Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg? (TÖBBI LENT)

Hogyan tanítsam meg? (TÖBBI LENT)

Figyelt kérdés

Van egy fél éves német juhász keverék kutyánk . Leginkább én vagyok vele itthon egy időbe sok volt vele a gond de most nagyon jól megvan mellettem ha meglát már fut is hogy megsimizem az ülést nagyon gyorsan megtanulta és nagyon szépen ül én úgy tanítottam hogy megfogtam a nyakörvet és huztam hátra még a seggét lenyomtam ha szépen leült akkor megdicsértem és kapott jutalom falatot. most az lenne a kérdésem hogy a fekvést hogyan tudnám neki megtanítani? és még hogy az ugrálásról le fog szokni mert mindenhova felugrik ahova csak tud ?. (most potyognak a fogai is) még kölyök nagyon :D képet is adok hogy teljes legyen a kép

[link]


2010. nov. 2. 21:06
 1/6 capsread ***** válasza:

Jól csináltad az ültetést! A kutyasuliban mi is így tanítjuk. Fektetés: Felemeled a pórázt, és a nyaka mellett belelépsz. Fojtó nyakörvvel gyorsabban tanul. Ha fekszik a kutya, sose dicséred. Ha dicsérni akarod, felülteted, és úgy dicséred. Az ugrálás: Ha rád ugrál, hátat fordítasz neki. Egy idő után abbahagyja.

Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon édes kutya, kis okos pofija van :) Én a fekvést úgy tanítottam meg, hogy a jutalomfalatot (nálunk párizsi) megfogtam odadugtam az orrához, de nem engedtem neki, hogy elvegye, persze ő veszettül nyalogatta. És egyre lejjebb húztam kezem, ő egyre lejjebb jött a fejével, és miután a kezem a jutival a földre került, ő már csak úgy érte el, hogy lefeküdt. A menete így: juti kézbe-lefelé mozgás-földre érés-a kutya lefekszik-kimondod, hogy fekszik és odaadod a jutit, majd megdícséred
2010. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szia!az ülésből lesz a fekvés és ez a legjobb módszer szerintem:a kutyának ki mondod a nevét és hogy ül mikor már szépen ül mondod neki hogy fekszik és lenyomod nagyon finoman a lapockája és tarkója közt persze ülve maradjon és mikor kezd fekvő pózba lenni folyamatosan dicséred és ha már le fekszik és úgy is marad akkor dicséret és juti falat persze ha nem sikerül akkor újból meg ismételni és ezt egészen addig amíg nem fekszik le első szóra és hibátlanul persze a juti falatott mérsékelve el hagyni hogy ne csak a juti falatért csinálja hanem azért mert tudja aztán mikor már tudja kiválóan akkor az ült is gyakorolni vele és a feksziket is külön is és egyben is és lehet neki majd másikat is tanítani de nem szabad ilyen fiatal kutyát tól terhelni csak 15-30 percet tanúljon játékosan !sok sikert remélem segítettem nekem be vált és az én kutyám 3 hét alatt juti falat nélkül kiválóan végre hajtja :D sok sikert és sok sok tűrelmet hozzá mert az kell!
2010. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat holnap el is kezdem amit mondtatok :D folytó nyakörvet hol kapok neten gugleba kerestem de sehol nem tudtam rendelni esetleg állatkereskedésbe ?
2010. nov. 2. 23:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Semmiképpen se halgass rájuk. Nem kell fojtónyakörv egy ilyen kölyök kutyának akivel semmi baj nincsen, nem indokolt a fojtónyakörv. Egyébként nagyon aranyos a kutyus.

Az ültetést sem így tanítottam volna neki, de már így is jó, a lényeg a végeredmény.

Az én kutyám fajtiszta németjuhász, 5 hónapos, mi klikkerrel tanulunk, nála nagyon bevált ez a tanulásmódszer. De nem is kell a klikker még neked, ha nem ismered, elég a jutalomfalat.

A fektetés tanítása a következő:

Kezedbe veszel egy jutalomfalatot, lehúzod a földre, úgy hogy a kutya is kövesse az orrával, nem fogja bírni ülve, ezért lefekszik. Ilyenkor add neki oda a jutalmat, sok simi, érezze hogy jól csinálta. Többször eljátszod vele, de már kézjelhez is kötheted. Nálunk a kézjel az hogy a mutatóujjammal a földre mutatok. Köztudottan a kutyák gyorsabban megjegyzik a kézjelet, mint a szavakat, így gyorsabban elérheted a kívánt hatást. Ha már kézjelre megcsinálja, a kézjelhez még kötheted a parancsszót: fekszik. Nekünk három napba került, sok gyakorlással, és mára egy szavamba kerül hogy lefeküdjön, na meg persze a mutatóujjammal mutatom neki :)


De ha érdekel a klikkeres tanítás, olvasgasd el ezt az oldalt: www.klikker.hu


Ha pedig a klikkeres fektetés tanításáról szeretnél olvasni, ezt az oldalt olvasd el: [link]


Sok sikert!:)

2010. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az utolsó hozzászólómnak nagyon köszönöm a segítséget 30 perc alatt kiválóan megtanulta . nem hittem volna hogy ez ilyen gyors . fojtónyakörvet majd kell szereznem mert én azt szeretném hogy mikkor sétálni megyek vele akkor melletem jöjjön ne mögöttem és ne elöttem . amúgy nem tudjátok hol tudok venni ?
2010. nov. 3. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!