Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segíts miért így kell sétáltat...

Segíts miért így kell sétáltatni? LENT

Figyelt kérdés
Apum mondta ma hogy ha a kutyátval elmegyek sétálni és arra szoktatom hogy mellettem jöjjön akkor miért a bal oldalamon kell hogy legyen ?? mindig átmegy a jobb oldalamra . Válaszotokat előre is köszönöm!!?
2010. nov. 4. 22:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
azon az oldalon sétáltasd ahol erősebbnek, határozottabnak érzed magad...a jobb oldali séta még előnyösebb is a hétköznapi életben mert ha pl. a járdán veled szembe jön egy másik kutyás akkor nagyobb ívben találkozhatnak az ebek, és nem létesítenek direkt szemkontaktust ami esetleg kihívásnak is veheti egyik vagy másik ...a kutyáknak természetes, hogy nagy ívben kerülve egymás hátsóját megszagolgatják
2010. nov. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A "k" betűs dolgoknak balról van a helye: kutya, kard, k*rva...
2010. nov. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem így KELL sétáltatni,ez csak egy előírás. Úgy sétáltass ahogy neked jobb. Ha jobb kezes vagy,természetes,hogy a jobb kezeddel vezeted a kutyát,én is úgy vezetem.
2010. nov. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy a hölgyeket kell a jobb oldalon vezetni, a kutyákat, @vákat pedig a bal oldalon:). Persze ma már ez a szokás nem nagyon él.
2010. nov. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
de miért vették a kutyákat egy kalap alá a k.rvákkal?? x)
2010. nov. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Jééézusom!

Kiakadtam a válaszoktól...


Nekem a kiképzőm mutatta:

A kutya a bal oldalon van, a jobb kezemben van a póráz, aminek kell, hogy legyen egy kis hasa. ( a póráznak )

Ezt séta közben is így kell tartani, és ha feszül a póráz az már hiba. Nem jó!

A bal kezed meg azért üres, mert azzal adsz segítséget a kutyának pl. ültetésnél.

Ilyenkor a jobb kezedben lévő pórázt fel rántod ( nem felakasztani a kutyát ) a bal kezeddel meg lenyomod a fenekét.

2010. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
lehet kutyával könnyeb kvázni lehet árengedmény ha beszál a kutya:D? ha valakinek van ilyen infója mondja meg hogy hol lehet :D
2010. nov. 4. 23:54
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

"Ilyenkor a jobb kezedben lévő pórázt fel rántod ( nem felakasztani a kutyát ) a bal kezeddel meg lenyomod a fenekét."


Ez milyen szánalmas már... Az ilyen tényleg "kiképző" és nem oktató! Láttam már ilyen módszereket használó kutyaiskola bemutatóját és elég elkeserítő volt. Nem is szoktam senkinek sem ajánlani azt az iskolát! Ha egy egyszerű ültetést nem csinál meg a kutya első szóra vagy kézjelre, akkor mi lesz később egy behívás közben megállításnál, vagy egy komplex apportfeladatnál?

2010. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha kicsit belegondoltok, akkor rá lehet jönni, hogy praktikus okai vannak a balról vezetésnek. Hagyományosan általában a férfiak vezették a kutyát, a nők pedig a férfi jobb oldalán közlekednek. Ha a kutya is jobbról lenne, akkor pont kettőjük közé kerülne. (A "k" betűs szabályt a könnyebb megjegyezhetőség miatt találták ki.)
2010. nov. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam,hogy ezt a baloldali vezetést a német katonaság alkalmazta,mégpedig azért,hogy a jobb kéz legyen szabad a fegyverhasználatra,a pisztoly használatára.Én jobbfelöl sétáltatom,bal vállam sérült,gyengébb,igy a jobbkezemmel jobban tudom irányitani.
2010. nov. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!