Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a yorki...

Krisa22 kérdése:

Mit csináljak ha a yorki kutyám nem hajlando az udvaron porázzal wc-ni csak a lakásba. Poráz nélkul meg nem engedhetem el mert nem jönn vissza és mégcsak 3 honapos hogy szoktassam rá hogy porázzal és az udvaron wc-en?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egy 3 hónapos kutya nem jön vissza hozzád, ott nagy bajok vannak.

A kölykök még úgy vannak megalkotva, h mindenhova követik a gazdát. Ők jól tudják, hogyha elveszítenek, akkor meghalhatnak, így nagyon ragaszkodnak a gazdához és nagyon figyelik, h merre van. Ha ez a kötődés nincs meg akkor ott nagyon nagyon el van valami rontva. (vagy még egyáltalán nem is próbáltad elengedni?)

Ráadásul az udvaron hova mehetne?


Engedd el és wczzen kinn!

Ha most nem tanulja meg mind a behívást, mind a szobatisztaságot később sokkal többet fogsz vele szenvedni - és ahogy a kérdésedből látszik nem vagy valami tapasztalt kutyás...

2010. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
amikor id kerult akkor szabadon elengettem és ahova mentem jött utánam mostanság meg valahogy nem jönn vissza akárhogy hivom.sokszor elnegtem porázz nélkul denem birom utána megfogni ezért nem is merem már elengedni mi egy 12 lakásos társasházban lakunk és sajnos olyan szomszédaink vannak akik nyitva haggyák a kaput és félek h kiszalad és akkor végkép nem birom megfogni
2010. nov. 3. 13:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt így folytatod, akkor a kutya örök életére pórázon marad. Nem lennék a kutyád...


Néhány hasznos tanács:

A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"

2010. nov. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi ezt megfogadom.és azzal mit csináljak h ha valami rosszat csinál és leszidom megugat ha ölbeveszem vagy én vagy bárki harabdál egyszeruen nem lehet se simogatni se semmi mert játékosan harapdál erröl hogy tudom leszoktatni??
2010. nov. 3. 13:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első, hogy kevesebbet legyen ölben - ami tudom, h egy ilyen kicsi és cuki kutyánál nagyon nehéz, de azt szem előtt kell tartanod h ő egy terrier (olyan jellemvonásokkal, mint egy foxi vagy egy parson vagy akár egy stafford). Terrierekkel nem egyszerű, nagyon makacsok, önfejűek és okosok. Nagyon könnyen kihasználják a gazdi gyengeségeit, és a fejedre nőnek és kezelhetetlenné válnak. Annak meg általában az a vége - egy ilyen kis 2 kilós kutyánál - h flexire rakják és soha el nem engedik.


Harapdálásnál ha elkezdi jajdulj föl, és azonnal fordíts neki hátat és ne foglalkozz vele olyankor (és még ilyen a felugrálás, meg minden idegesítő viselkedés). Akkor szólj hozzá újra és hívd magadhoz Te, amikor már lehiggadt, elfeküdt, látszik rajta h elernyedt, már nem zizeg.


Ugyanígy fontos, h játékot mindig csak te kezdeményezz. Akkor van játék és azzal amit te akarsz és akkor amikor te akarod, és akkor is van vége amikor te mondod. Ha máskor provokálja akkor ugyanúgy hagyd figyelmen kívül.


Következetesnek kell lenned, mert így nagyon nehéz lesz vele a későbbiekben!

(hány éves vagy?)

2010. nov. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen csak az a baj h mellete van még egy vizsla szeru kutyánk ami apumé meg van egy macska na veluk folyton játszik folyton morog rájuk meg harapdálja öket szoval még nevelni se lehet anyira mert mikor kiengedem az udvarra és netán kinn a macska és elvan engedve akkor ahova megy a macska oda megy ö is és olyankor nem lehet birni vele én 22 vok de ez miért is lényeg meg amugy nem fajta tiszta yorki csak anya ágrol az apa-i ágrol nem tudjuk mert az anya kiszököt mikor tuzelt.és ezzel is gondban vagyok mert nem tom h egyáltalán hasonlit e egy yorkira ha valakitöl kapnék egy email cimet h elkuldjem a képét h egyáltalán olyan lesz e mint egy yorki azt nagyon megköszöném
2010. nov. 3. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:

A harapdálást kutya módra kell neki megtanítani. Ha csak játékosan harapdál, az nem gond, a kutyák így játszanak. De ha erőset harap, akkor válaszul csípj bele a marjába. Ez olyan, mintha egy másik kutya harapással figyelmeztetné, hogy messzire ment.

Nálam bevált.

2010. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
és akkor mit csináljak ha a yorkim netán jot csinál és megdicsérem megsimogatom meg minden és nem foglalkozik vele mintha ott se lennék mintha nem is dicsértem volna meg ezzelen mit csináljak?:(
2010. nov. 3. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!