Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a fojtó nyakörv? És...

Mi az a fojtó nyakörv? És mire jó?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
a pórázadból csinálsz egy hurkot, azt ráhúzod a kutya nyakára, és amikor a kutya sétáltatás közben nagyon meglódul, akk rászorul a nyakára, így nem is akar annyira sietni xD
2010. okt. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Nagyjából az a funkciója amit az első író írt,hogy a kutya ne rángasson.De ez neki eléggé fáj.
2010. okt. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 éves Labrador retriverem van. 4 hónapos kora óta járunk kutyaiskolába, már letettük a BH1 és a BH2 vizsgát. Kiskorában sima bőr és textil nyakörvet használtunk, de ahogy elérte a kifejlett méretét, semmivel sem lehetett megállítani, pedig senki nem mondhatja rá, hogy nincs képezve. Elhúzta az én 90 kilós nem kis darab apukámat is. Pedig a kiképzőmmel különfoglalkozásokon órákat töltöttünk ezzel a 'megállós' módszerrel, de hasztalan. Körülbelül túlhaladtunk az ezredik megálláson is, akkor a kiképző adott egy kétsoros láncfojtót, nem végtelenítettet, hanem stoposat. Két nap alatt megtanulta, hogy nem szabad húzni, pedig nem volt szoros a nyakára, ha maximumon szorult, akkor is csak éppen hogy meghúzta a nyakát. Ekkor jöttem én, két napra rá, vettem neki egy olyan kétsoros stoppos fojtót, ami hatalmas rá. Ha maximumon szorul, akkor is marad még három ujjnyi hely. A kutya innen már tudta, hogyha hallja a lánc csörgését, akkor lassítani kell.

Kedves kérdező, én nagyon hasznos dolognak tartom a fojtót. És nem azért, mert megakadályozza, hogy húzzon, hanem mert nagyon könnyen meg lehet vele tanítani azt, hogy ne húzzon. És sokkal kíméletesebb is, mint a bőrnyakörv(persze kiképzésnél). Míg a bőrnél hatszor-hétszer bele kell húznod a pórázba, mire észreveszi, hogy akarsz valamit(és ez konkrétan rommá teszi a garatot és a nyelőcsövet), azonban a fojtót elég csak megmozdítanod, hogy csörögjön a lánc, és a kutya rád fog figyelni.


És mielőtt azt állítod, hogy a fojtónyakörv csak műveletlen kutyásoknak való, akik nem tudják megnevelni a kutyájukat, elmondom neked, hogy a legmagasabb szintű kutyás versenyeken, vizsgákon(BH, IPO, HPO) is fojtólánc a kötelező( egysoros,hosszúszemű!!!).

Aki nem ezzel áll rajthoz, azt kizárják.

2010. okt. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kutyája válogatja. Az enyém folytóval elhúzna egy autót is, ezért nem is használjuk, a láb mellett haladást viszint meg lehetett neki tanítani hagyományo nyakörvvel is. Kutyaiskolában meg általában nem használunk pórázt, ott csak bőr vagy textil nyakörv az elfogadott.
2010. okt. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem mondanám azt hogy neveletlen kutyáknak való, nekem is van egy kutyám és ő is eléggé húz. Igaz hogy nem nagytestű mert yorki, de van benne erő.. én őt sima hámmal sétáltatom..
2010. okt. 31. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!