Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan mondom felháborodok...

Komolyan mondom felháborodok némelyik menhelyen. Most szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Igazábol az összes menhely elszomorít..de ahonnan kihoztam a kiskutyámat , ott egyszerűen embertelen körülmények közt élnek az állatok. kicsi ketrecbe 2 kutya van összezárva. ott tapicskolnak a szarba hugyba szószerint. Először az undor fogott el aztán a sírás.Szerintem egy normális menhelyen minden másnap kikéne takarítani a kutyák ketrecét.(legalábbis ha én menhelyet működtetnék , így tennék)úgy döntöttem elmegyek ehhez a menhelyhez önkéntesként, de egy fecske nemcsinál nyarat...komolyan mondom a dolgozók szarra való emberek..titeket nem háborít fel a menhelyek színvonala?ha már valaki menhelyet hoz létre, akkor normálisat csináljon..ha tudja, hogy nincs annyi pénze, akkor haggya másra. hát de nem?
2010. nov. 2. 22:01
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
meg egyszerűen nembirom megérteni miért ketrecek kellenek egy menhelyhez. ha már annyi pénzem van , hogy menhelyet csinálok, akkor megveszek egy telket , és csinálok mindegyiknek sima drótkerítéssel egy elkülönített helyet.(olcsóbb is és a szabadban van) a telet pedig megoldanám nekik fűtött kutyaházzal) ezmár drágább, de nemhiszem , hogy többe kerülne mint a kennelek felépítése. nem bezárom egy 2x2 méteres ketrecbe 2-3 kutyával..uramisten.
2010. nov. 2. 22:05
 2/30 capsread ***** válasza:
Persze, rossz ez, de örüljünk, hogy legalább ez van. Még mindig jobb, mintha az utcán szaladgálnának, elütné őket egy autó, elvadulnának, emberre vagy állatra támadnának... Pénz kéne a menhelyeknek, de nincs. Én speciel annak is örülök, hogy legalább ilyen menhelyek vannak. Még mindig jobb ezeknek a kutyáknak, mint az utcán kóborlóknak, akik néha majd egy hétig nem jutnak élelemhez és vízhez, hogy mást ne is mondjak.
2010. nov. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
0%
Én feljelenteném őket. Aztán gondolkozhatnának hogy tartsák az állatokat
2010. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

nem teszek feljelentést..inkább elmegyek oda dolgozni. de ugye egyedül kevésvagyok...majd szólok egykét embernek vagy nemtudom , hogy segítsünk...egyébként etetni rendesen etetik a kutyákat csak sétáltatni nem viszik...amikor elhoztam a kiskutyámat kintvolt egy tábla neki a ketrecre akasztva ilyen felirattal : a héten még nem sétáltam !:(



hát megfogtam aztán elvittem , utánameg örökbefogadtam..nemigaz, hogy önkéntesek nélkül, nembírják őket elvinni sétálni....fuu de ideges tudok lenni

2010. nov. 2. 22:11
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

A probléma forrása, hogy Magyarországon nincs megfelelő állatrendőrség. Ha lenne, és foglalkoznának pl. a kulturált kutyatartással, akkor rögtön nem lenne szükség ennyi menhelyre.

Egyébként szerintem minden menhely pénzproblémákkal küzd, hiszen akik ott dolgoznak, azoknak szívügyük az állatok sorsa. Próbálnak minél több állatot befogadni, még akkor is, ha ez a "komfort" rovására megy.

Egyébként az állatokkal a "kis emberek" foglalkoznak, egy milliomost marhára nem érdekel, hogy mennyi kóbor kutya van az utcán. Tehát ő nem fog kacsalábon forgó menhelyet alapítani.

2010. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

na igen, mi nemrégen voltunk a helyi menhelyen, hivatalos ügyben. Na hát hagy ne mondjam:S ugyanaz a szitu amit te leírtál. A kutyák a saját ürülékükben tapicskoltak, volt ott vagy 6 gondozó, de mindegyik a lapátját támasztotta, és cigizett, és nem csak cigi szünet volt, mert majd egy órát voltunk, és mikor mentünk még akkor is csak pofáztak egymással!:S:(


Komolyan szívem szerint az összes kutyust be tuszkoltam volna az autóba és el vittem volna őket onnan!:S

A gondozókat meg be zártam volna az ürülékkel teli ketrecbe egy hétre, de előtte még a fejüket is bele nyomkodtam volna...!


Sőt itt még azt is csinálják, hogy (egyik ismerősünkel esett meg a szitu)


Ki néztek egy spánielt, a válasz rá: "Az a Németeké"

Oké ki néztek egy Labradort:"az a Németeké"


minden szebb kutyára ezt mondták! ez mi???


22/L

2010. nov. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Szerinted azért írják ki, hogy nem sétált a kutya, hogy hergeljék az embereket? Nem, hanem hogy Te elmenj, és vidd el sétálni a kutyákat, mert ezzel is segítesz. Egy menhelynek nincs 500 alkalmazottja, és annak a pár embernek nagyon sok a dolga.

Tudom, hogy nem élmény egy menhelyen végig sétálni, de ennyire futja...ezért kellene az emberek fejébe verni, hogy nem kell minden kutyát szaporítani.

2010. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

nem..nemazért írják ki, hogy hergeljék az embereket. hanem mert tényleg úgyvan , a kutya még nem sétált.


de figyeljmár. ha már menhelyet működtetek, akkor ha kell felkelek 4 kor , és este 10 ig csak a kutyákkal foglalkozom. IGEN ÉN KÉPES LENNÉK RÁ,MÉG MIELŐTT BETÁMADNÁTOK.és igaza van az egyik válaszolónak..amikor ottvoltam, a menhelyi dolgozók kávéztak !! és kb fél óráig voltam a helyszínen lóf*szt nemcsináltak! idétlenek..

2010. nov. 2. 22:27
 9/30 anonim ***** válasza:

Hát szerintem örülhetsz, hogy legalább enni kapnak.

A menhelyek 98%-a semmilyen állami támogatást nem kap, saját pénzből, adományokból kell mindent finanszírozniuk. Mellesleg a menhelyi dolgozók önkéntes munkát vállalnak, vagyis fizetést nem kapnak, akkor nyilván nem dolgozhatnak egésznap a menhelyen, hanem a szabadidejüket fordítják erre. Így nincs arra idejük, hogy a kutyák etetésén, ellátásán felül, mindennap ketreceket takarítsanak.


Túl sok kóborkutya van, ezért én kapásból elaltatnám az idős és beteg kutyákat (akkor is ha ez brutálisnak tűnik). Még talán, ha az ivartalanítást kötelezővé tennék, valamivel javulna a helyzet, de itt az a baj, hogy Magyarországon elég rossz az emberek mentalitása, ha állatokról van szó. Ameddig ez nem változik meg, túl sok mindent nem lehet tenni.

2010. nov. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

22:12 vagyok


az oké, hogy legalább enni kapnak, de mégis miért kell az ürülékükben fetrengeni szerencsétleneknek könyörgöm?!?!?!?!?!?!? és azok a senkiházi dolgozók meg a p.csüket meresztik szinte egész nap!!!!


ha csinálom csináljam rendesen, vagy sehogy!

2010. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!