Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell drágán venni kutyát?

Miért kell drágán venni kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy csomóválaszoló,aki meg van arról győződve,hogy 100 e Ft alatt nem lehet "jó" kutyát venni.Az én Bolognesem-emet 40.000 ért vettük,és semmi baja.Okos játékos törzskönyvvel volt,gyönyörű szép példány.
2010. okt. 30. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem 100k alatt nem lehet rendes kutyát kapni,hanem a legtöbb fajtát nem kapod meg ennyiért TENYÉSZTŐTŐL!Vehetsz szaporítótól is 40ért,ha szerencséd van kiváltja a törzskönyvet,mert véletlen törzskönyves szülőktől vannak a kicsik,de az biztos,hogy betegségekre nem fogja neked ennyiért szűrni,és talán még oltásokat/féregtelenítést sem kap,és valószínűleg nem is a megfelelő életkörülmények között tartja.(gagyi táp,koszos kis lyukban tartja)
2010. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Első vagyok: ja és lehet,hogy még semmi baja,de lehet hogy pár hónap és olyan betegségei lesznek amire vagy kifizetsz több 100k forintot,vagy meghal...
2010. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát akitől én vettem,az tehetős volt,mert minden bolognese-éjét ProPlannal etette,még nekünk is adott egy nagy csomaggal.Az anya-apa versenyeket nyert,és rendes körülmények között tartotta,konkrétan bent a gyönyörű házukban:D
2010. okt. 30. 19:59
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

akkor én ezt továbbgondolom...miért kell egyáltalán VENNI kutyát?

én imádom a kutyákat. az összeset. és nem csak ezt vagy azt a fajtát..

megtehetném, hogy a legdrágább kutyák közül veszek párat, de amíg gazdátlan kutya van a földön, addig nem fogok venni.

erre sokan jönnek azzal, hogy ők egy bizonyos fajtát szeretnek csak. ez nekem érthetetlen. az én szememben minden kutya egyenrangú.

ha meg valaki annyira fajtatisztát szeretne, mert derogál neki egy keverékkel megjelenni, annak még mindig ottvannak a fajtamentők.

2010. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

Egyetértek az utolsóval!

Nekem most egy shih-tzu-m van. Nem vettük, hanem őt kaptuk a pároztatásért. Szinte az összes kutyába szerelmes vagyok, mindegy h az pici, óriás, keverék vagy fajtatiszta.

Ha elköltözök itthonról mindenféleképpen a terveim között szerepel, h megmentek egy staff bull-t vagy annak keverékét.

2010. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Én nem adnék pénzt kutyáért. Rengeteg kutya szeretne egy szerető gazdit, és végül elaltatják őket. Mások meg tenyésztik, aztán meg eldobják az anyakutyát (volt, hogy egyszerűen kirakták az autobol), látszott, hogy nemrég még szoptatott. Bele se merek gondolni, hogy milyen élete lehetett addig, ennek ellenére napokig várta a "gazdáját" Remélem nem ilyen a tenyésztők többsége, de én biztos nem vennék kutyát. Egyébként menhelyeken is rengetek a fajtatiszta kutyus. Én már találtam az utcán foxit, francia bulldogot, labradort és pincsit. Persze egyiknek sem találtuk meg a gazdáját, de végül mind jo helyre került.
2010. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

Ha igazi választ akarsz a kérdésedre, akkor alaposan tanulmányozd át ezt az oldalt: olcsokutya.uw.hu


Amúgy se a dp se pra nem az első két-három évben szokott kijönni. Ha majd 10-12 évesen sem jön ki egy örökletes betegség se, akkor lekopoghatod, hogy szerencséd volt.

2010. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
én szerelmes vagyok egy bizonyos kutyafajtába, ez az angol cocker spániel, de van több kedvenc fajtám, és minden kutyát imádok. És szerencsémre, érdeklődtem egy tenyésztőnél, aki azt mondta, van még egy most 5 hónapos kutyája, de őt senki nem vitte el, mivel heresorvadása volt, és felülbélyegezték a törzskönyvét, illetve muszáj volt őt ivartalanítani is. Így nekem nekem odaadta egy jelképes 25.000 forintos összegért. Az egyébként gyönyörű, egészséges kutyust, a szülei is egészséges szűrt, törzskönyves kutyák. És van egy kutyám is, akit úgy találtam, hogy országút mellett volt kikötve a semmi közepén egy fához. Megálltam, és láttam, hogy csontsovány, és ki van száradva, de mikor odamentem, csóválta a farkát, és nyalogatta a kezem, akkor is mikor eloldoztam őt, az amúgy legalább 5 kg-os vasláncról. Beraktam a kocsiba, és irány az állatdoki. Kapott infúziót, oltásokat, féregtelenítést, vettem a dokinál munkakutya tápot, hogy jó kondiba hozzam. A doki szerint, nagyjából 1 éves körüli lehetett, valószínű foxi keverék, közepes termetű kislány kutyus. Már 2 éve nálunk van, azóta ivartalanítottuk őt, most a 14 éves lányom agilityzik vele, tulképp az ő kutyája, a legjobb, hogy pont a 12. születésnapja előtt 5 nappal került hozzánk, ő meg azt hitte, hogy egy sovány, félénk kutyát hozok neki ajándéknak. :) De végül is megszerette, ahogy a család többi tagja is, mivel állandóan úgy csinált a mancsával mintha integetne, Praclinak neveztük őt el. Itt egy kép róla: [link]
2010. okt. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

23:38

istenem, olyan mint egy pandamaci :)


nem tudom emberi lényeknek tekinteni azokat az ocsmány férgeket, akik kidobják a kutyájukat.

2010. okt. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

23.38

Nagyon szép kutyus, jo, hogy ilyen klassz helyre került.

2010. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!