Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak kötőhártya gyulladás...

Kutyámnak kötőhártya gyulladása van, van több féle szemcseppünk, csak éppen ketten sem tudjuk becsöppenteni, mert nem lehet lefogni, oda akar kapni, elrántja a fejét. Van esetleg ötletetek, hogy lehetne cselesen megoldani?

Figyelt kérdés
2010. okt. 30. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Várd meg míg elalszik mondjuk, de olyan jó mélyen és akkor húzd fel a szemfedőt és cseppents úgy. Mi így csináltuk, bár igaz neki csak huzatot kapott a szeme, de ő sem hagyta, hogy csepegtessünk.
2010. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát alvó kutyát én nem biztos hogy zaklatnám, megkaphat.

áztassatok át egy pamacs vattát a szemcseppel, és töröljétek át a szemét vele. nem baj ha becsukja, bele megy úgy is.

2010. okt. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Jó igaz, a mi kutyánk az egy spéci eset. A lányom a farkánál fogva tépi és az meg csak bambán fekszik tovább olyankor, ha meg alszik akkor húzogatom arrébb észre nem veszi
2010. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

csak azért modntam mert az én kutyám is olyan mint egy tündér, bármit enged ha ébren van de egyszer aludt, és csak át akartam lépni, szegény meg úgy megijedt hogy majdnem megkapott... de tündér volt utána egy héten keresztül mitn aki szégyeli magát ugy sündörgött körülöttem:)))

ugyhogy szerintem alvó kutyát ne nagyon piszkálj kérdező, mert nem tudhatod hogy reagál...

2010. okt. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, hogy papolni kezdek, de nem bírom megállni. Pontosan ezek miatt fontos a kutyákat következetesen nevelni, elfogadtatni vele, hogy ki irányítja a dolgokat. Ezért kell szabályokat alkalmazni, ezért kell vezetői minőségben állni a kutya előtt, és ezért kell elvárni tőle, hogy akár a szájában levő falatot is adja át kérésre. Mert akkor ilyen esetekben, mikor sebet kell kezelni, szemben/szájban/fülben kell nyúlkálni, akkor a kutya hagyja magát.


Na és, most, hogy kiöntöttem a szívem, próbálok valami hasznosat is mondani. Ha nem megy tiltással, akkor próbálkozzatok tanítással. Elsőre tanítsátok meg neki kajával, hogy hagyja, hogy lefogják. Egyik fogja, másik eteti. Ha ez meg van, akkor következő lépés, akinél a kaja van, a kutya felé nyúl, jutalmaz, kutyafelé nyúl, jutalmaz. Ha már azt is hagyja, hogy a szeme körül nyulkálj, akkor kezedbe szem csepp. Még nem cseppentesz, csak nyújtod felé, jutalmazod, és eljutsz odáig szépen lassan, hogy egy óvatlan pillanatban bele is cseppentesz a szemébe.


Mivel már megijesztettétek egyszer ezzel az egész szituval, tuti, hogy nehéz lesz ezt számára pozitív vagy akár elfogadható dolognak eladni.


De szerintem vagy ez, vagy az, hogy erősen fogja valaki naponta többször.


Üdv,

egy bulldoggazdi, aki több szemműtéten túl van, és rendszeresen szemet ápol, meg csepegtet.

2010. okt. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az én kutyám is ilyen. de én tudom hogy éppen attól ijed meg hogy lefogom. és ezért kezd el rángatózni mert nem érti hogy most mi van. azért én nem fogom le és úgy nyugton marad;)
2010. okt. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kösd be a száját vagy vegyél olyan fekete pofaszorítót, mint amilyen az állatorvosok is használnak, ha harapós kutyát visznek hozzájuk. És S.O.S-ben vidd el egy jó kutyaiskolába, ahol helyrepakolják az agyát, téged meg megtanítanak arra, amit már rég tudnod kellene: hogy legyél a gazdája.....
2010. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ! Félreértések elkerülése végett, NEM harapós, semmi gondja nincs, több vizsgán túl, kajájába is belehetek, ez a lefogásos dolog nagyon stresszelte (mondjuk utcáról jött, lehet, h valami régebbi ügy), még akkor is, ha jutalomfalattal (jó sokáig) próbálkoztunk. A jól bevált módszer nem működött, de a vattapamacsos alakul, KÖSZI!!!!
2010. okt. 31. 13:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen dolgokat nem hagy neked, akkor nem vagy a gazdája.
2010. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A hasznos tanácsokat megfogadtam, köszi! A legutóbbin hangyányit mosolygok, igen, "pont" ezért írtam ide. Jó ötlet, alkalmazni fogom:))))
2010. nov. 1. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!