Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől büdös kicsit a kutyám füle?

Mitől büdös kicsit a kutyám füle?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy gyulldás vagy fülatka lenne, mert nem nagyon büdös, csak ha közel hajolok és megszagolom. Egyszer pont eszembejutott az állatkereskedésben, megnézte a srác, megszagolta, azt mondta ez normális, a beteg fül sokkal büdösebb. Mondta, hogy azért tisztítsam neki, vettem egy elég drága fültisztító folyadékot( Héry), de ha kitörlöm vele se változik. Lehet nem jól csinálom? Egy vattára szoktam tenni és áttörlöm vele 1 kicsit a fülét belülről. Másképp kéne, vagy több ideig kéne törölgetni?

Van szőr a fülében, arra is godnoltam, hogy talán azért. Azt kéne vágni, tépni? Mikor voltunk az orvosnál ezt elfelejtettem kérdezni.

Köszi a válaszokat, ha nem fontos nem mennék ezért most orvoshoz, mert elég messze van, de elviszem, ha muszáj.


2010. nov. 3. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nagyon aggódsz akkor vidd el egy állatorvoshoz. De nem vészes szerintem. :D
2010. nov. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg szokta rázni a fejét?Ha igen milyen gyakran?
2010. nov. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szerintem semmiképpen se tépd, mert az fája neki :S

inkább vágd le ollóval, vagy borotváld le ha hozzáférsz rendesen. :) aztán ujra áttörlöd.. és ha nem változik akkor jobb híján marad az orvos. igy végülis megteszel minden tőled telhetőt és ha ez sem jön be akkor nincs más mint a doki. remélem segítettem :)

2010. nov. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem szokta rázni soha
2010. nov. 3. 09:16
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor szerintem nincs nagy baj, ha nagyon zavar inkább vidd el dokihoz, ő majd kitisztítja normálisan :)
2010. nov. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kezdésnek: hurkapálcára feltekert, babaolajos vattával lehet a füljáratokat tisztítani, ha hagyja :-)

A vatup az kicsi, vékony, hajlik-nem jó.

Énnekem már megy "szabadkézzel" is, igaz én egy basset fülét pucolom.

2010. nov. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A hosszú szőrű kutyusoknak a füléből rendszeresen el kell a szőrt távolítani. Nem lehet levágni, hanem ki kell tépni. Szerintem vidd el kutyakozmetikushoz, ő megmutatja. Túl sokat egyszerre nem lehet kitépni, mert begyulladhat. Nagyon fontos, hogy ezt rendszeresen megcsináld, mert később nagyon nehéz lesz a szőrt eltávolítani. Ez az oka annak is, hogy egy kicsit büdös a füle. Az én kutyusomnál is ugyanez volt a probléma:-))
2010. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nah okés, akkor elviszem majd a kozmetikushoz, nekem nincs szivem kitépkedni neki.

Köszönöm a válaszokat!

2010. nov. 3. 14:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen mindenképpen vidd el:-) A kozmetikus beletesz valami port amitől sokkal könnyebben kijön:-))
2010. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!