Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bullterrier megvédi a...

A bullterrier megvédi a gazdáját, ha azt megtámadják? Mennyire harcias?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
simán, engem a yorkim is megvéd/próbál megvédeni:)
2010. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Megvéd.

De ha már örző védőre gondolsz, akkor csak ha be van rá tanítva...

De ők nem olyan harcias kutyák, mint pl. egy ideges pitbull. Nekem staffordshire terrierem van, és ő inkább elbújik, ha meglát egy férfit... :/

Én bullterriert akartam,a feje annyira furi, de végül staffiem lett.

2010. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Láttam már egyszer mentőkutyát, amelyik pitbull volt és nagyon jól teljesített, tehát azért sok múlik azon, hogy ki mire neveli :)alapvetően ha szereted a kutyád, mindegy hogy mix vagy bármilyen fajta, meg akar majd védeni..ez normális náluk. Ha nem harcra neveled, ő sem lesz agresszívabb más kuttyoknál.
2010. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyedül élek Budapesten, elég sokat sétálnék vele, mert időm rengeteg van, de nem szeretnék kis szobakutyát, mert mindig "harcikutyáink" voltak akkor is, mielőtt ideköltöztem.

Pitbullunk volt otthon, de nem szeretnék már pitbullt, így gondolom a bullyra.

A megvédést pedig úgy értem, hogy hallottam, ha mondjuk egy labrador imádja rajongásig a gazdáját, akkor sem fogja megvédeni, mert nem olyan típus... Ilyen szemszögből kérdezem

2010. okt. 31. 14:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk staffin is gondolkozom :)
2010. okt. 31. 14:09
 6/10 anonim ***** válasza:
általában minden kutya védi a gazdiját.vagy játékból védi vagy nem tudja megvédeni(pl yorki).de ha a bull nekimegy valakinek a végén neked kell majd tőle megvédened a támadód :)de meg fog védeni igen.egyébként ez is nevelés,tanitás kérdése
2010. okt. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen meg védi még ha nagyon szelídnek is van nevelve vagy akár kölyök és ezt tapasztalatból mondom akár nagy kutya akár egy yorkie meg védi a gazdáját ha szereti.az én kutyám még kölyök 5 hónapos spániel-spicc keverék térdig ér 40 cm marmagasságú kis lány és az utcán el kezdet egy ember kötekedni,fel emelte a hangját és a kutyám tökön harapta :S pedig nem hamis,sőt nagyon szelid mindenkihez oda megy barátkozik,puszilkodik,kutyával,babával,gyerekkel s felnőtt vagy idős emberrel is remekül kijön :) és lám mégis meg védett s ,hiába nem nagy termetű fel ugrott és harapott az ember azonnal össze csuklott mint ahogy a fiúk szokták :S a kutya be van oltva minden ellen!
2010. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Simán megvédene. Az enyém annak ellenére, hogy egy kezes bárány és imádja az embereket, ha részeg embert lát vagy "gyanús" alakokat, nagyon ideges lesz és simán nekik menne, ha közel jönnének hozzám.
2010. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hell-ikon ***** válasza:

Nem feltétlenül kell "harci kutyának" lennie ahhoz, hogy megvédjen.

Nem régi az eset (kb. 2 hetes) amit most elmesélek.


Egy 4 éves kan német juhászunk van, akit természetesen rendszeresen sétáltatok. Hozzávetőlegesen 2 héttel ezelőtt egy idős, nyugdíjas úr belém kötött "hogy hát a kutya piszkol", miután látta, hogy az megjelöl egy beton villanyoszlopot. (egyértelmű kötözködés).

Udvariasan visszakérdeztem, hogy "Tessék?" mert bár hallani hallottam amit mond, de az agyamig hirtelen nem akart eljutni, lévén tette mindezt olyan kioktató felsőbbrendűséggel, mint aki azt hiszi magáról, hogy bárkinek van joga beszólni.

Ekkor ugyanebben a stílusban vont kérdőre, hogy "Kis lapát? Tudja maga, hogy milyen rossz gyomláláskor belenyúlni a kutyaszarba?"

Hozzáteszem, hogy mindig van nálam 4-5 db. nejlonzacskó (kis lapát nem szokott) pont az ilyen esetekre, az meg bőven elfér egy nadrágzsebben, bár a kutya többségében itthon végezi a dolgát.


Lényeg a lényeg, hogy én magam is felhúztam magam, és az úriember sem volt éppen kedves, ezt pedig a kutya nagyon gyorsan levette. Akkor hirtelen nem is figyeltem fel rá, de a kutya teljes testtel beállt elém, mancsát pedig a lábamra tette. Utólag esett le, hogy ezzel jelezte, hogy kész megvédeni, ha úgy adódna, pedig roppant barátságos kutyáról van szó. Megjegyzem ilyesmi, addig soha nem fordult elő (bár ilyen afférom sem volt még). Az idős néniktől kezdve a gyerekeken át, bárkinek engedi magát megsimogatni. Még a postásomnak, újságosomnak és a szórólaposoknak is.

2010. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zeusz4 ***** válasza:
100%
meg fog védeni az biztos főleg ha elég jó a hozzád fűzödő viszonya,nekem staffim van a párom tetvére rendszeresen vitte sétálni hozott neki kutya konzervet mégis mikor egyszer hülyültünk és én azt mondtam a kutyámnak hogy zeusz segíts bántja a gazdit majdnem le harapta fél arcát,te hát ha a kutyád rajongásig szeret bármit meg tesz érted.
2010. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!