Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy etessek egyszerre két...

Hogy etessek egyszerre két kutyát?

Figyelt kérdés
a kicsi alig eszik mert ingáznak a két tányér között ... ha külön záros se eszik jobban a pici. Még csak 4 napja van velünk. Éhen nem fog halni az tudom de nem is nő.
2010. nov. 3. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem állj közéjük, és ne engedd egyiket se a másik tányérjához.
2010. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
az enyémek egy idő után megszokták a saját tálkájukat, és nem is voltak hajlandók a másik tányérjából enni. de ha valami mód van rá, szerintem különítsd el az elején őket az etetésnél.
2010. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

mi abban a baj hogy a kutyák egy tálból esznek?

Nálunk még néha a kutya és macska is együtt eszik... :)

2010. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Ne egyszerre etesd őket, vagy ne ugyanazon a helyen.
2010. nov. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A pont az utolsónál
2010. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oke koszike
2010. nov. 3. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több mint húsz éve van kutyám. Az előzőek is ketten voltak, most is kettő van.

Sokat tanultam a TV-ben a csodálatos kutyadokitól.


Én mindkét kutyát leültetem távolra egymástól. Addig nem kapnak enni, amíg nem ülnek nyugodtan. Akkor leteszem egymással szemben a két tányért, tőlük messzebbre. Még akkor sem engedem, hogy hozzányúljanak. Fizikailag nem engedem oda őket, ha kell, a tányérokat is elviszem.

Amikor mondom nekik, hogy "tied" (de bármit mondhatsz) akkor kezdhetnek enni. Eleinte valóban jó, ha köztük állsz, hogy ne tudjanak egymás tálja felé még csak szagolni sem. Ha az egyik végzett, akkor elparancsolom távolabbra a másiktól.

Ha ezt minden nap következetesen végigjátszod (nem könnyű!) akkor idővel semmi gondod nem lesz.

Még valami. Ha két kutya van, akkor a sorrend is nagyon fontos. Mindig az első (akár mert rangidős, akár mert régebben van nálatok, akár mert a másik fölött van) kapjon enni és minden nasit is. Soha ne tévesszétek el.

Akkor nem lesz tolongás a hely körül, mert tudják, hogy mi a sorrend.

Nálunk ha a nasi véletlenül le is pottyan a másik elé, föl sem veszi, mert tudja hogy nem az övé, hogy az övét már kapja utána.

Csak hozzá kell szoktatni ehhez, ami idő és türelem és főleg következetesség, hogy mindig így legyen.

2010. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Az utolsó válaszolónak nagyon köszönöm :)

Én is így próbálom hogy az első kap mindent elsőnek .... mert még is csak Ő az első :)

2010. nov. 3. 17:50
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt probléma. A felnőtt kutya csak akkor nyúlt hozzá a kajához, ha mondtam, hogy szabad. A picit se engedtem, addig enni amíg nem szabadott Eleinte a két tál között álltam, de pár nap múlva már nem. Érdekes dolgot tapasztaltam. Nekiálltak enni és a nagy meghagyta az utolsó pár falatott. A kicsi ekkor már végzett. A nagy odaterelte a picit a saját tálához és ott őrködött amíg meg nem ette a pici az ő kajájának az utolsó falatját is.
2010. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az utolsó milyen aranyos a nagy :) Nálunk ha közéjük állok akkor az nem hatásos így marad a külön időben elzárva történő külön etetés...
2010. nov. 4. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!