Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust vegyek?

Milyen kutyust vegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nemrég elhalálozott a kutyusom (Chow-chow) és szeretnék helyette egy másikat. Kertes házban lakunk a város közepén. Nem olyan óriási a kert de az előző kutyusom jól megvolt. Közepes vagy nagy testű kutyára gondoltam (Beagle, Labrador, Labrador retriever, Berni pásztor)

Ezek a kutyák mennyit esznek?

Mennyi a mozgásigényük?

Nőstényt vagy hímet?

Elég ha hetente 3-4x sétáltatom?

Előre köszönöm a válaszokat :)

(Ja és még annyi hogy már utánanéztem google segítségével, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre :)

15/L


2010. nov. 5. 10:46
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:

Ez még kimaradt:

Kertbe szeretnénk tartani, kedvencként, és nincs más háziállatunk, és nem szeretnénk ha nagyon hullajtaná a szőrét, de végülis nem lenne olyan nagy probléma.

2010. nov. 5. 10:49
 2/31 anonim ***** válasza:

Egyértelmű a beagle.

- nem eszik annyit mint egy labrador vagy berni pásztor - onnan tudom, hogy nekem egy beagle van, haveromnak most egy berni pásztora, régen meg egy labradorja volt, a berni pásztor nem eszik, hanem zabál... a beagle nem eszik ki a vagyonodból

- a beagle elszaladgál a kertben, ha akar, ha meg nem, akkor elfekszik és kész

- szerintem nőstényt, a fiú kutyák általában jobban szöknek, a beagle amúgy nőstényben és hímben is nagyon barátságos, nagyon aranyos és nagyon megfelel a "kedvenc" elvárásainak

- heti 3-4 séta elég egy beagle-nek


Én nem bántam meg a beagle-t, sőt, ha valaha másik kutyám lesz, akkor az is az lesz.

2010. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
vegyél labradort. hihetetlen okos kutyák. elvannak a kertben de szerintem 2 naponta azért vidd el őket egy nagy sétára:)szerintem hímet vegyél, nekem mindig hím kutyám volt.Bár teljesen más kaliberű mint amilyet te akarsz.(az enyém staffordshire terrier)De belőle kiindulva aztmondom , hogy kant.Igaz, hogy kicsit magánakvaló, de nyugodtabb mint a nőstény egyedek.De ez fajtafüggő..mindenképp labi:)
2010. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül szerintem golden,labrador,vagy berni pásztor.


Az,hogy mennyit eszik az attól függ,hogy milyen tápot adsz neki,de le van írva a kiválasztott táp hátulján.De mindenképpen valami jobb minőségűt vegyél.Olcsóbban ki is jön,mint ha pl Pedigreet veszel...Ha nem akarsz mondjuk Acana árú tápot venni akkor jók lesznek a Happy Dog vagy az ilyen kategóriájú tápok is.


A mozgásigénye ezek közül a labradornak a legnagyobb,de mindegyiket sokat kell mozgatni.


Szerintem mindegy,hogy kant vagy szukát.Mindenképpen ajánlom,hogy ivartalanítsátok.


Már egy heti négy séta azért nem olyan rossz,de ezeknek a kutyáknak jobb lenne ha minden nap sétáltatnád,meg ezen kívül játszanál majd vele,meg feladatokat adnál neki.(Teljesen más a jellemük,mint a chow-chownak,a mozgásigényük legalább a duplája.)


Egyébként miért szeretnél ezekből a fajtákból?Mert ha nem valami olyan indok,hogy kiállítani akarod,vagy mondjuk ezeknek a kutyáknak való sportot űzni,akkor szerintem a menhelyről hozz el egy keveréket.Akinek nincs valami konkrét indoka,hogy miért ilyen meg olyan fajtát akar,annak azt szoktam mondani,hogy hozzon menhelyről.

Ha viszont biztos vagy benne,hogy ezek közül a fajták közül akarsz,akkor csak tenyésztőtől vegyél!

2010. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

ma 10:53 : Aki azok alapján választ kutyát,hogy keveset eszik,meg nem kell vele annyit foglalkozni,attól kérdem én: Minek neki kutya? Kutyát elvileg azért veszünk,hogy tudjunk vele foglalkozni...


Egyébként meg talán ezek közül a beagleval kell a legtöbbet foglalkozni...

2010. nov. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:) De ugye ezek a fajták nem szedik szét a kertet? :D
2010. nov. 5. 11:00
 7/31 anonim ***** válasza:
Nevelés nélkül minden fajta szétszedi a kertet.Jó,persze minden fajtából vannak olyan egyedek,akik nem olyan rombolósak,de ez nem fajtától függ.
2010. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
51%
szerintem menj be egy menhelyre, vagy sintértelepre, és válassz ki egy kutyát. biztos lesz olyan, ami tetszik
2010. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

nekem bernim van.. nagyon gyorsan tanul. nagyon okos is....

nagy kertünk van de bent van egy nagy félig fedett kennelben.de ha játszunk vele kiengedjük ... de hetente 3x kiviszem sétáltatni.

2010. nov. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Mozgással az a gond hogy én csak hétvégente meg szünetekben vagyok itthon mert nem itt tanulok, így nem biztos hogy minden nap el tudná vinni a család többi tagja sétáltatni.

Azért ezek érdekelnek mert ahogy utána olvastam, nagyon szimpatikusak lettek, és még szépek is. Nem vinném semmilyen versenyre se, csak egy új családtagot szeretnék :)

2010. nov. 5. 11:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!