Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell kiszámítani a...

Hogyan kell kiszámítani a kutya életkorát?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Az első év 14 emberi évnek számít, a többi 7 évnek.

A kistestű kutyák tovább élnek, mint nagytestű társaik.

A keverékek általában egészségesebbek (a beltenyészet hiánya miatt).

2009. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha az emberi átszámításra vagy kíváncsi, akkor sajnos azt kell mondjam, bukta. Német dogok között gyakorlatilag nincs 10 éves kutya sem, míg egy tacskó simán eléldegélhet 14-16 évig is jó egészségben. Az első év sokat számít, nagyjából akörül van a kamaszkor, plusz-minusz fél év (nagyjából!), de semmiképpen nem nevezném duplán számítónak...

Láttam egy jó táblázatot egy állatorvosnál, az három méretkategóriára bontva kicsit közelítette a dolgot a valósághoz, de nincs általános számolási séma rá, ez teljesen biztos.

2009. jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
Persze nem lehet tökéletes párhuzamot felállítani, mert eltér a két biológiai rendszer. De mivel nincs is szükség egzakt eredményre, az 1. válaszadó által írt számítást szokták alkalmazni. Mondjuk én úgy ismertem, hogy az 1. év 10-nek számít, de 14-gyel még jobb is az ivarérés miatt.
2009. jan. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy tudom, hogy 1 emberi év = 7 kutyaév! Semmi duplázás, ilyesmi.
2009. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nézzétek meg ezt!itt megtudjátok h hány éves a kutyátok, számolás nélkül!:) Csak be kell másolnotok fölűre! Ezt: [link]
2010. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Ez az oldalt nézzétek meg és it meg tudjátok h hány éves a kutyátko számolás nélkül.Csak másoljátko be fölűre.

Ezt: [link]

2010. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 slywer válasza:
"Kutyája válogatja".Írd be a google-ba a kérdésed(kutyák életkorának kiszámítása) és pl. a "szobacirkalo.hu"-n megtalálod a választ: "Kétéves korukig a kutyák jóval gyorsabban öregszenek: egy kétéves kutyának egy 24 éves ember felel meg. Innentől kezdve az öregedés üteme jelentősen lassul, a kisméretű kutyáknál 5:1, a közepeseknél 6:1, a nagyoknál pedig 7:1 az arány. Ez alapján egy 10 éves német dog már 80, egy ugyanennyi idős mopsz viszont még csak 64 éves emberi évekre lefordítva."
2011. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Igazából a legjobb megoldás, ha megnézed, mikor született, és azt kivonod az aktuális dátumból :))
2011. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xotom ***** válasza:
100%
1 naptári év egy kutyánál 15, kettő 24, négy 32, hét 45, tíz 56, tizenöt 76, húsz pedig 98 emberi évet jelent
2012. febr. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kutya-életévek emberi évekre való átszámításához az alábbi tudományos publikáció tartalmazza a kutatók által nemrég felfedezett logaritmusos egyenletet, legpontosabb módszert, amely szerint:

16 x ln (kutya életkora) +31, azaz a kutya valós életkorának természetes logaritmusa szorozva 16-tal, és hozzáadva 31-et, ennek végeredménye felel meg leginkább közelítően az emberi életkornak:


[link]


E tanulmányban található az ezen képlet szerinti táblázat, és grafikon is, amelyekről előre kiszámítottan, szemléletes egyszerűséggel leolvasható, hogy egy kutya adott életkora kb. hány éves emberének feleltethető meg. Ugyanebben van szó arról is, hogy miért, milyen szempontok szerint fontos ez.


Olyan számológépem nincs, amin az ln jelölésű természetes logaritmus beüthető lenne. Ezért kilestem a neten azt a képletet, amivel az lg jelölésű 10-es alapú logaritmus átszámítható természetes (ln) logaritmussá:

ln(x) = log(x) ÷ log(2.71828).


Érdekes, hogy ez alapján átszámítva, az 27 éves sárréti Buksi is "csak" 84 éves volt, mikor 3 éve eltávozott; héttel szorozva pedig 189!

2020. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!