Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apa fagyállót cserélt, a...

Apa fagyállót cserélt, a kiskutyám meg 3x belenyalt. Lesz baja?

Figyelt kérdés

:s tudom, h addig el kellett volna zárni őket, de pont labdáztunk, mikor nekiállt apa.

3 nyalintás volt, utána elzavartam onnan.

kisméretű, kb 5 kiló lehet, felnőtt ivartalanított lány.


2010. nov. 5. 16:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Hát, egy ismerősünk kutyája is ivott fagyállót, ő belepusztult :S Mondjuk nagy különbség, hogy az a kutya egy egész vödörnyit benyakalt. Végülis, nem biztos, hogy olyan hűdenagy baja lesz, én szurkolok :)
2010. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

kutyabaja ..

nemfog megfagyni télen :D

vicc volt

2010. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a biztonság kedvéért vidd el állatorvoshoz.Igaz,hogy nem ivott belőle sokat,de jobb félni,mint megijedni..
2010. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen a fagyálló veszélyes és mérgező.

Felszívódik és utána a májat és a vesét tönkre vágja.

Mikor történt?

2010. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

ezzel ne viccelődjetek.

De betudom annak, hogy nem vagytok tisztába vele.

Egy fagyállót ivott állat 2 nap alatt meghal. Szenvedések közepette. De függ attól mennyi került be a szervezetébe.

Figyelni kellene a kutyát, ha bágyadt, rendezetlen a mozgása az baj. A fagyálló bejutását követően olyan 1-4 órán belül jelentkeznek az első tünetek.

2010. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kb egy órája.

Azért is nem tudom, h mi legyen, mert nagyon kevés az a 3 nyalintás, de maga a kutya is kicsi...

Viszont ha kutyabaja :) akkor nem szívesen vinném el állatorvoshoz, mert itt helyben nincs is, autózni kéne oda vissza 60 km-t, meg a vizsgálat is pénz, és hát nem állok úgy anyagilag...

De ha tényleg bajlehet/lesz akkor viszem rögtön.

2010. nov. 5. 16:19
 7/22 anonim ***** válasza:
valahogy meg kellene hánytatnód, mielőtt még felszívódik...ha nem tudod akkor vidd el állatorvoshoz, lehet h azt mondja semmi baja nem lesz három nyalintástól, de lehet h kimossa a gyomrát...
2010. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

még minden rendben! fut, ugrál, pacsizik, forgolódik, minden rendben egyenlőre.

figyeljem akkor estig? ha 8ig nincs tünet akkor nincs baj?

2010. nov. 5. 16:22
 9/22 anonim ***** válasza:
Fel is hívhatnád a dokit telefonon - az nem kerül olyan sokba - és majd megmondja hogy be kell-e vinni, kell-e hánytatni és hogyan stb.
2010. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy olyan kevés volt, amit még le tudott bontani a szervezete.

Az ember ha időben itatják normál alkohollal akkor ha szerencsélye van nem hal meg csak megvakul, mivel a látóidegeket teszi tönkre. De olvass utána, hogy a metil alkohol miként hat az élőlényekre, és mekkora mennyiségtől halálos.

2010. nov. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!