Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtamentőknél tényleg ilyen...

Fajtamentőknél tényleg ilyen drága egy kutya?

Figyelt kérdés

kikell fizetni az orvosi költségeket, sokszor megkell látogatni az állatot, és kutyaiskolába kell vinni

8-9 hónapos kutyáról van szó

utánaszámoltam, hogy benzinnel, kiképzéssel mennyibe kerülne ez nekem, nem vagyok jó matekos de 100ezer fölött lenne az biztos, ennyiért meg már díjnyertes szülőktől kapok kölyköt, nem pedig olyat, ami szaporított, és más kidobta, illetve 8 hónapig rosszul nevelte

kinek éri meg ez? mert szerintem mindenki csak ráfizet, az tuti


2010. nov. 2. 18:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
ez nem igaz nekünk két fajtamentős kutyaánk van egyikért srem kellte fitzetni sőt ,le is hoszták nekünk
2010. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez minden egyesületnél más és más. Van, ahol feltétele a pénzadomány az örökbe fogadáshoz (de ez általában töredéke az addigi orvosi költségeknek), van, ahol nem (de természetesen ők is örülnek, ha akár egy kisebb összeggel is támogatják őket). Gondolom, a problémásabb kutyák örökbe fogadóit kötelezik akár kutyaiskolára is. Olyanról még nem hallottam, hogy minden addigi költséget a gazdira hárítsanak, de attól még lehet, hogy van ilyen...
2010. nov. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is fajtamentőktől hoztunk kutyust, házhoz hozták és nem kellett fizetni, de mi adtunk 15 ezer forintot, plusz kutyuskaját nekik.
2010. nov. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
aki írja, hogy fajtamentett kutyája van, írja már oda légyszíves, hogy milyen fajta, köszi
2010. nov. 2. 18:53
 5/22 anonim ***** válasza:
dehogyis, ez úgy van, h kifizeted mondjuk az oltásait, h legyen pénzük más kutyusokra is, és ha ivartalanítási kötelezettséggel fogadod örökbe, akkor ugye muszáj ivartalaníttatnod, de nem hoszem, h előírják, h muszáj kutyaiskolába is vinned..
2010. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 MME ***** válasza:
100%

Akkor egy elég szerencsétlen helyzetet fogtál ki. Betegségei is, és nevelési problémái is vannak, szerencsétlen jószág. :( A fajtamentőkhöz került kutyák valamilyen okból kerültek oda, általában vagy viselkedési problémák miatt, vagy nem tudták fizetni a tartását (pl. betegség, speciális igény).

De azért nem szokott kapásból ennyibe kerülni. Általában oltások árát szokták elkérni. Illetve komolyan beteg kutyáknál az új gazda állja, mert nem milliomosok hobbi-klubja a fajtamentő szervezet. Ilyen pl. a diszplázia, amit műteni kell, stb.

Kutyaiskolában általában minden kutyának ideális megfordulni egyszer (mármint egy tanfolyam erejéig), ha eddig nem volt meg neki, akkor neked kell pótolni, de ez egy díjnyertes szülőktől származó kutyával is így lenne. Hacsak nem vagy olyan tapasztalt kutyás, akinek az eszközei is megvannak (más kutyák, emberek a szocializációhoz), veled született képesség erre, kitartás, türelem, rugalmasság, találékonyság és szakmai tudás. Akkor kidobott pénz a kutyaiskola.


A tied a döntés, de szerintem ne vállald be, mert alapból rossz a hozzáállásod ehhez a kutyához.


Szerintem sem éri meg az embereknek, akik egy (főleg alapból jó, ép!) kutyát szeretnének, de a fajta elkötelezett rajongóinak igen, erre a feladatra ők az alkalmasak, mert szívesen áldoznak pénzt és időt egy olyan kutyára is, amely nem tökéletes (amiről nem tehet szegényke).

2010. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Én ezt azért tartom kicsit szörnyűnek, mert nem hiszem el, hogy egy kutya pl. jobb helyen van menhelyen. mint mondjuk egy kertes házban, ahol szeretik, nincs megkötve, de nem prémium tápot kap.


Én ezelőtt néztem menhelyen kutyát,(interneten) és az egyik nagyon megtetszett. De az írták, hogy csak kinti-benti tartásra és kizárólag prémium tápos etetéssel adják oda. Pedig nem volt fajtatiszta.. nem azért, hogy egy keverék ez nem érdemelhetné meg, csak szerintem ezzel a kutya esélyeit is korlátozzák. Szerintem jobb helyen van azért egy szerető családnál, még akkor is, ha nem prémium tápot kap.

Vagy rosszul gondolom?


Itt is sokallom a kérdező által mondott összeget, mert én elhiszem, hogy sokba kerül az orvos, meg nem jól szocializált a kutyus, de elég ritka azoknak az embereknek a száma, aki 100 Ft felett költ egy ilyen kutyusra. A legtöbben akik az adott fajtát szeretik, azok törzskönyves, jó kennelből való kutyát szeretnének, a hobbi kutya tartók többségének meg lehet nem is kell feltétlen ilyen árú, fajta tiszta kutya. Jó nekik egy olcsó, megmentett keverék is.

Szóval ezzel is mintha kicsit a kutya esélyeit csökkentenék a túlzott elvárásokkal.

2010. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nálam átmenetileg volt 2 fajtamentett kutya, az egyik egy angol bulldog, a másik egy tacskó. Egyikért sem kellett fizetnem.


Nyilván a benzinköltség mindenkinél megvan, ha többször kimész a kutyához. Messze laksz a menhelytől?

A kutyasuli ára is változó, van ahol 5ezer, de elég sok helyen 40.

Az orvosi költségeket pedig gyakran nem kérik el, esetleg oltásokat, féreghajtás.


Ez mégis milyen fajtamentés? Mert ez a kutyaiskolás kötelezettség is nagyon sántít.

2010. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

a kutyát a gazdái kidobták, amúgy nincs vele semmi probléma

teljesen egészséges, ezt elmondta neki a doki, meg kapott féregtelenítőt és ez került minimum 20 ezerbe, szóval úgy értették a kedves fajtamentők, hogy ennyinél többet kell fizetni, ha másnak is kell a kutya, aki többet fizetne, mehet a licit, de egy kicsit nézik azt is, hogy kihez kerül

kutyaiskola fölösleges, elég az én tapasztalatom, és tudásom

a kutya nem menhelyen van, hanem fajtamentőknél, családi házban

a kutya majd 200 km-re van

2010. nov. 3. 16:03
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem felelnek meg a feltételek, amivel megkaphatnád a kutyát,keress máshol. Mindennek ára van. Az ár meg annyi, amennyit megadnak érte. Az általad említett kutyának is biztosan eljön az, aki így is vállalja.
2010. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!