Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya csak akkor termékeny...

Egy kutya csak akkor termékenyülhet meg ha tüzel ugye?

Figyelt kérdés
most fogadtam örökbe egy menhelyi kutyust, elkobozták a gazdájától. pár napja került be a menhelyre,és még nem látta orvos. Aztmondták hogy ivartalanítási kötelezettséggel kivihetem így is.Az a helyzet hogy kivittem a futtatóra, és egy kan igencsak rácsimpaszkodott a kutyusom hátsó felére.Ugye ha nem tüzel, akkor nemlehetnek kölykök? hétfőn megyünk ivartalaníttatni !de most nagyon megvagyok ijedve...alapból nemtudom , hogy hogyműködik ez a tüzelés meg vemhesség dolog, mert az eddigi kutyáimat már úgy hoztam ki, hogy ivartalanítva voltak. Nyugtassatok meg légyszi, hogy nemlesznek kölykök:S
2010. nov. 5. 16:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
én úgytudom , hogy csak akkor engedi magához a kant ha épp a termékeny időszakában van. a kutyusom nem engedte, oda is kapott a kannak, de láttam hogy rácsimpaszkodott elég rendesen.
2010. nov. 5. 16:33
 2/11 anonim ***** válasza:

Nyugi,nem lesznek,ilyenkor ugyanis nagyon minimális az esély arra,hogy a kutyus vemhes legyen. Nekem két kutyám van,egy kan meg egy szuka,és nem egyszer előfordult,hogy a kan rámászott a szukára,amikor az épp NEM tüzelt,s eddig még egyszer sem lettek kiskutyák.

Mielőtt megszólnátok,hogy mért nem vittem el ivartalaníttatni egyik kutyát sem,azért,mert természetellenesnek tartom,s inkább arra a pár napra,amíg tüzel a nőstény,külön szedem őket.

2010. nov. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha ivartalanítva lesz, akkor mindegy, mert vemhesen is ivartalanítanak.

Bár vemhes, vagy tüzelő szuka ivartalanítása mindig kockázatosabb.

2010. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként orvos ha megultrahangozza, akkor minden kiderül...
2010. nov. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ezekszerint ha nem tüzel , akkor is van minimális esély..csodás. köszi a válaszokat !
2010. nov. 5. 16:54
 6/11 A kérdező kommentje:
pont én aki annyira ellenzem a szaporítást , PONT ÉN nemfigyeltem oda:S:Sbár azzal nyugtatom magam, hogy hétfőnél előbb nemtudtunk volna orvoshoz menni. de majd hétfőn megkérdezem erről az orvost is:Segy ideg vagyok..
2010. nov. 5. 17:02
 7/11 A kérdező kommentje:
oncogito: hogy érted azt,hogy kockázatosabb?lehet valami komplikáció amibe esetleg....?:(
2010. nov. 5. 17:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem lesznek kölykök. A szuka akkor termékenyülhet meg csak amikor tüzel. És a tüzelés időszakában is csak pár napig engedi be a kant nem az összes időszakban. Úgyhogy nyugodtan megnyugodhatsz nem lesznek kölykök :) Egyébként tényleg ivartalanítanak vemhesen is.

A kutyushoz meg gratulálok biztos jól választottál! :)

2010. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vemhesen ivartalanítani meg csak akkor kockázatos, ha a kölykök már kifejlődtek. Ha most tüzelne és netán össze ragadtak volna, megtörtént volna a téma akkor is hétfőig még szinte "semmi" nincs a szukában. Olyan mintha nem is lenne vemhes. Ne aggódj, nem lesznek kölykök.
2010. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
huhdejó. megnyugtattatok:D
2010. nov. 5. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!