Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék, hogy ne most...

Mit tehetnék, hogy ne most tüzeljen a kutyám?

Figyelt kérdés
Mióta elköltöztünk,s a kankutyánk elpusztult,kész rémálom a szukakutyánk élete-s a miénk is.A javíthatatlan kerítés miatt/újra nincs pénz/ állandóan beszöknek a hatalmas kanok,s féltjük a kistestű szukát.Tavaly is későn tüzelt,a kölykei elpusztultak.Idén pünkösdkor is tüzelt,pároztattuk,de szerintem elvetélt.Kölyköket szeretnénk,nem ivartalanítást.Mit javasoltok?
2010. okt. 31. 13:25
1 2
 1/17 kisnita ***** válasza:

Szia!

Állatorvos mit javasol?

Mert szerintem az egyáltalán nem jó jel, hogy 2x elvetélt. Lehet,hogy mégis jobba lenne ivartalanítani. Egy alapos kivizsgálás, vérvétel, hormon megnézése mindenképpen kellene szerintem.

Azt majd az alapján eldönti, hogy érdemes-e még fedeztetni vagy inkább ivartalanítani. Mert ilyenkor (főleg ha már idősebb a kutya) könnyebben kialakul méhgyulladás.

Mindenképpen elvinném állatorvhoz és alaposan kivizsgáltatnám a helyedben. Mennyi idős a kutyus?

2010. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz,de a hormoninjekció nem jó a szervezetére.Ha elvetélt és elpusztultak a kölykök akkor szerintem mindenképp kell egy kivizsgálás,mert lehet nem egészséges a szuka.Ha nincs kerités(vagy rossz) miért akarsz kölyköket?kimehetnek vagy idegen kan bejöhet megölheti őket.Ha fajkutyával akarod pároztatni akkor keress neki kant,de én a helyedbe nem tenném.Milyen fajta a kutyád?Aszem majd kapod a szent szónoklatokat itt majd rendesen,hogy ivartalanitasd...stb.Azzal nincs baj ha valaki akar magának elletni kiskutyákat vagy ismerősének csak ésszel kell csinálni!
2010. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelést nem lehet eltolni.

Nem akarok bunkó, tényleg nem, de basszus azért mert egy kutya későn tüzel, és mondjuk télen vemhesül, a kölykök nem fognak elpusztulni, mivel alap dolog, hogy nem kint elletjük a szukát, hanem bent.

Ha ennyire fogalmatok sincs az egészről, akkor minek kell kiskutya?

Ha a kerítésre nincs pénz, hogy megcsináltassátok, akkor egy alomnyi kölyökre lesz?

És mi az, hogy szerinted elvetélt? Ultrahangról az életben nem hallottatok ugye? Állatorvosról se?

Azt írom, amit nem akarsz látni: Ivartalanítsd a kutyát, és ne kínozd!

2010. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

amit csináltok az állatkínzás!

tessék ivartalanítattni szerencsétlen kutyát!

2010. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem szeretném kínozni a kutyát!Pontosan ezért keresem az ideális megoldást,s jó lenne,ha nem az ivartalanítás lenne az,ha van más!Befogadott,kertben tartott,házőrzésben kiváló kutyusról van szó,5 éves,állítólag pincsi az anyja.Saját pincsi-mopsz keverék kanunktól-aki tavaly pusztult el- gyönyörű kölyköket fialt nyaranta.

Azért szeretnénk tőle kölyköket,mert jól ismerjük,nagyon jó természete van,s annak ellenére hogy keverék-vagy tán épp ezért-igazi családhoz való házörző.

Nem pénzért árultuk eddig se,egy rúd kutyaszalámiért kapta bárki,akit jó gazdinak láttunk.Az egykori kanunk kölykével szeretnénk majd fedeztetni,de nem télire,mert mint mondtam,nem szobakutya,s nincs ideális megoldás a téli alomhoz.

2010. okt. 31. 19:08
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerinted a menhelyeken levő 1 MILLIÓ gazdátlan kutya nem lenne ugyanolyan kedves, jó természetű, jó házőrző kutya, mint a tiednek a kölykei? Szerinted ők megérdemlik a sorsukat? Állatvédők százai dolgoznak azon, hogy a sok kidobott kutyának gazdát találjanak, erre jönnek az ilyenek mint te, aki keverék kölyökkutyákkal árasztja el a "piacot". A szukádnak nagyon nem tesz jót a folyamatos vemhesülés és ellés, az ivartalanítást miért ellenzed?

