Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kutyának lehet...

Német juhász kutyának lehet adni algopirin injekciót? Mármint nem rendesen tűvel hanem meg itatni vele?

Figyelt kérdés
Ettől nem lesz semmi baja nem ?
2010. nov. 2. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi a baja?
2010. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából a szüleim erősködnek hogy adjunk neki, mert étvágytalan. Mondtam nekik, hogy ez nem ok arra, hogy adjunk neki gyógyszert előbb orvos lássa, de hajthatatlanok :|
2010. nov. 2. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Étvágytalanságra nehogy adj neki! Ha amúgy nincs komoly baja, ezzel csak árthattok. Embereknek való gyógyszert amúgy sem a legjobb kutyáknak adni.


Várjátok meg a holnapot. Mióta nem eszik? Ha régen jó volt az étvágya és már napok óta nem eszik, orvoshoz kell vinni. Az is lehet, hogy pl. csak torokgyulladása van és emiatt kellemetlen neki a nyelés (ilyenkor van, hogy nem esznek), de súlyosabb okai is lehetnek.


Májkrémet, húst, konzervet próbáljatok neki adni. Vagy a béres csepp (kutyáknak való) is étvágygerjesztő.

Ha reggel sem eszik, tényleg vigyétek állatdokihoz, ez nem játék.

2010. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapítót étvágytalanságra? Őrület, agybaj!
2010. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is ezt magyaráztam nekik... Tényleg agybaj. Amúgy az is lehet, hogy bélcsavarodása van nem ?? Tudom ez az egyik legrosszabb ami a Németjuhászokra jellemző ezért én mindig inkább a legrosszabbra készülök, hogy ne érjen váratlanul. Na de ez is lehet igaz ? Amúgy most már 2-3 napja nem eszik rendesen. A konzervet még szépen elfogyasztotta, de a száraz kaját egyáltalán nem eszi. De nem csak ő, hanem a másik kutyám se. Ő kis keverék. Lehet, hogy nem ízlik nekik ?
2010. nov. 2. 23:16
 6/8 anonim ***** válasza:
most akkor eszik vagy sem? miért nem vittétek állatorvoshoz már?
2010. nov. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bél csavarodása nagyon ritka. Inkább a gyomor szokott megcsavarodni. De az is akkor, ha fel van fúvódva a kutya, ( mármint a gyomor tele van levegővel ) és kiokádja a kaját. Begörcsöl a gyomra ( púposan megy fáj a hasa ), és hányingere van ezért nyálzik. Ilyenkor fordul elő, hogy a fájdalom miatt a hátára fetreng. Na ekkor csavarodik meg a gyomra.

Ilyenkor a fül a végtagok higegek, és 24 órán belül az állat elhullik.


Nálunk a telepen van egy németjuhász. A konzervet bármikor megeszi, de a szárazat már nem mindig.

Én keverni szoktam. A napi száraz táp mennyiségét fél konzervel összekavarom pici vizet is rakok hozzá, hogy minden hova jusson és ne legyen száraz. A másik felét mind a kettőnek este kapja meg.


A kutya béres nagyon jó! Mi is azt használjuk.

2010. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

még véletlenül se!!!

vigyétek el egy nagy kirándulásra 3 óra séta + szaladgálás -ez meghozza az étvágyát:)

persze egy nj minden nap megérdemelne ennyit

2010. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!