Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány évig él egy Angol Cocker...

Hány évig él egy Angol Cocker Spániel? Az én kutyusom 7 éves, és a szeme, , kikopott ". Olyan szürkés lett, ez az öregedéstől van?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! Nekem 15 évig élt úgy, hogy pici korától epilepsziás volt. Végül magától aludt el. Az a kikopás szürkehályog. Nekem meg is vakult tőle, sőt, meg is süketült "vénségére". De imádtam, 11 éves koromban kaptam, 26 éves koromig élt. Mikor először futott neki az oszlopnak séta közben, onnantól már nagyon vigyáztam rá. Remélem, még sokáig szeretheted te is!
2010. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag életkoruk kb. 12-13 évre tehető. Nekem a mostani már a 3. spánielem, az első sajnos 6 évesen ment el mert babéziás lett, és túl későn vettük észre. :( A következő kutyusra már nagyon vigyáztam, ő 14,5 évesen ment el, csendesen elaludt, öregkorában is tökéletesen látott, viszont veleszületetten süket volt a jobb fülére, ezért a tenyésztő odaajándékozta nekünk. A mostani kutyusunk szeptemberbe volt 2 éves, őt egy szomszédunktól kaptuk ajándékba, mert a szuka kutyusának született 4 kölyke, és egyet megtartott 2 pedig a családjába adott, 1-et pedig nekünk. Sajnos sokuk részlegesen vagy teljesen megvakul öregkorára, fontos, hogy a lakásban ne nagyon változtassuk a bútorok, berendezési tárgyak helyzetét. Benne van az emlékeiben, hogy mi, hol van és nem fog neki menni a dolgoknak. Ha van lépcső, vagy nagyobb padka a lakásban, akkor érdemes elé kitenni egy kis szőnyeget, hogy a kutya tudja, hogy itt most más van, vigyázni kell.
2010. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szem betegségetg hívják úgy, hogy örökletes katarakta, vagyis szaruhártyahályog. A kutyusod minden bizonnyal már vak is, ha ez ennyire szembetűnő. Sajnos a tenyésztők zöme még mindig nem szűret ezekre a betegségekre.
2010. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A másik örökletes szembetegségük a PRA, vagyis Progresszív (folyamatosan súlyosbodó) retinasorvadás. Sajnos nem kezelhető, és teljes vaksághoz vezet. Ezért kell rá szűrni a kutyákat, hogyha tenyészteni akarunk vele, akkor ne legyen hibás génhordozó. A legjobb ha mentes, de ha enyhe, akkor csak mentes kutyával hozható össze, ha hordozó, vagy beteg, akkor nem szabad.
2010. nov. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak üzenem, hogy a spánieleknél a PRA betegség nem lehet enyhe. Az beteg, hordozó vagy mentes.

Tenyészteni pedig tenyésztenek a hordozóval is, ami nem betegszik meg, csupán hordozza a hibás gént, ezért mentes párt választanak hozzá, ez garantálja, hogy a kölyök sem lesz beteg, max hordozó. Sőőőt nagyon szélsőséges esetben a beteg szukát is fedeztetnek mentes kannal, ebből a párosításból csak hordozó születik.

2010. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!