Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez tényleg szükséges? Ne...

Ez tényleg szükséges? Ne nevessetek ki :$

Figyelt kérdés

sziasztok! karácsonyra, kapok egy yorkit.viszont van egy cicám , aki szokott bent lenni..(habár már 2 hete nem volt bent)..és van egy ismerősünk , akinek van yorkija..és aztmonda, mielőtt jön a kutyus , le kell fertőtlenitőzni a lakást , mert amihez a cica hozzáért , és ő pl. megszakolgatja,megnyalogatja , akkor beteg lehet, és hogy ő majd hoz fertőtlenitőt.(nővérként dolgozik egy korházban , szal. onnan hozna)

szerintetek tényleg szükséges ez?(ne nevessetek ki lécci , de nem akarom hogy beteg legyen a leendő kutyim)

CSAK ÉRTELMES VÁLASZOKAT VÁROK! köszi..


2010. nov. 2. 07:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én nem nevetlek ki, de szerintem ez abszurd. Ahogy az első gyerek születésénél mindenki mindent sterilizál és minden tisztaságra odafigyel, úgy a második gyereknél már nem foglalkozik annyit a dologgal. Gondolj bele. Egy kutya nem lesz attól beteg, ha a hátsó felét nyalogatja, nem lesz attól beteg, ha romlott halat, romlott húst eszik, és attól sem, ha kint marad az udvaron éjszakára. A kutya nem ember, sokkal erősebb a szervezete, mint az embereknek. Hidd el, erre nincs szükség, de ha úgy érzed, hogy jobb lenne, akkor nyugodtan csináld meg, de szerintem minden élőlénynek hasznosak a baktériumok, egyrészt, serkentik az immunrendszert, másrészt, "gyakorolhat" a baktériumokon a szervezet. Szóval semmiképp nem árt meg a kutyának, ha nem fertőtleníted le.
2010. nov. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

köszi (:


hát igen , én is ugyérzem , lehet hogy ez picit sok , de további vélaszokat is várom...

/és bocsi a fenti íráshibákért ,siettem :S /

2010. nov. 2. 07:27
 3/16 A kérdező kommentje:
2010. nov. 2. 07:33
 4/16 anonim ***** válasza:

hát én még ilyenről nem halottam....

szerintem nem szükséges fertőtleníteni.....

:)

2010. nov. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jellemzően macskáról kutyára nem terjednek betegségek (veszettséget kivéve), mint ahogy emberről kutyára sem. Illetve annyiban terjedhetnek, hogy a cicc vihet haza bacikat a lábán, de ugyanígy te is vihetsz haza bacikat a lábadon (cipődön), teljesen steril körülményeket meg úgysem tudsz biztosítani, és nem is cél, hiszen nem laborkutyát akarsz. Persze, van kockázat, de teljesen kizárni nem tudod, meg tényleg kell feladat az immunrendszernek is.
2010. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszi (:

azért érdekelnének még a további vélemények is...:)

2010. nov. 2. 07:45
 7/16 A kérdező kommentje:

mindenkinek ment a zöldkéz ;)

(:

2010. nov. 2. 07:47
 8/16 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell, de ha te ettől nyugodtabb vagy, megcsinálhatod, ártani biztos nem árt.
2010. nov. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszi (:
2010. nov. 2. 08:39
 10/16 anonim ***** válasza:
Tényleg marhaság. Én is féltem ettől, így megkérdeztem az állatorvost, aki azt mondta, hogy nagyon kevés olyan betegség van, ami kutyát és macskát egyaránt fertőz, tehát nem igényel semmi különos egészségügyi "előkészítést" sem a macska sem a lakás.
2010. nov. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!