Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2,5 hónapos francia bulldogot...

Kevin42 kérdése:

2,5 hónapos francia bulldogot lehet már tanítani?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen nem képes odafigyelni rám, hiába mondom-mutatom el neki,hogy mit csináljon. A maradj parancs-ot próbáltam neki tanítani, de mindig utánam futott.Ha labdázok vele azt ügyesen visszahozza. Mindig ráakar ugrani az ágyra, vagy az ágy sarkát rágcsálja, pedig mindig rászólok, hogy ne csinálja. Ahogy ráteszi az első lábait a lelógó lepedőre, a körmei beleakadnak, már több helyen is elszakította a lepedőt. Bármit játszok vele csak rágcsál. A kezemet is sokszor erősebben rágja meg a kelleténél. Van sok játéka, meg ilyen kemény bőr is amit rágcsálhat.

Én vagyok türelmetlen, hogy már most úgy gondolom, hogy taníthatom őt?


2010. okt. 30. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem 3honapos beagelem van..legyel turelmes a kis dragaval nekem 2es fel honaposan tanulta meg hogy ulsz lenyomtam a fenket kapott jutalomfalatot eljatszodtuk vagy 5x s azota is engedelmesen ul 1hete pitizik labda utan elmegy de nem mindig hozza visssza..maradra se hallgat inkabb az ulessel kezd mert az konnyebb jutalomfalattal provokald hidd el menni fog:)
2010. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!:)
2010. okt. 30. 20:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elkezdheted tanítgatni. Először egyszerűbb dolgokat.

Nekem is francia bulldogom van, egy kisördög volt kölyökként és fiatalkorában. Amúgy elég makacs fajta, és akaratos, úgyhogy már az elején állítsd fel a szabályokat.Pl. ha nem akarod, hogy felmásszon az ágyra, már most szólj rá, legyél erélyes. (mondjuk ezt náluk nem könnyű kivitelezni, nagyon kényelmesek:))


Amúgy megnyugtatlak, amilyen rosszcsont kiskorában, olyan nyugis lesz felnőttként.

2010. okt. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan tanítgathatod már, de légy türelmes még a tanulásnál.


A marad parancsnál azért szoktunk hibázni, mert ugye abban két kritérium van, az idő, és a távolság. Érdemes egyszerre csak az egyiket nyújtani.


Ha már úgy tud maradni hosszabban, hogy ott állsz mellette, akkor jöhet az, hogy ellépsz egyet, megdícséred. Ellépsz kettőt, megdícséred, stb.


Aztán ha már 4-5 lépésre el tudsz távolodni, akkor kezded nyújtani az időt.


Kis bíztatás: http://www.youtube.com/watch?v=PkhAkgUcET8

2010. okt. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2010. okt. 31. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!