Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám...

Mit tegyek, ha a kutyám (golden retriever) túl sokat és nagyon harciasan ugrál fel rám (még sétálás közben is)?

Figyelt kérdés
sok mindent kipróbáltam, hogy leszokjon róla, de a durvább módszerektől csak még jobban bevadult!
2010. nov. 2. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne nézz le rá, fordulj meg, lökd el magadtól és ne foglalkozz vele. Ha jól viselkedik DÍCSÉRD meg!
2010. nov. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha a kutya ugrál rád akkor ahogyan az elöttem író is mondta lökd le magadról és fordulj el ne figyelj rá.
2010. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sacuska ***** válasza:
0%
HIGGY NEKEM nekem is golden van és nekem is ugrált de én MEGVERTEM AMIKOR RÁMUGROTT JÓ ERŐSEN ÉS MÁJI NAPIG ESZÉBE SINCS HOGY UGRÁLJON UGYHOGY VERD MEG VAGY ÜSS RÁ VAGY AMIKOR MONDOD NEKI HOGY NEM SZABAD ÉS ABBA HADJA AKK ADJ NEKI EGY KIS SZALÁMI DARABOT ÉS LEHET H PERVERZNEK TARTASSZ H MEGVERTEM DE EZ A LEG HATÁSOSABB VAGY A MÁSIK KETTŐ AMIT IRTAM NA SZIJA ÉS SOK SIKERT HA NEM VÁLIK BE AKK IRD LE MAJD PRÓBÁLOK SEGITENI
2010. nov. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Egy nagy marha vagy! Már megbocsáss... nem csak veréssel lehet kutyát nevelni! Sőt! Nem is olyan hatásos, a kapcsolatotok megromlik.
2010. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A goldenek a világ legjobb kutyái! Nekem is az van, így egyáltalán nemvagyok elfogult! :-)

Lehet, hogy érdemes "mélyebből" indulnotok, ha a fenti hasznos tanácsok (a verés :-( természetesen nem ez a kategória!!!) nem jönnek be.

Lehet, hogy ott kellene "alapoznotok", amikor a falkatagok találkoznak (Lásd: J. Fennel könyvei). Röviden: Te (mint falkavezér) döntöd el minden találkozásnál, hogy mikor veszed fel a kapcsolatot a falka tagjával (kutyád). Amíg nem hívod, nem tolkodhat, ugrálhat. Addig figyelme kívül kell hagynod (sem beszéd, sem simi, sem veszekedés-mert így elérte a célját!), amíg meg nem nyugszik magától+ egy pici nyugalmi idő, utána magadhoz hívhatod. Minden próbálkozását eressz el a füled mellett, fordíts hátat neki, semmi kontaktus vele!

Elsőre persze nehéz, hogy nem simogatod meg azonnal, mikor megérkezel, de gondolj arra, hogy milyen jó lesz, majd, ha 6 szatyorral a kezedben :-) lépsz be az ajtón és nem dönt fel, hanem tüelmesen megvárja, hogy lepakolj és magadhoz hívd!

(Ez egyébként a falkarangsort is erősíti - persze a Te javadra :-D)

2010. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Néhány elütésem javítása:

"nem vagyok" "mélyebbről" és "türelmesen" - természetesen! :-)

És sok sikert!

2010. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!! és a verés tényleg nem egy jó dolog, egyszer rácsptam az orrára, de nem történt semmi, tovább ugrált... az ellökés sem jött be, mert ahogy ellöktem, azthitte, ez egy újfajta játék, és újra ugrálni kezdett, lehet, hogy csak idő kell, mire kinövi a gyerekkorát, és eléri az 1 éves, felnőtt kort...mertzhogy még kölyök, 6 hónapos kutyáról van szó
2010. nov. 3. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!