Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?...

Mit csináljak a kutyámmal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most 7 hetes a kutyám és nagyon rossz! :S xd. A szobámban lakik, naponta többször is kiviszem az udvara. Harapdálja a kezemet meg a lábamat mert azt hiszi, hogy játék és fáj. Azon kívül még nem tudok normálisan felsöpörni meg felmosni mert ráugrik a felmosóró meg a seprűre és elkezdi cibálni.:S Ja meg mindent széttép amit megtalál.

légyszi adjatok ötleteket, hogy tudnám ezekről leszoktatni!! :)


2010. nov. 1. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

az én kiskutyám is ennyi idős, fiú, és tudom, fáj hogyha harabdálja a kezed, főleg most, hogy kicsik és hegyesek a fogai, + az enyémnek még hegyesek a körmei is, és karmol....Én úgy szoktam lenyugtatni, hogy úgy lassan nyugottan megsimogat, mpár pillanatig, ettőül lenyugszik. Meg ha nagyon harap, akkor egy picit ráhuzok az orrára. De néha azért játszani is kell vele, mert akkor jól érzik magukat :D remélem segítettem:D

2010. nov. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egy kölyök kutya nem rossz, hanem kölyök és mindent játéknak vesz.

Ha zavar, miért vettetek kölyköt?

Lehet nevelni, de idő kérdése. Nem lesz egyik napról a másikra minta kutya.

Te milyen voltál kicsi gyerek korodban? Téged hogy szoktattak le a rosszaságról?

Azóta minta gyerek, vagy felnőtt vagy...?

2010. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kösszi ^^ szoktam vele játszani! elég sokat, bár ez néha nem elég neki. :S amúgy amikor harapdál és elkezdem símogatni, akkor nem tudom símogatni mert hátravágja a fejét vagy megfordul és ugyanúgy harapdál....:s
2010. nov. 1. 09:24
 4/9 A kérdező kommentje:
képzeld nem vettük hanem befogadtuk mert vmi barom kirakta kb. 2 naposan az utcára. amúgy meg azért írtam ki ezt a kérdést mert szeretném ezekről leszoktatni és képzeld tudom hogy ez idő de tudni szeretném hogy csináljam. amúgy meg én nem voltam kutya meg nem is emlékszek rá hogy neveltek.
2010. nov. 1. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Rendkívül egyszerű.


Ha játék közben harapdál, fordíts neki hátat és hagyd ott. Menj ki a szobából és zárd rá az ajtót( tudom tudom kegyetlenségnek hangzik de hatásos)Hamar összeáll majd a kis agyában , hogyha harap akkor nincs játék.de soha ne emelj rá kezet akármilyen rossz ! ezzel csak azt érnéd el, hogy ahogy nől, egyre agresszívabb lesz.



ha segítettem értékeld a választ légyszi:)

2010. nov. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint már nálatok van minimum néhány napja a kutya...egy 7 hetes kölyöknek még bőven az anyja mellett lenne a helye. Ha 10 hetesen hoztad volna el, akkor nem lenne ilyen agresszív, mert az anyja ezekben a hetekben tanította volna meg neki, hogy hol a határ.

Le fog róla szokni, hiszen neki ez játék, épp csak nem érzi, hogy Neked fáj. De Neked sokkal több idődbe fog telni.

2010. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

9:46 osnak köszi! ez remélem befog válni. majd írok a fejleményekről. :)

szellő lánynak meg jó lenne ha elolvasná amit eddig írtam.

várom még az ötleteket! :)

2010. nov. 1. 09:52
 8/9 anonim ***** válasza:
amikor harapgál akkor taszísd le a földre és a kezeddel nyomd le fejét persze nem erőszakosan .. csak hogy tudja ki a falkavezér..illetve amikor harapgál akkor menj el tőle hagyd ott akkor hátha kapcsol..
2010. nov. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még kölyök! Fogd a nyakát és egy 10 másodpercig nyomd le a földre!
2010. nov. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!