Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pároztatni szeretném a Golden...

Pároztatni szeretném a Golden retriverem. Erre hol és hogy van lehetőség?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elég tapasztalatlan vagyok a témában. egy 6 éves kan golden retriverem van és pároztatni szeretmém. Az apja valamilyen dijnyertes volt, minden papirja megvan törzsköny oltáskönyv stb. Nem vagyok elfogult tényleg szép példány, eleven játékos és nagyon barátságos. A segytségeteket szeretném kérni, hogy hol tudom pároztatni, ennek van e valamilyen költsége. Vagy ha esetleg itt valakit érdekel akkor szivesen várnék "ajánlatokat". Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat.
2010. nov. 2. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
van törzskönyvje?
2010. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Miért? Miért kell ismeretlen genetikai hátterű kölyköket csinálni hozzáértés nélkül?


Nincsenek elegen a gazdátlan goldiek? [link]


[link]

2010. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ahogy fent is irtam van törzskönyve.
2010. nov. 2. 14:58
 4/9 A kérdező kommentje:
2. Pontosan azért kérdezek itt elöször, hogy ne tegyek megfontolatlan dolgokat. Igaz, nem értek hozzá ezért szeretnék valami olyan helyet ahol értenek hozzá. Ismeretlen genetikai hátterü? ezt hogy érted?
2010. nov. 2. 14:59
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

6 évesen már nagyon megterhelő a kutyának a párzás, főleg egy első párzás ...

már nagyon nem kellene

2010. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Bocs, úgy értettem, hogy az apjának van csak törzskönyve. Akkor először is el kellene vinni egy tenyésszemlére, ahol megállapítják, hogy csak te látod szépnek, vagy valóban a fajtájában kívánatos küllemet hordozza.


Elvileg a tenyésszemle elég, gyakorlatilag ha lelkiismeretesen akarod csinálni, akkor egy diszplázia szűrést minimum illik megcsináltatni, mert attól, hogy nem mutat tüneteket, még örökíthet.


Ha ez meg van, és már ismered a kutyád hibáit, akkor elkezdhetsz olyan szukát keresni, aki azokon tudna javítani. De enhéz dolgod lesz, mert a szuka gazdái szoktak választani, és egy lelkiismeretes tenyésző már előre tudja, hogy milyen kant keres a szukájának, tehát fordítva ezt nem könnyű megközelíteni.

2010. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

6 éves kannak még nem megterhelő. Nem szukája van!

Először is csináltass egy hivatalos csípő és könyök diszplázia vizsgálatot. Ez olyan 20-25 ezer forint körül lesz bírálattal együtt. Ha mentes vagy átmeneti, akkor jó, ha enyhe vagy rosszabb, akkor el kell felejteni a pároztatást. Ezen kívül szükséges még szemészeti szűrővizsgálat is, aminek nem tudom az árát. Ezután lépj be a MEOE-ba. Vidd el a kutyádat pár kiállításra, hogy szakemberek nézzék meg, hogy valóban annyira kiemelkedően szép példány-e. Vidd el tenyészszemlére is. Ez eddig összesen párszázezer forintból megúszható utazással, nevezési díjjal, szállással. Közben megismerkedsz más goldenesekkel is, és az is lehet, hogy valakinek megtetszik a kutyád és szeretné őt fedezőkannak. Mindenestre közben van időd keresgélni és találhatsz olyan szukát, aki a fenti eredményekkel szintén rendelkezik, és minden tekintetben illik a te kanodhoz. A kicsiket törzskönyvezve és szerződéssel kell új gazdikhoz adni!

2010. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

bocs, hogy kérdéssel válaszolok de miért szeretnéd pároztatni?

a kutyának ugyanis nem igénye ez, ha túlságosan fel van pörögve nagyon "kanos" pl. akkor csak rosszabb lesz a helyzet...csak fokozódik a férfiúi frusztrációja pároztatás után!

inkább az ivartalanítás lenne megfontolandó lehetőség, ez az ami a kutya érdekeit szolgálja és nem az emberét!

2010. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazábol csak egy elképzelés volt, miért ne alapon meg sokan mondták, hogy szép példány. De ha ez ennyi nyűggel jár szerintem leteszek róla. Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2010. nov. 8. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!