Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen szellemi munkát adhatné...

Milyen szellemi munkát adhatnék a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Egy francia bulldogról van szó, vagyis nem munkakutyáról, de soha nem kap semmilyen feladatot. Szeretném agyilag kicsit lefárasztani.
2010. nov. 4. 12:27
 1/5 anonim válasza:
100%

Szerintem az "ül" és "fekszik" megtanulása alap lehet.

Utána, hogy akár póráz nélkül is nyugodtan menjen melletted, de ez egy hosszú tanulási folyamat eredménye lehet.

Vagy gondolom vannak játékai, és akkor lehet neki mondani, hogy "Hol a labda?"-és hozza oda, aztán "ereszd"-engedje el.Majd eldobod és visszahozza-ereszd..stb.

Ha már megtalálja a labdát a "Hol a labda?"-ra akkor lehet neki mondani, hogy "Hol a csirke?"(persze ha van az a gumicsirkéje) és akkor már azt kell megtalálnia.Vagy bármilyen más játékot.

Nekem egy 2 éves boxerem van, és ezeket tudja, kivéve a póráz nélküli akciót, és nagyon élvezi.Meg az is jó, hogy az "ül" megtanulása után jön az "ott ül" és nem mozdulhat el, csak ha hívod. Ha már megy az "ott ül" is, akkor lehet vele bújócskázni, és ő a hunyó, és míg ott ül, elbújsz, és hívod és ő meg megtalál, és persze Te meg nagyon örülsz.Ezt is nagyon szereti a kutyám. Remélem segítettem. Jó tanulást, megéri!

2010. nov. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ez hasznos volt.
2010. nov. 4. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Neki is megtudsz tanítani szinte bármit.

A mi kutyasulinkban lévő francia bulldog még őrző-védőzik is.Persze nyilván játéknak fogja fel,de legalább lefárasztja.Elviheted kutyasuliba is.Te is nagyon élveznéd,és a kutya is.Amit ott tanultok hétvégén azt hétköznap tudnátok otthon gyakorolni.

Készülhettek engedelmességi vizsgára is.Azzal is nagyon sok időt el lehet tölteni.


Emellett dog dancing trükköket is meg lehet tanítani.Most nem az ugrásosakat értem,de pl láb között szlalom stb..


Szóval lényegében bármit meg lehet neki is tanítani attól függetlenül,hogy nem munkakutya.

2010. nov. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

keresős játék:

rejts el egy-egy illatos falatot neki az a dolga, hogy kiszagolja, és megtalálja azt...mutatással segítheted a munkáját. Nagyon fogjátok élvezni és még az orrát is elkezdi intenzívebben használni ami egy bulldognál szintén fontos mert kevésbé jó a szaglásuk egy átlag kutyushoz képest

2010. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is!:) Kipróbálom ezeket!
2010. nov. 4. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!