Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményed róla?

Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés

Arról hogy az emberek nem képesek sétával sétáltatni/futtatni a kutyáját hanem biciklivel megy vele.

Ez szerintem mindkét fél szempontjából (kutya,ember) veszélyes, mert a kutya bármikor megláthat egy macskát elhúzza a biciklit és máris ott a baj,és a kutya is megsérülhet ha rádől közbe a bicikli.


2010. nov. 5. 07:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
háát a nagyobb baj ilyenkor ha a kutya megsérül hisz a hűlye gazdája sétáltatta biciklivel és én azt a gazdát már nem birom sajnálni aki ilyen ..........úgy mond lusta mert ahelyett hogy rendesen megsétáltatja a kutyát inkább biciklizik vele .......................hát nem szeretem az ilyen bicikliseket nekik nem is való kutya
2010. nov. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

én azt gondolom egy igazi séta a gazdival, bóklászni mindefelé sokkal meghittem és sokkal jobban erősíti a kutya-gazda kapcsolatot, mint a futtatás a bicikli mellett. Annál is inkább, mert a kutya szeretne néha megállni, elidőzni egy bokornál. A séta erről szól szerintem. De van néhány kutya fajta, amit igen csak meg kell mozgatni.

Ha van igazi séta és néha biciklis futtatás, akkor szerintem rendben van.

De akkor is jobb valami erdei úton, főldúton futtatni és nem aszfalton.

2010. nov. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Azért az sem mindegy, hogy merre futtatja a kutyáját! Városon kívül, póráz nélkül szabadon egy földúton ahol nincs forgalom, vagy mondjuk egy töltésen símán lehet futtatni. Vannak olyan fajták, amiknek 40-50 km futás meg se kottyan és a futó ember tempója számukra vánszorgás. Náluk akár azt is el tudom képzelni, hogy motorról futtatja a gazdája. De pórázon, vagy lakott területen szerintem is marhaság. Azt sem tartom jónak, amikor valaki a bernáthegyijét futtatja biciklivel, mert annak a kutyának ez nem való.
2010. nov. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 diagnostic ***** válasza:
100%

Na ez azért nem ilyen egyszerű kérdés.

Kutyát soha nem szabad betonon futtatni,az tény. Az is tény,hogy nem lehet minden gazda futóbajnok(akár egészségügyi okokból),de attól még szerethetné jól lemozgatni a kutyáját. Ezen kívül lehet valaki bringamániás,és egyben szeretné,ha a társa vele tartana,hiszen miért ne?A kutyának az öröm,ha futhat a gazdival.

Képzeld el,hogy kint vagy az erdőben, mész a földutakon,hegynek fel-hegynek le,hol gyorsabban,hol lassabban. Ott van veled a kutyád(kutyáid) elengedve. Néha lemarad egy-egy érdekesebb szagnál,néha előreszalad megnézni valai érdekeset,ha pedig úgy tartja kedve,akkor csak fut melletted. Közben jól kifárad,boldogan vigyorog,mire hazaértek.

Mi is ebben a kivetendő?

Az én kutyáim pl bolondulnak meg,ha meglátják a bringát,mert tudják,hogy most bizony egy hatalmasat futhatnak.

De szerintem ennek nem szabad a kutyával való foglalkozás szerves részét képeznie. Természetesen kellenek a nagy,jól átmozgató séták,a foglalokzások,amik agyilag lefárasztják.(mielőtt leszólnál,hogy lusta lennék futni,előtte halkan megjegyzem,hogy majd minden nap járunk futni,bringázni ritkán szoktunk,persze az erdőbe megyünk mindkét esetben)

Nálunk a környéken pl van egy fazon,aki minden nap futtatja a betonon a bullmasztifját. Hát kiváncsi leszek szegény kutya izületeire pár év múlva...

2010. nov. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 capsread ***** válasza:
100%

Én görkorizni járok a kutyámmal a ligetbe. Ugyan még nem mondta, hogy tetszik neki, de abból ahogy csóválja a farkát, azt hiszem élvezi. A kutyám jól nevelt annyira, hogy nem húzza el a pórázt, bármit is lát meg, és még ha meg is lát valamit sincs póráz, amit elhúzhatna, mert nem rakom rá a pórázt, jön magától mellettem.

Ezzel szerintem akkor se lenne baj, ha ezt biciklivel tenném. Ha a kutyán nincs póráz, és el odébb tud menni kicsit, ha a gazdi zuhan, nos, nincs azzal gond, hogy biciklivel futtassa (szerintem).

2010. nov. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan sport, hogy bikejöring. Ez a kutyás TEREP kerékpározás. Itt egy kép: [link]

A kutyán egy speciális (szán)húzó hám van, ez azért kell, mert így a kutya, egész teste erejével tudja segíteni a kerékpárost. Van, egy póráz, ami gumírozott, és erős. Van egy távtartó rúd is, ez pontosan nem tudom mire jó, mert én nem űzöm ezt a sportot, de valamire szolgál. És a hám van a kutyán, a hámhoz van kötve a póráz, a póráz a távtartó rúdhoz, és így az egész a biciklihez. De mint említettem, ezt a sportot TEREPEN csinálják, és nem betonon. Ja és azt se árt tudni, hogy ehhez a sporthoz a kutyának fegyelmezettnek kell lennie, hogy mindig megfelelően reagáljon a gazda parancsaira. Pl: Állj! Jobbra! Balra! Indulj! stb.... Biztonságos körülmények közt nem elítélendő a dolog.

2010. nov. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mielőtt elítéled ezt mozgásformát a kutyával, azért érdemes kicsit körbenézni a kutyafajták között.

Némelyik egyenesen igényli futást, vagy képtelen lenne mozgásigényét kielégíteni egyszerű sétáltatással.

Fajtákat most nem mondok, nyugodtan keress rá melyek a mozgásigényesebbek.

2010. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
ez szerintem is nagyon veszélyes dolog teljesen egyetértek veled hogy mindkét fél szempontjából veszélyes dolog én soha nem merném meg
2010. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
sokkal jobb mint a séta, a kutya jobban élvezi és az embernek is mozgás, nem csak tötyörgés. Díjazom. Aki bisajozni indul kutyával nyilván megtanítja hogy nem szabad húzni, elé menni, rántani, egyenletesen kel menni. De aki sétáltatja annak is meg (kéne) kell tanítani a kutyát a séta szabájaira.
2010. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A problémád egy szóval elintézhető: nevelés. A jólnevelt kutya tud bicaj mellett futni és nem szalad el semmi után. Szerintem inkább az a rossz dolog amikor valaki vesz egy nagy mozgásigényü kutyát és aztán nem tudja azt kielégteni. Abban nem tudom mi a rossz, ha valaki veszi a fáradtságot és megneveli a kutyát és teker vele télen-nyáron. Jaj szegény kutyus aki a kisujjából kirázná, hogy két mp alatt leelőzze a lihegve tekerő gazdát aki halálra izzad a végén mig a kutyának még a nyelve sem lóg ki... -.-' Tényleg nagyon rossz lehet neki.

Aki jól neveli a kutyáját, nem forgalmas helyre viszi, és persze megfelelő fajtát és megfelelő korban futtat azzal nincs semmi baj. Aztán persze rendszeresen sétál is vele csak ez nem minden kutyának elég.

Volt már neked igazán nagy mozgásigényü kutyád? Szerintem nem...

2010. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!