Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig engedjem fürdeni és...

Meddig engedjem fürdeni és vízbe menni a kutyám? (golden retriever)

Figyelt kérdés
Megfékezhetetlen ha vízről, vagy pocsolyáról vagy valami nedvesről van szó, vissza tudom hívni ha netán megtáltosodik a víz láttán, de azok a szemek és a nézés, elviselhetetlen, mint akit a gazdája kicsapott a kapun kívülre. Mint egy sanyargatott kutya :). Na már most, hát oké, hogy vízi vadászkutya, és egy csomó dokufilmet láttam, ahol a retrieverek, a jeges vízben úszkálva mennek a vadért. Mennyire árt meg neki, ha még ilyen hidegben beleengedem a vízbe, ami ugyebár még hidegebb mint a levegő hőmérséklete? és meddig engedjem ő milyen hidegig?
2010. okt. 30. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám a jeges vízbe is belemegy. Nem hülye, ha fázik, akkor nem fog belemenni. Ráadásul nem nedvesedik át a szőre teljesen, az aljszőrzet száraz marad.
2010. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne sokat, nehogy megfázzon. De amúgy szívós kutyák, nem hiába használták őket is a jéghideg vízben való apportra. Viszont ha hazaértek, jól töröld őt meg, és hagyd, hogy elterüljön a radiátor/konvektor/kályha/kandalló előtt. :)
2010. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az anyja amikor vemhes volt vele, akkor a jég hideg Dunában pancsikolt ( nem tudták, hogy vemhes, az UH nem mutatott kiskutyust, de aztán mégis lett ő mint egy szem baba) lehet, hogy ez ártott meg neki és nem érdekli a hideg víz :D. Egyébként bérelt helye van a kandalló előtt, esténként mindig a ropogó tűz előtt alszik egy-két órát, aztán kéredzkedik kifelé, jobban szeret kint aludni, mint bent, fene tudja mint. Lehet talán mert az utcában akkor kezdődik a kutyadáridó és nem akar kimaradni valamiből :D.
2010. okt. 30. 23:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a labim januárban még úszkál a tóban, nem tudod kirángatni onnan.:D Nem ázik a bundájuk a bőrükig, viszont arra figyelj, hogy a farka tövénél, környékénél jól törölgesd meg, mert ha ott megfázik, az nagyon tud fájni!
2010. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!