Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak...

Milyen kutyát válasszak panelházba?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kiskutyát,de nem tudom melyik lenne a megfelelő.. Mindenképp valami kistestűre gondoltam,de nem azokra a tipikus kis ölebekre (palotapincsi,yorkie,westie).Milyen kistestű kutyafajtákat ismertek még?

A másik kérdésem az lenne,hogy mennyibe került havonta körülbelül egy kutyus eltartása? [Ha mondjuk nem valami prémium táppal etetném.. :) ]

Előre is köszönöm a válaszokat


2010. nov. 3. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A tacskó igazi panelkutya! Nekem van kettő, imádják a lakást, ha leviszem őket, elvégzik a dolgukat, és hamarabb fent vannak,mint én. Kényelmesek,lusták. Persze azért naponta 4-szer leviszem őket, hosszabb sétára is. Alapból egészségesek, igénytelenek. Ha nem akarsz szőrproblémát, hosszú szőrűt ajánlok, kevesebb baj van vele,mint a sima szőrűvel. Annyi,hogy ha magasan laksz, ölben vidd fel-le,mert később a lépcsőzés gerincproblémát okozhat. A tápon nem érdemes spórolni, mert meglátszik a kutyán,hidd el. Én Bento Cronen tápot adok,nem egy túl prémium minőség,de nem is a legrosszabb. Egy 15 kilósat vettem 7000 ft-ért,az nem sok érte. Amúgy a tacsi okos, tanulékony,ragaszkodó, csak kicsit magának való, idegenekkel bizalmatlan, de én ezt szeretem benne,az sem jó,ha mindenkihez odamegy nyalizni.

Az enyém pont ilyen:

[link]

2010. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

a yorki nem öleb, hanem patkányvadász terrier, ezt sokan elfelejtik...

amúgy ott vannak a törpesitz-ek, a bison-ok (bolognese, havavnese) king charles spániel, meg egyéb spánielek...


Amúgy ajánlott prémium táppal etetni, mert a reklámozott marketing-tápokban sok a színezék és ízfokozó, és általában 4% a hús, a kutya pedig ragadozó állat. Akkor már inkább házi koszttal etesd.

2010. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem shih-tzu-m van. 34 cm, 7 kg. Bár ő kan, a szukák ennél kisebbek.

Egy igazi kis bohóc. Imád játszani és a középpontban lenni. Igaz hosszú a szőre, de mire van a kozmetikus? Én sosem hagytam megnőni neki, egyedül télen, de akkor is úgy hosszú a szőre h előtte a legkisebbel megnyiratom, amíg még jó idő van.

2010. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Westie
2010. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Angol bulldog, Spánielek, Mopsz, stb...

Szerintem egy hónapban kb. 30-40 ezer körül lehet...

2010. nov. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
hát bár nekem spánielem van és panelban lakok, de nem mindenkinek javaslom. Napi 5 óra intenzív mozgás 3-4 részre osztva. És bár ő angol cocker szóval igazi mozgékony vadászeb. Viszont a Cavalier king charles spánielek ideálisak kis lakásban, nagyon édesek, nem esznek sokat, a gyereket imádják, játékosak, és könnyen kezelhetők/taníthatók, ideális a nem túl mozgékony emberek mellé is.
2010. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Ibikee válasza:

Hali!

nekem egy palotapincsim van, és nagyon jól megvan a négyemeletes panelházunkban:)

Persze ezt nem én döntöm el, csak egy tipp.

Szijja

2010. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ:)

Én is tacsin gondolkodtam,nagyon kis aranyosak. Lépcsőzéssel nem lenne gond,mert van lift:)

Már csak akkor arra lennék kíváncsi hogy havi szinten mennyibe kerülne neki kaja kb? Én azt a 30-40ezret sokallom, a macskám nem kerül többe 10-15ezernél kajával alommal együtt, nem hiszem hogy egy kutyu annyival többet zabálna :) :D

2010. nov. 3. 19:09
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem a zabálással van ám a gond. A kutya könnyen megbetegszik, akár úgy is h óvod mindentől. Elég egy vírus és máris otthagysz a dokinál 5000-et. Plusz az én kutyám pl eléggé válogatós és nem eszi meg a Pedigree-t meg az ilyen rossz minőségű tápokat. Ő csak Acana-t eszi meg, az meg nem olyan olcsó ám. Ráadásul nem is igen eszik száraztápot, az csak ilyen kiegészítőnek van neki. Inkább konzervezik. Az sem éppen olcsó ám! Napi 2x eszik, de olyan hamar elfogy egy konzerv h az csak na. Úh úgy kalkulálj kb h minden kutya más és más. Ha minden jót meg akarsz neki venni (játékok, póráz, nyakörv, vitamin, stb), akkor igenis kőkeményen kell pengetni.
2010. nov. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én ajánlottam a tacsit. Ez a kutyus,ha törpét választasz, 4 kilósra nő meg csak. Felnőtt kutyát naponta egyszer kell etetni,és mi házi koszttal keverjük a tápot,általában főtt csirkenyakat kap a táphoz. A nyak olcsó, és az a kicsi kutya keveset eszik. Kb. egy marék táp egy kis husival elég neki. Ha veszel te is egy 15 kilósat, az egy kutyának majdnem egy évig elég. Szóval így nem kerülne sokba. De nem is kell annyit venned,kicsi tápot is vehetsz,de szerintem így olcsóbban jön ki. Mi se állunk valami jól anyagilag, szerintem így jobban megéri.
2010. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!