Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyusom mentálisan...

Lehet a kutyusom mentálisan beteg?

Figyelt kérdés
Van egy éve egy német juhászom és egy sima szőrű foxim, aki legalább 10 éve a család tagja. Sajnos mostanában sokat volt orvosnál, már 3x műtöttek le a hasáról ökölnagyságú daganatot, de megint nő neki. Az érdekes az, hogy napok óta megváltozott a viselkedése. Egy sarokban gubbaszt, nem hajlandó kijönni onnan és órákig nyüszít, szabályosan sír. A német juhász társasága nem segít, csak akkor nyugszik meg valamennyire, ha valaki a családból ott van mellette és simogatja. Gondoltam rá, hogy egyszerűen nem bírja az egyedüllétet, de már hozzászokott, évek óta egyedül tölti a délelőttöket, amikor senki sincs itthon. Nem tudom, mi változott meg és mitől lett olyan, mintha depressziós lenne, de megszakad a szívem ahogy hallom a sírását =/ Tudja esetleg valaki, hogy mi válthatta ezt ki? Eszembe jutott hogy talán a daganata fáj, de a korábbi sokkal nagyobb daganatoknál nem csinálta ezt, szóval nem hiszem, hogy az a baj. Ha valaki tud, kérem segítsen! Attól félek, hogy nincs értelme még egy műtétnek és el kéne altatni, de akkor se így töltse már el szegény az utolsó napjait =/
2010. nov. 4. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát nem biztos hogy a daganata fáj, fájhat máshol is.
2010. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megviselte a sok műtét,jól esne neki ha valaki lenne mellette,szomorú szegénykém nagyon =(
2010. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Behoztam most magam mellé a szobámba , simogatom, pátyolgatom, de még mindig nyüszög. :/ az állatorvos csak holnap rendel sajnos.
2010. nov. 4. 19:30
 4/12 anonim ***** válasza:

szerintem azzal, hogy simogatáson kívül mást nem kap amikor gondja van egyszerűen belesimogatjátok ezt a viselkedést

egy kutya még betegen is szeretne kutyaként élni és nem egy elkényeztetett gyermekként

az állatok nem értékelik, jutalmazzák a beteg társaikat így segítenek nekik, hogy legalább mentélisan egészségesek maradjanak

tehát ha sír, "panaszkodik" a kutya azzal, hogy simogatjátok nem engeditek, hogy túllépjen ezen az állapoton mert ezt értékelitek, erősítitek meg benne minden alkalommal

testmozgás, fegyelem, és szeretet, jutalmazás (csak ha kiegyensúlyozott,engedelmes, nyugodt a kutyus) ettől boldog minden kutya!

2010. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na miért szerinted mit adjak még neki simogatáson kívül, ha azt se tudom, mi baja? Nem mondja el nekem, hogy mitől ilyen... Egyáltalán nincs elkényesztetve, napok óta sír de csak most ültem le mellé simogatni, hogy szegény nyugodjon már meg kicsit. Egyébként nagyon is kiegyensúlyozott és nyugodt kutya, de perpill szó sincs testmozgásról, mivel a sarokból se hajlandó kijönni.
2010. nov. 4. 20:43
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

ezzel a hozzáállással csak rosszabb lesz a helyzet...

nem kötelező kutyát tartani de ha megteszi az ember akkor vegye a fáradtságot, hogy megteremti számára azokat a szükségleteket amelyeket természeténél fogva igényel!

a simogatás nem az elsődleges szükséglete és ha egy bizonytalan, összezavarodot kutyát csak simogatsz állandóan akkor pszichés problémákat okozhatsz neki...

pont olyanokat amelyek neked is megvannak!

2010. nov. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Több, mint 10 éve van kutyám, azt hiszem tudom, hogy kell bánni velük. Soha egy kutyámnak se volt olyan problémája, amit én okoztam volna. Egyébként nem értem, kinek hiszed magad, hogy ilyeneket írj. Menj és fárassz másokat.
2010. nov. 4. 23:16
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem azért nem mozog, mert én nem engedem neki, hanem mert gubbaszt a sarokban és nem hajlandó elmenni futkározni és játszani a másik kutyával. Nem azért van, mert én nem biztosítom a szükségleteit.
2010. nov. 4. 23:18
 9/12 anonim ***** válasza:
41%
79%-os kussolj el, te hülye! Itt ez az ember, igyekszik a legjobbat megteremteni a kutyájának, erre te jössz ilyen *arságokkal, hogy testmozgás, fegyelem, blablabla.... A kutya gubbaszt! Miféle testmozgás? Amúgy simogasd nyugodtan, biztos jól esik neki a törődés.
2010. nov. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, rendes tőled, hogy mellém állsz! Szegénykém még mindig rosszul van, de ma már legalább kiment egy kicsit a kertbe mászkálni, de hamar visszajött és begubózott megint. Délután rendel az állatorvos, remélem tud majd valami okosat mondani.
2010. nov. 5. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!