Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4éves stafford kan...

Zeusz4 kérdése:

Van egy 4éves stafford kan kutyám ha rá kerül a nyakörv póráz és tudja hogy sétálni megyünk megőrül mert ki nem állhatja az idegen kutyákat. Nagyon erős kutya ezért kész kín szenvedés sétáltatni, le tudom valahogy erről szoktatni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem megfelelően nevelted...nekem 2 éves staffom van , és nagyon jól kijön a többi kutyával. Esténként együtt bandázik velük.(megfelelő szocializáció kiskorától).Ha jól értem pórázon húz a kutyád.Kezdetben az enyém is nagyon húzott, kidörzsölte a póráz a kezem..30 kiló tömény izom , elég nehézvolt megtartani (nő vagyok) gondolhatod mekkorákat rántott rajtam:S:DNa szóval én úgy szoktattam le, hogy amikor húzott megfogtam a hátán a hámot, és megráncigáltam kicsit( amikor kölyök volt és rosszat csinált , az anyukája is így kapta el a grabancát) tehát erről tudják, hogy rosszat csinálnak.Ha megint elkezdett húzni, akkor megálltunk és nem mentünk tovább, csak amikor már lenyugodott. Viszonylag hamar megtanulta. Mostmár nemjelent gondot a séta.



üdv egy staffi gazdi.

2010. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
de neked ez nehezen fog menni ,mert ahogy kivettem a kérdésedből, azért húz pórázon mert az idegen kutyáknak akar nekimenni.KUTYAISKOLA!!!!
2010. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Látogass meg egy kutyaiskolát. Én a cerberost tudom ajánlani. Ott mindenben tudnak neked segíteni. :)
2010. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Látogass meg egy olyan kutyaiskolát, ahol póráz nélkül, normálisan szocializálódhat felügyelet alatt, mert ez rendkívül veszélyes, hogy egy ilyen komoly kutya van nálad, akire ha jól értem gyakorlatilag semennyire nem tudsz hatni, még akkor sem, ha pórázon van.


Mi van ha egyszer kirántja a kezedből a pórázt, mert megtámadja egy nála lényegesen kisebb kutya, és ketté is harapja a másikat?


Mi hamarabb el kéne jutni odáig, hogy legalább ellenőrzött körülmények között (méretének és habitusának megfelelő kutyákkal) szabadon tud szocializálódni.


Ha ellenőrzött keretek között már megy póráz nélkül, akkor a sima sétákon talán már működni fog pórázon.


Ha erre az egészre nem érzed késznek magad, akkor keress gazdit a kutyának, mert a tűzzel játszol.

2010. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 capsread ***** válasza:
Ne engedd, hogy előtted menjen ki az ajtón. Mielőtt kimentek, ültesd le, és várd meg, amíg megnyugszik. Csak ekkor induljatok.
2010. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon keveset lehet kutyák között póráz nélkül.

Ha van lehetőség kutyákkal szabadon lenni és sokat futkározni, akkor pórázon sem gond már többet neki a másik kutya.

De a kutyaiskolát mindenképpen javaslom én is!

2010. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is ezzel a gonddal küzdünk.

Megfelelően volt szocializálva kölyök korától kezdve. Leszoktattam a pórázrángatásról stb., viszont ha meglát egy macskát vagy egy idegen kutyát, egyszerűen elszáll az agya. Bezsong, és akkor csak az idegen kutya létezik.

Szerencsére már kezeljük a gondot. Viszont én Kaszás Vivien kutyakiképzőt hívtam... Tudom ajánlani Debrecenben a Debreceni kutyasulit, ők tömény engedelmességre hajtanak :).

2010. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Az én staffordom 1 éves kan kutya.

Nagyon erős izmos, szóval simán eltudna rántani ...

És 14 éves vagyok.

Most biztosan azt gondoljátok hogy egy 14 éves lánynak minek ilyen kutya. De csak hogy tisztázzuk. Meg tudok bírkózni a feladattal, van még rajta kívűl 2 kutyám, és mind engedelmes,szófogadó.

Határozott vagyok, bármit kérek a kutyáimtól, teljesítik.

Járok minddel kutyaiskolába, ahol megfelelő szocializálás mellett agilityzünk,tanulunk.

Remélem meg tudtam pár embert győzni.

Jah, és nem azért lett ilyen kutyám, mert most a divat ezt diktálja, hanem mert ha nem az enyém lenne most, a régi gazdi elaltatta volna...

2010. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előttem szólokkal mindenképpen egyetértek, nem való neked ez a kutya.

Én 15 éves lány vagyok, van egy 9 hónapos stafford kan kutyám, és nagyon sok gond lenne vele, ha nem vinném minden héten 3-szor kutyaiskolába, minden nap szaladgálni a környék kutyatársaságával.. Igen, az enyém is nagyon erős. De éppen ezért miután már lehetett közösségbe vinni mentem vele fáradtságot,időt,türelmet nem kínálva, hogy szokja a kutyákat, hogy ne legyen később ebből baj. Ma már úgy szoktunk sétálni, hogy nálam van a póráz, de a kutya el van engedve. A mi környékünkön senkinek nem jelent gondot a kutya, mindenkinek van kutyája stb. De meg van az a kapcsolat közöttünk, hogy meglát egy macskát, nekiindulna, morog, ugat, megáll. De én szólok neki, és egyből jön velem. Ezt a kapcsolatot érd el, szoktasd kutyák közé, vagy tényleg keress neki másik gazdit, mert ez így nem élet.

2010. nov. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vidd el egy normális kutyaiskolába, ne ilyen mai divatos tanfolyamokra. Aztán amikor az alapdolgokon tulvagytok, akkor csoportba.
2010. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!