Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki fog esni afoga? Ki kell húzni?

Ki fog esni afoga? Ki kell húzni?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves havanese kutyám. Farkas foga van. Aki nem tudná annak elmondom mi az:

A farkasfog az hogy a régi foga vagyis a tejfog mellett már kinőtt a csontfog. Mozog neki a régi de nem esik ki. Mit csiájak?


2010. okt. 31. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vidd el dokihoz. Ő elaltatja, és fogóval óvatosan kihúzza a régit. Te nem fogod tudni kihúzni.
2010. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Rendben. De ne várjam meg míg kiesik?
2010. okt. 31. 22:11
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne várj vele,jobb ha doki látja.Esetleg észreveszi,ha más rendellenesség van.
2010. okt. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ok. Holnap az lesz.
2010. okt. 31. 22:21
 5/18 anonim ***** válasza:

A kutyád nagyon fiatal, ne műttesd még ki a fogát!

Az összes tejfoga kihullott már, és csak ez maradt duplán? Csak mert kistestűeknél nagyon gyakori ez a probléma, ismertem olyan is, akinek 7 foga maradt duplán.

Szerintem 10 hónapos kora előtt nem érdemes elvinni ezzel a dokihoz, hiszen ha mozog, akkor úgyis ki fog esni, ez nem kérdés. Játsszál vele sokat, húzogasd a játékait, amit ő a szájában tart. A fog kilazulni, és magától kiesik.

Tény, hogy 1 éves kor után már nem valószínű, hogy magától kiesik, főleg, ha nem mozog. Na ilyenkor érdemes kiszedetni, hiszen torzulhat az állkapcsa. Viszont arról se feledkezz meg, hogy egy ilyen beavatkozás bizony altatással jár (de minimum egy erős bódítás) és azt jobb elkerülni...


Szóval én még hagynám néhány hónapig, biztos lehetsz benne, hogy a mozgó fog kiesik:) És ha nem marad több dupla foga ezen kívül, akkor megúsztatok egy műtétet.

Tapasztalatból beszélek, az én kutyámnak 1 fogát ki kellett szedni, de ő akkor már 11 hónapos volt. És ritka rossz érzés látni, amikor elaltatják, és a műtét után is kóvályog és tompa.

Mit csinálj? Várj még türelemmel! :)

2010. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi kedves válaszoló! Akkor most mi legyen? Nem hiszem hogy elviszem. Nem látom hogy fájna neki.
2010. nov. 1. 10:40
 7/18 A kérdező kommentje:
És még nem. Mind a két oldalon meg van elöl a dupla foög.
2010. nov. 1. 10:41
 8/18 anonim ***** válasza:
én biztos nem várnék vele.inkább egy doki tanácsát fogadnám el és nem ezekre a tanácsokra hagyatkoznék...
2010. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
:S mi legyen??? :(
2010. nov. 1. 17:12
 10/18 anonim ***** válasza:
Én nem azt mondtam, hogy ne mutasd meg dokinak, vagy ne konzultáljatok erről. De szerintem egy valamire való doki nem javasolja ennyi idős korban a műtétet.
2010. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!