Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat azóta többet?

Miért ugat azóta többet?

Figyelt kérdés

Kb az ivartalanítása óta, sokkal többet ugat a kutyám, mint addig. Lehet összefüggés, vagy csak a kamaszodással jár? Általában akkor ugat, ha megijed valamitől, addig nem csinált ilyet. Ha hall egy fura hangot, kintről, megugatja, és tegnap olyan történt ami eddig soha, megugatott egy másik kutyát. Látszott, hogy megijedt tőle, aztán jól megugatta. Igaz, hogy nagyon nagy kutya volt, de eddig nem félt a nagykutyáktól se, midnen kutyával szivesen játszott.

Mi lehet vele? Mit tegyek?

6 hónapos Havanese


2010. nov. 2. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás szerintem nem befolyásolja ezt.

Amúgy jól tetted, hogy megműttetted még mielőtt ivaréretté vált. Bár biztosan lesz, aki le fog hurrogni, hogy micsoda állatkínzó vagy, de hidd el, könnyebb élete lesz a kutyádnak.

"kamaszkorban" az én kutyám is elég pukkancs lett, ilyenkor sokat kell fegyelmezni, és nevelni őket.

Most megijedt no:) Egyrészt ne vedd fel, ha meg is ijed, másrészt menjetek oda, simogasd meg a nagykutyát, hogy a kutyusod lássa, hogy nincs mitől tartania.

2010. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

kezeld kutyaként, és légy a vezetője szüksége van neki is erre, hogy biztonságban érezze magát(ha ilyenkor simogatod,beszélsz hozzá, felkapod az öledbe csak megerősítheted a félelmét, bizonytalanságát) pl.: sok-sok rövidpórázas séta segíthet ...a helyzetkezelést szépen leírták előttem

egy kutyának szüksége van megfelelő testmozgásra, szabályok, határok kijelölésére -erőszakmentes de következetes betartatására, és szeretetre csak akkor amikor nyugodt, megadó tudatállapotban van

2010. nov. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudod, a kutya élőlény és mint ilyen, hanggal is kommunikál.

És lévén hogy kutya, hát ugat.

2010. nov. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

oncogito kedves, már vártam, mikor kezded el a szokásos bunóskodásodat :)

Nem, nem természetes, hogy minden kis hangra megijed és egyből ugat, főleg, hogy ezelőtt nem volt ilyen.

2010. nov. 5. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Tehát azért ugat, mert megijed.

Kutyák szoktak ilyet... :-/


Egyébként jobb tanácsot nem is érdemelsz, mert a hasznosat meg sem fogadod, csak sértésnek veszed.

Ezért kapsz olyan választ, amit megérdemelsz.

2010. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!