Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az újfundlandinak 4 hónapos...

Az újfundlandinak 4 hónapos korába mennyi az átlagos súlya?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 10:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Kan vagy szuka?

Nem ismerem az újfoundlandit (akkor meg minek írok, igaz?), de közel azonos méretű és testfelépítésű kutyákkal van tapasztalatom. Szigorúan "szerintem" az újfoundlandinál is hasonló a helyzet, tehát egy 4 hónapos szuka 15 kg körül, egy 4 hónapos kan 30 kg körül kellene legyen. Jelentős, több kilogrammos eltérések lehetnek a konkrét egyedek között aminek akár genetikai okai is lehetnek, de nagyon soskat számít a táplálásuk is. Az ilyen óriástestű kutyáknál azt szokták mondani, hogy inkább sovány legyen, mint túlsúlyos, mert a túlsúly izületi problémákhoz vezet. Szóval ha a te kutyád valahol 15 és 30 kg között van, akkor valószínűleg nincs gond, de vigyázz, hogy ne hízzon el!


(Mellesleg én annakidején az ilyen jellegű kérdéseimmel a kutyám tenyésztőjéhez fordultam.)

2010. nov. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!