Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted miért nem népszerűek...

Szerinted miért nem népszerűek a fekete kutyák?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan babonásak, és úgy tartják, balszerencsét okoz. Mint pl. a fekete macska is.
2010. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fekete kutyám van és érdekes reakciókat szokott kiváltani az emberekből. Van aki teljesen odáig van ha meglátja séta közben, nagyon sok dícséretet bezsebeltünk már:) de van olyan aki viszont pusztán azért fél tőle mert fekete és nagytestű... De összességében sokkal többen vannak a pozitívan reagálók.

Viszont azt sajnos már én is tapasztaltam, hogy amikor az emberek pl keverék kiskutyák közül választanak, hát a feketék nagyon is hátrányban vannak.

Én viszont nagyonis szeretem a fekete kutyákat, pláne az én csillogó szőrű fekete démonomat:D

2010. nov. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy fekete Angol Cocker Spánielem van. Imádom. :) Mi is kaptunk már sok dicséretet, de volt olyan is akinek nem tetszett. Keverék kutyáim is vannak/voltak, és inkább feketék, vagy fekete alapon, valamilyen tarka. Nekem ők tetszenek legjobban. Viszont én is észrevettem, hogy elég kevés embernek tetszenek. Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy azért nem tetszenek neki, mert gonosznak tűnnek a színük miatt, főleg sötétben. :S
2010. nov. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MME ***** válasza:
100%

Nekem azt szokták mondani, hogy olyan semmilyenek. Nem is tűnnek fel a sok fehér vagy tarka kutya mellett. A barna pedig bizalmat sugároz, ezt az álláspontot én már láttam menhelyen, a gyerekekkel érkezők leginkább a barna vagy ún. sárga kutyákat nézték meg a legjobban. És azt is hallottam már, hogy "színtelenek", unalmasak, nem fogják meg az embereke fantáziáját, nem jön át a személyiségük (mondjuk sztem már régen rossz, ha a küllemből akarnak a jellemre következtetni), és ehhez hasonlók. Szóval nem tartják magukon az emberek pillantását.

Persze amikor fekete kutyát viszek sétáltatni, egyből feltűnik :D (és általában jókat mondanak a hátunk mögött).

2010. nov. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tűnt fel eddig ez. :) Nekünk is van egy fekete kis keverékünk. Befogadtuk mert ki volt rakva a szomszéd erdőbe kiskorába egy dobozba.

De ezt még nem vettem észre hogy nem olyan népszerű...

Talán inkább nem olyan gyakori a fajtákba?! vagy nem tudom.

2010. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig barnak kutyáim voltak/van is, de mikor menhelyen önkénteskedtem beleszerettem egy fekete németjuhászba és egy fekete-cser kopóba,pedig nem vagyok oda a kopókért :-) a sintértelepn is láttam egy pár fekete kutyát és nagyon édik voltak. Sztem jó a fekete szín, mert nem mernek kekeckedni veled az emebrek,pláne ha nagy kutya is:-) Mint a nagy fekete luxus autók, valahogy tiszteletet parancsolóak.
2010. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom a fekete kutyákkal, bár nekem egy aranyszínű angol cockerem van, de volt már fekete, és fekete-cser színű is. Jellem alapján választok kutyát és nem küllem alapján, a könyvnek sem a borítóját kell nézni.
2010. nov. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem fekete nj-m van. Sajnos volt már olyan, hogy az utcán sétálva, egy pár nálam alig fiatalabb gyerek dióval és kővel kezdett minket dobálni, azzal a felkiálltással, hogy nézd ott viszik a sátán kutyáját. Erre az én drága kutyám morogni kezdett rájuk. A kölykök sikítva szaladtak el. Teljesen ledöbbentem mert előtte elöttünk sétált egy fickó a dalmatájával. Nem értem, miért csak a feketéket szídja mindenki (tisztelet a kivételnek)
2010. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!