Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát repülőn? De hogyan?

Kutyát repülőn? De hogyan?

Figyelt kérdés

van egy 7 hónapos bolognese kuytusom,de még se törzskönyv,se útlevél.

márciusban költözünk,és repülővel megyünk.

Kérdéseim:

mennyi egy kuytaának a jegy?

hol szállítom??csomagtér v szállíóboxban magam mellett?

mivel még nem lesz 1 éves bírni foglya?

milyen papírokra van szüksége?(skóciába költözöm)

tényleg ha nagy britannia területére viszem repülőve karanténba zárják v ilyesmi??

ja és hogy vmilyen orvosi vizsgálat kell?


Előre is köszönöm!


2010. nov. 5. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Angliában elég szigorúak a karantén szabályok és nem mellesleg nagyon drága!

A kutya a csomagtérben utazik, ha jól tudom gyógyszerrel el szokták kábítani.

Jegyet nem tudom mennyi, de kell útlevél, mikrochip és mindenféle oltás hozzá.

Jól gondold át, nagy trauma a kutyának egy ilyen út.

2010. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, a kiköltözést megelőzően 6 hónap karantén itthon. Szerintem ez csak azt jelentheti, hogy egy állatorvos közben ránéz, hogy rendben van-e, de nem tudom.

Fapadosokkal nem nagyon lehet kutyát szállítani (asszem a SkyEurope-nál lehet, ha még létezik a cég)

Egyes járatokon az utastérben is lehet, szállítóboxban, de csak akkor, ha van rá szabad kapacitás - előre kell jelezni. Amúgy a csomagtérben lehet elhelyezni, egy szigetelt, légnyomáskiegyenlítéssel (vagy mivel) felszerelt kabinban.

Én adnék előtte neki kicsi kék bogyót, amitől szépen végigalussza az utat.

2010. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fél év karantén van.

A csomagtérben utazik a boxában.Jó,ha adsz neki altatót.

Útlevél kell az utazáshoz.

A jegy árát sajnos nem tudom.


Ha elmész az állatorvoshoz,ő tud majd válaszolni a legtöbb kérdésedre...


Szerintem mindenképp vidd magaddal.Hiába sokat kell hozzá intézkedni,de a kutya akkor is a gazdája mellett érzi jól magát.

2010. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagy-britanniába nagyon szigorú szabályozás van. Titer vizsgálat kell. És az se mindegy, h mikor végzik, a veszettségi oltás beadásától számított x-dik napon, a titer érték nem haladhat meg egy bizonyos határt stb. Az h ez mikor kerül bepecsételésre az útlevélbe, nagyon fontos! 1-2 nap eltérésen kekeckednek és nem engednek be.


3. Az Egyesült Királyságba (Nagy-Britanniába) és Írországba, valamint Máltára történő beutazás feltételei


1. Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

2. Egységes európai állatútlevél kiállítása

3. A mikrochipes megjelölést követően elvégzett veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően, az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)

4. A mikrochipes megjelölést követő veszettség elleni védőoltás után történő ún. titerérték meghatározás. Amennyiben az állat korábban még nem részesült veszettség elleni védőoltásban, akkor a megfelelő értékű eredmény elérése érdekében célszerű a a vérvételt a veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. napjától elvégezni. Korábban már oltott állat esetében a vérvételt a mikrochipes megjelölést követő oltás utáni bármilyen időpontban el lehet végezni.

Megfelelő titerérték eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvételtől számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni.

(Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)

5. A Nagy-Britannába, ill. Írországba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és

6. Kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)

Megjegyzés: az 1. pontban meghatározott mikrochip vagy tetoválás közül, a gyakorlati tapasztalatok szerint, célszerűbb a mikrochipes megjelölést alkalmazni.

Fontos követelmény, hogy a mikrochipes megjelölésnek minden esetben meg kell előznie a veszettség elleni oltást! Ha az állat korábban már oltva volt, a megjelölés után újra be kell oltani!


www.petpassport.hu


Repülőn légitársaságonként változik a díj. Szállítóboxxal együtt 10 kilóig felmehet az utastérbe. Mindenképp cask szállítóboxban utazhat! Általában fapados járatokon nem szokták engedni a kutya szállítását.

2010. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én utaztam már a kutyusommal utastérben. 6kg-ig (amibe az utazóbox is beleszámít)felviheted magaddal. Mikrochip és útlevél szükséges. Az útlevél igazolja, hogy kutyusnak megvan minden oltása. A malévnál fel lehet vinni a kutyust, viszont a fapadosoknál csak a csomagtérben utazhat. Ha felviszed magaddal akkor túlsúlyt kell fizetned a kutyusért a reptéren ami nem olyan drága.
2010. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kezdd el időben intézni a vérvizsgálatot az állatorvosnál, mert onnantól ketyeg a fél év.

Amúgy én Skóciába inkább autóval mennék az eurotunnelen keresztül, és akkor nem kell a kutyát a csomagtérbe zárni, ami nem tesz jót neki. Ha a csalagúton keresztül mentek, akkor végig veled lehet a kutya.

2010. nov. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jézusom!! dehát én márciusban mennék...:S nem hagyhatom itthon egyedül...és ha pluszba fiztek,akkor is kell karantén,meg egyéb??és ha van törzskönyv,meg útlevél akkor is kellenek ezek a herce-hurcák?
2010. nov. 5. 18:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek kellenek:( Nem mindenhova, de Skóciába igen:-((
2010. nov. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ott van leírva, h mi kell. Azok mind, és számíts rá h nagyon kekeckedősek. Kezd el intézni mert az életben nem lesz meg a titer tesztje a kutyádnak. A tk. meg nem számít, keverék kutya is utazhat Nagy-Britanniába.
2010. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
de én a akarnatént eggyik oldalon sem olvastam...ha makk egésséges a kutya,akkor is elveszik tőlem??és ez kb mennyi idő??látogathataom??
2010. nov. 7. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!