Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elsősegély nyújtás kutyáknak?

Capsread kérdése:

Elsősegély nyújtás kutyáknak?

Figyelt kérdés
Tegnap sétálni voltam a kutyámmal, és láttam, hogy egy másik kiszaladt egy autó elé, ami elgázolta (semmi baja nem lett), és az jutott eszembe, hogy ha az enyémmel történik ez, mit tudok csinálni? Azt tudom, hogy egy artériás vagy egy sima vérzést hogy állítsak el, de ha pl újra kell éleszteni, vagy ilyesmi, mit csináljak?
2010. nov. 2. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Amit embernél. A főbb struktúrák ugyanazok, úgyanúgy kell őket ellátni.
2010. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Na jó, de mondjuk a stabil oldalfekvés hogy van? És szívmasszázsnál hányszor kell nyomást kifejteni a szívre egy perc alatt? És a lélegeztetés is ugyan úgy van?

De köszi a választ.

2010. nov. 2. 22:09
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Először is autó gázolás esetén semmit ne tégy, mert nem tudhatod, milyen belső sérülései vannak.

Másodszor sajnos nincs más hátra ilyenkor, mint autót szerezni és irány az állatorvos. Mert ugyan létezik állatmentő, de az órákba, sokszor fél napba is telik, de lehet hogy csak másnap ér rá.


Az életmentő elsősegély kutyák számára szerintem igen ritka, mert az ilyesmi szívbetegség, vagy egyéb szervi baj esetén szükséges. Közúti baleset, vagy egyéb sérülésnél az orvos a biztos, mert több kárt tehetsz, mint hasznot.

2010. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Én is kíváncsi lennék rá. Régen láttam olyat a tv-ben( megtörtént eset) hogy a kutya légzése csak úgy leállt és a gazdája újra tudta éleszteni. A kutya nagytestű volt. Sajnos már nem emlékszem hogy mit hogy is kell csinálni.
2010. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

18:05 utánanéztem

Ezt találtam:

[link]

2010. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, a ha baleset ér egy kutyát az első az, hogy orvoshoz viszem, de ha mondjuk rosszul lesz, és tényleg le áll a szíve?

Az állatmentőkről meg egy szót se! Az előző kutyámmal történt, hogy játszottunk, ő meg ráesett a lábára, és az eltört. Hívtam az állatmentőket, két és fél órát vártam rájuk, aztán körbetelefonáltam a taxi cégeket, hogy melyikkel lehet kutyával utazni... Végül a szomszédom vitt el a dokihoz.

2010. nov. 4. 18:27
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Pont amíg kommentet küldtem tetted ki a linked. Vmi ilyesmire gondoltam, köszi!

2010. nov. 4. 18:28
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez bonyolult téma
2010. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél tettek be egy nagyon hasznos linket elsősegély nyújtáshoz:

[link]

2010. nov. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi megint csak. Remélem, sose lesz rá szükség, de hát...
2010. nov. 5. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!