Az ilyenektől a sírógörcs tör rám, miért kell a gazdátlan kutyáktól elvenni a lehetőséget, hogy boldogan éljenek? Naponta több száz fiatal, egészséges kutyát altatnak el a gyepmesteri telepeken. Az összes odaajándékozott kiskutyával gyakorlatilag egy menhelyen élő másik társát ölöd meg, mert akinek úgysem fontos a kutya fajtája, az ugyanúgy hozhatna menhelyről is.

Másrészről minek akartok kölyköket? Ez egy keverék kutya könyörgöm, a fajtatiszta kiskutyák sem kellenek senkinek, kötve hiszem, hogy mindegyik kölyöknek valóban jó gazdát tudnál találni, nem olyat aki élete végéig egy méteres láncot tartja "házőrzőnek" és tovább elleti.

2010. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
én megértelek,hogy akarsz tőle egy kiskutyát magadnak.ezzel még nincs is semmi gond.de viszont azzal,hogy nem vitted orvoshoz amikor szerinted elvetélt az gáz.a kerités szintén gáz.a kanokat pedig alapbol felejtsd el,hogy távol fogod tudni tartani akármilyen csucsszuper keritéssel is!tüzeléskor mindenképp jó lenne bezárnod.sajnálom a helyzeted.
2010. okt. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kisnita ***** válasza:

Hűha! Így másabb a helyzet mint gondoltam. Az elején azt hittem tenyésztő vagy... Na mindegy. Így egyértelműen csak azt tudom mondani amit a többiek is írtak, hogy MINDENKÉPPEN IVARTALANÍTTASD!

Ez a legjobb megoldás. Egyrészt nem is fajtiszta, miért gyártanál (és miért gyártottál eddig) keverék kutyákat, mikor a menhely és az utca tele van velük? Én elhiszem, hogy jó szándékú vagy szeretnéd, hogy másoknak is legyen egy olyan édes kutyájuk mint neked, de akkor is butaság amit csinálsz! A helyett, hogy a szukádat fialásra kényszerítetted inkább buzdíthattad volna az embereket, hogy menjenek menhelyre és hozzanak ki onnan kutyust vagy fogadjanak be egy kóbor kutyát!

Ne érts félre nem akarlak bántani csak szeretném ha belátnád, hogy butaságot csináltál és ez így nem mehet tovább! És nem azért mert ez én mondom vagy bárki más itt az oldalon, hanem azért mert így is van elég gazdátlan kutya és arra kéne MINDENKINEK törekedni, hogy elsősorban nekik legyen gazdájuk. A kutyák helyzete nem csak a kutyát tartó emberek felelőssége hanem minden emberé! - Ezt had ne kelljen kifejtenem bővebben!

2010. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Miközben egyetértek sok leírt elvvel,szeretném megismételni,hogy én is befogadtam,vagyis megmentettem.Az ivartalanítást,mint megoldást eddig nem tartottuk indokokltnak,de úgy döntöttünk,miközben éjszakára beköltözött a fürdőszobába,hogy a lehető legalkalmasabb időpontban elvégeztetjük.Sok szakértő van itt!Melyik időpontot javasoljátok a mi esetünkben?
2010. okt. 31. 20:44
 10/17 A kérdező kommentje:

Abból gondoltam,hogy vetélt,mert nem fialt-pünkösdkor párzott,de nem kezdett gömbölyödni.Ilyen volt már máskor is,amikor csak egy kölyköt fialt,ezért csak a fialás elmaradásakor véltem úgy,hogy vetélt.Lehet,hogy nem is fogott..?

Tőlünk távol vannak csak menhelyek,sok gazda pedig ismert családtól szívesebben választ kiskutyát,mint hogy ismeretlen felnőtt jószágot vigyen haza.Menhely anyagi támogatásával -ha szerénnyel is- igyekszem segíteni a helyzetet.

A kerítés valóban gáz,de a költözésünk kényszerhelyzet volt,s nem válogathattunk.S igen,csúcsszuper is lehetne,de itt akkorát ugró kanok járnak,hogy hihetetlen.

2010. okt. 31. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!