Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én lennék a falkavezér?

Én lennék a falkavezér?

Figyelt kérdés
Itthon jó, mindig jön ha hivom szót fogad, kicsit makacs de ez ő:) Kint viszont ha sétálunk minden oké, de ha jön kutya akkor viszont nem igazán érdeklem, játszik a kutyával, a másik kutya gazdája elmegy pl. egy botért persze a gazda kutyája is megy és bizony otthagy engem. Mindig visszanéz hogy ott vagyok-e, meg látás határnál engem választ meg jön is ha hivom, de nagyon sokszor inkább a kutya, ha kutyánál vagyunk akkor nemcsinálja meg a parancsokat amit kutya nélkül tud vagy ha megcsinálja is nagy türelem kell hozzá. Ez falkavezérség vagy egyszerüen a kutya érdekli jobban?Mit tehetnék hogy erösitsem hogy én vagyok a vezér?
2010. nov. 4. 12:20
 1/4 diagnostic ***** válasza:

Szia!

Mondhatjuk falkavezérségi gondoknak is,de nem kell mindig ebben keresni az okokat. Egyszerűen nincs jól kiképezve a kutyád.

Amíg otthon vagy,addig nem érik ingerek,megszokott környezetben dolgozik. A legtöbb kutya otthon remekül tudja,mit kell tennie. Viszont sokaknál már gond van akkor,hogyha idegen helyen,környezetben kell bármit is csinálni.

Először is,nem engedünk el kutyát,csak akkor,ha teljesen stabil a behívás.

Másodszor,gyakorolj sokat kint vele. Ugyan azokat,amiket otthon. Menj ki egy kutyafuttatóra,és szépen csináljátok a gyakorlatokat pórázon. Ül,fekszik,lábhoz,stb.Természetesen a jutalmazás nagyon fontos. Először érdemes akkor,ha más nincs ott,de ha vannak más kutyák,akkor is. Érd el,hogy rád koncentráljon,meg akarjn neked felelni,ne legyen minden más fontosabb.

Ha megy pórázon,jöhet anélkül.Minél több helyen gyakoroljatok,legyen sok zavaró inger közben.

A behíváshoz pár tanács,bár nem írtál túl sok mindent magatokról(milyen kutya,mennyi idős,miket tud,stb). Az,hogy odahívod magadhoz,ne a séta végét jelentse. Sok kutya azért nem megy oda szívesen,mert tudja,hogy akkor bizony vége a bulinak. Ha el van engedve,sokszor hívd oda magadhoz,ha megy,akkor jól dícsérd meg,jutifalat,játék,stb. Hagy jegyezze meg,hogy hozzád odamenni jó.

Ha a kutya megy el tőled,nem figyel rád,sose menj utána(már ha iztonságos a környezet,mert ugye nem stabil kutyát csak olyan helyen engedünk el),hanem hívd,szólongasd,és kezdj el menni a másik irányban. Akár el is futhatsz.Közben hívod kitartóan.Jó esetben eszeveszetten fog utánad rohanni,akkor megint hatalmas dícséret.

Ami még fontos,ha odamegy,már sose szidd le,akármilyen ideges is vagy,vágj hozzá jópofát.

Sok sikert.

2010. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A behivás az stabilan megy kutyáknál is jön csak erélyesebben kell szólnom, az a gondom hogy elmegy a másik kutya gazdája és annak a kutyája is a gazdájával és az én kutyám megy a kutya után ha nem szólnék neki akkor látáshatárig elmenne a kutyával, persze ha nem lát akkor rohan hogy hova tüntem. Inkább az egyéb parancsokkal van gondom, de az kitartással menni fog? Amugy én 13 éves vagyok a kutyám meg 3 éves puli keverék, tud ülni,lábhoz,fekszik stb.
2010. nov. 4. 13:04
 3/4 diagnostic ***** válasza:

Ha erélyesebben kell szólnod,akkor már nem az igazi a behívás.

Egy pulikeveréknek nemigen kéne mkacsnak lenni(persze függ a másik kutyától)

Természetesen sok gyakorlással menni fog szpen minden.

Ha pedig elmenne más kutyával,akkor mielőtt még ezt megtenné,rögtön hívd,kezdj el vele játszani,vagy olya gykorolni,amit biztosan megcsinál,hogy mehessen a jutalom. Legyél érdekesebb,mint a másik kutyával való játék.

Érdemes esetleg elmenni egy kutyasuliba,ahol lehet más kutyákkal,kiélheti az erre való igényét. Hidd el,jó dolog,én annak idején nagyon élveztem.

Ha ezt nem teheted bármilyen okból,hagyd,hogy néha játszon más kutyákkal is,hiszen ez nekik nagyon fontos dolog. És persze közben hívd,dícsérd,stb.

Egy kutya neveléséhez rengeteg gyakorlás kell,sok élethelyzetben,sokféle környezetben,amíg igazán megbízható lesz az adott kutya. Kitartást kell hozzá.

Sok sikert

2010. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
[link] -érdemes elolvasni, betartani a kinti viselkedésen nagyon sokat javíthat, illetve mielőtt elengeded a pórázról, ültesd le, várd meg amíg menyugszik, és csak ezután adj engedélyt a játékra
2010. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!