Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni? (Kérdésed...

Mit lehetne tenni? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

A helyi állattartási rendelet panel házba csak 1 kutyát enged.Mit lehetne tenni,hogy kettőt tarthassunk? Sajnos a lakók kb fele biztos,hogy nem írná alá.

Már van egy kutyánk,őt sem nagyon szeretik.Sport célra szeretnénk a másik kutyát,mivel a mostani már kiöregedett belőle.Azt ne mondjátok,hogy ajándékozzuk el a mostani kutyát,mert azt biztos nem fogjuk.


Szóval lehetne valamit tenni? Vagy csak a költözés maradt?


2010. nov. 2. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nezéz eset... Próbálj megegyezni a lakókkal, bizonyítsd be nekik hogy jó gazda vagy. A legfontosabb: Mindig szedd fel a kakit. Kicsit "nyalizhatsz" is nekik :) Pl.moss föl a lépcsőházba. Vagy gyűjts aláírást azoktól akik beleegyeznek.

Ennyi jutott eszembe.

2010. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24%

Sokan tartanak pannelba 2 kutyát.

Ők sem íratják alá, egyszerűen csak hoznak egy újat.

van aki bulldogot meg staffit tart pannelba...

Az a legfontosabb hogy inkább kisebb termetűt tarts, ha már pannelba akarsz. Nekem van egy border colliem nagyon pörög, agilityzek vele (+ fresbee) . Van egy staffordshire terrierem is, nagyon mozgákony stb. Szóval ne ezekből a fajtákból válassz. Mert az csak a kutya kárára lehet, ha egy kis házba nagy mozgásigényű kutyát tartasz.

De amúgy lehet jobb lenne elköltözni, jobb lenne a kutyának is.ha már elköltöznétek, és lehetőségetek is van rá, akkor inkább kertes házat válasszatok!

2010. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom javasolni, hogy a lakókkal beszélj normálisan, ugyanis más megoldás itt nincs, csak az ő beleegyezésük.

De ha nem szeretik a kutyádat, annak nyilván oka van...miért nem?

2010. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok jóba a szomszédaiddal, akkor kb esélytelen. Attól is függ, hogy hogy viselkedik a kutyád, pl sokat ugat, futkos-e a lakásban, ilyesmi. Mekkora termetű? Egy kisebb kutyát jobban elfogadnak mint egy nagytestűt :(
2010. nov. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Persze, hozhat szó nélkül még egy kutyát, de ha már a mostani kutyáját sem csípik, akkor minden bizonnyal feljelentik majd az önkormányzatnál.

Kimennek hozzá, és megbüntetik, amiért szabálytalanul tart kutyát. Ezenkívül kötelezni fogják, hogy csak az egyiket tartsa meg.

2010. nov. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk is ugyan ez van, de engem különösen hidegen hagynak ezek a szabályok, az én lakásom én vettem az én pénzem akkor mért ne lehetne 2 kutyám?Nálunk 1 westie és 1 yorki van, este fele a yorki nagyon be szokott indulni, ugat, kaparja a falat meg minden :D minket különösen nem zavar mert már mekszoktuk, a mellettünk lévő szomszédokat sem, csak egy átkunk van és az a szembeszomszéd, amikor a kutya elkezd ugatni az a vén banya mindig elkezd hangosan kiabálni: Följelentelek,följelentelek! De minket nem zavar, szerencsére már csak pár éve van hátra mert 82 éves

Szóval a lényegre térve: nyugodtan legyen két kutyád:) ne zavarjanak a hülyye szomszédok! :D

2010. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolóra nem is reagálnék. Szerintem ne az ő esete legyen a minta, amikor döntesz:) Egy kutya, amelyik kaparja a falat...na mindegy.


Én is azt javaslom, hogy a szomszédokkal beszélj, és ami problémájuk van a kutyáddal, azt old meg.

2010. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is 2 van panelben... :) Senkit nem kérdeztem meg, hogy mit szólnánk hozzá.

Van, és kész. Senki nem szólt érte. Nem ugat, nem piszkít be a lépcsőházba.


A veletek egy szintek lakókkal, az alattatok és a fölöttetek lakó szomszéddal irassátok alá a papírt. A többiek véleménye ne érdekeljen.

2010. nov. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A mostani kutyám egy mudi,és egy malinoist szeretnék.

Azért nem szeretik a mudit,mert hogy nem ilyen kis szokásos öleb.Egyébként nem ugat a lakásban.Ha nem vagyok otthon,akkor alszik.Viszont ha meg otthon vagyok,akkor szinte minden időnket lent vagy a kutyasuliban töltjük.

2010. nov. 2. 12:00
 10/13 A kérdező kommentje:

A velünk egy szinten lakók szeretik a kutyát.A közvetlen felettünk lakó...hát ő a legnagyobb probléma..Még a többieket meg is lehetne győzni.De az a felettünk lakó vénasszony...

Alattunk meg nem laknak,mert a földszinten lakunk.

2010. nov. 2. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!