Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann fülét, farkát...

Dobermann fülét, farkát megvágatni szerinted állatkínzás?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs dobermann kutyám, és nem tervezek szerezni egyet, csupán érdekel ez a téma, és kíváncsi vagyok mit gondolnak mások!

Ezt mondja pár ember, meg nem rég volt egy kérdés, és ott olvastam. Írták, hogy a dobermann barátságos logó fülekkel. És sokak szerint egy dobermann pont, hogy ne nézzen ki kedvesen, mert nem arra tenyészették, hogy mindenki simogassa... Van aki szerint ennek régen volt jelentősége, most már minek?

Fáj a kutyának, ha megvágják a fülét, farkát? Azt olvastam altatásban vannak, van aki azt mondja utána napokig rosszul van a kutya. Van aki azt, semmi baja nem lesz a kutyának.

Mi a véleményed?


2010. nov. 1. 10:00
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/100 anonim ***** válasza:
85%
Ha hozzá értő orvos csinálja, miért lenne állatkínzás? Állatkínzás az nem olyasmi, mikor valaki szándékosan, feleslegesen fájdalmat okoz egy éllatnak?
2010. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/100 anonim ***** válasza:
91%
Nem tartom kifejezetten állatkínzásnak, de nem is értek egyet a szépészeti kurtítással...
2010. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/100 anonim ***** válasza:
94%

Ismerősöméknek volt dobermannjuk, ők is levágatták a farkát, meg a fülét is megcsinálták olyan háromszög alakúra. Ám a fülnél ez még nem elég, még valami fémből készült dolgot is a fejére raktak, szerintem hetekig rajt volt, amire rá kellett rögzíteni a fülét, hogy állva maradjon, mert ugye nekik alapból lógó fülük van... sajnáltam szegény kutyát, nem tudom, mennyire fájhatott neki.

A szomszédoméknak meg egy világosbarna dobermannjuk volt, ők nem csináltak vele semmit, mások általában vizslának nézték :D

Én se értek egyet az ilyesmivel, hogy miért kell egy kutyát ilyennek kitenni.

2010. nov. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/100 anonim ***** válasza:
19%
Már évek óta be van tiltva a csonkítás.
2010. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/100 anonim ***** válasza:
77%
Igen, annak tartom. Nemcsak a dobermann-nál, minden fajtánál.
2010. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/100 anonim ***** válasza:
78%

Magyarországon nincs betiltva a fajtastandard leírás szerinti kupírozás vagy farokvágás. Itthoni kutyakiállításokon nem is látni lógó fülű dobermannt. Külföldön igen, ott egyre inkább efelé mennek.


Én nem tartom állatkínzásnak, persze jobb, ha nem kell. DE a dobermannt csak vágott füllel és farokkal tudom elképzelni.

2010. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/100 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom annak, viszont teljesen felesleges. Tuti, nem csináltatnám meg a kutyámnak.
2010. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/100 anonim ***** válasza:
72%

Igen. Azt pedig emberkínzásnak tartom, ha egy kislány fülét kilyukasztják és fülbevalót kap. Megcsonkítják a fülcimpáját!


Az újszülött kisfiúk körülmetéléséről meg nem is szólva...az ám az igazi emberkínzás!


(természetesen ez csak irónia volt, nehogy bárki komolyan vegye, hozzá kellet tennem, mert ami biztos)

2010. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/100 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, szerintem a dobermann nem néz ki jól lógó füllel, viszont a farokvágást értelmetlennek találom, elvégre nekik az fontos a kommunikációban. Nekem volt angol cockerem, akinek vágott volt a farka, ha örült valaminek, az egész sejhaját riszálta, de nem tudta megadó tartásba tenni, vagy figyelőbe, fenyegetőbe. Most vágatlan farkú van, és sokkal jobb.
2010. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/100 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem tartom állatkínzásnak, nekem is a fülbevaló, a körülmetélés, meg a piercing jut eszembe ezzel kapcsolatban. Rengeteg kutya nőtt már fel, és élt boldog életet vágott füllel és farokkal... És igenis egyes fajták kinézetén sokat dob a kupírozás, pl dobi.
2010. nov. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!