Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kan kutyám van....

4 hónapos kan kutyám van. Most akkor ivartalaníttassam, vagy ne?

Figyelt kérdés

Nem áll szándékomban fedeztetést vállalni, de a hímeknél is olyan fontos az ivartalanítás? A nőstényeknél érthető. Volt aki totál megpróbált lebeszélni róla. Állítólag utána már nem lesz ugyanolyan, ha megbolygatják. Nos?

Várom a vélemyéeiteket. Pro és kontra.


2010. nov. 4. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, h semmi lényeges nem változik, negatívat egyik kutyánknál sem tapasztaltunk. Ellenben pozitív hatása számtalan volt: nem szukázott, nem szökött, nem volt konfrontálódás kanokkal és nem kellett soha aggódni, h idős korára elrákosodik a prosztatája és majd akkor, betegen kelljen műteni.

Ráadásul nekem volt ismerősöm aki 4 hónaposan ivartalaníttatta a ridgeback-vizsla keverékét és mindenféle híreszteléssel ellentétben ugyanúgy fejlődött, gyönyörű kutya lett és az emelt lábas pisilős attitűdje is kialakult - ez az amitől a gazdák annyira félnek :oP

De itt egy nagyon jó cikk, amit érdemes elolvasni.

[link]

2010. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

nem értek egyet az előttem szólóval.

Parkban ahova járok sétálni a kutyusommal,van 3 ivartalanított fiú kutyus,az egyikre folyamatosan rámásznak (az egyik szintén ivartalanítva van), de akire folyamatosan rámásznak tavaly 2szer!!!közösült egy tüzelő szukával.igaz kölyök nem lett,mivel a fiú ivartalanítva van,de a szukára kétszer is rámászott.

a másik fiú akit ivartalanítottak már nem veszekszik annyit a többi fiú kutyával,

a harmadik akit említettem,rámászik ugyan úgy ivartalanított fiúkra,de a többi fiúval ugyan olyan agresszív.

szerintem minden kutyára másképpen hat és nem lehet általánosítani.

a te döntésed,hogy bevállalod e hogy megváltozik a kutyusod(ami nem biztos).de hogy nem fog a szukák után menni az sem biztos mint a példám is mutatja.

2010. nov. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a kölyökkori ivartalanítás mindenképpen hasznosabb mert így a hormonok emléke sem marad meg a kutyában !

ivarérett ebeknél ha nevelési szándékkal ivartalanítanak viselkedésterápia nélkül, akkor lehet nem változik semmi a magatartásában és ugyanolyan domináns jegyeket mutatnak a problémás kutyák mint azelőtt

2010. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
2.nak: egyes számban beszéltem. Azaz saját példát hoztam. Nem egy kanunk volt már ivartalanítva és hál'istennek a környezetemben is egyre többen döntenek így. Azt írtam amit látok - ahogy te is. Az időpont megválasztása fontos és a rögzült viselkedést egy műtét nem fogja felülírni. De ez egy 4 hónapos kutyánál nem lényeges.
2010. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
[link] Előzzük meg a felesleges szaporulatokat! Mindenképpen ivartalaníttasd, semmi baja nem lesz, nem változik meg, nyugodj meg. De még várj egy kicsit, kb. 5-6 hónapos kora körül lenne jó.
2010. nov. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
09:56 - Ezek a viselkedésproblémák lehetnek attól is, hogy ti neveltétek rosszul.
2010. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

második hozzászóló vagyok,

első kommentelőnek,igen te is saját példát hoztál és én is.nem a véleményeddel nem értettem egyet, hanem azzal hogy ez minden kutyusnál így lesz mint ahogy a 10:49-essel sem értek egyet,hiszen némelyik kutya megváltozik tőle némelyik nem.

2010. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!