Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy a lábamnál jöjjön?

Figyelt kérdés

Próbáltam már a kutyámnak úgy megtanítani a lábnál követést, hogy mikor elém lépett, én azonnal megfordultam, és az ellenkező irányba mentem. Ezzel csak azt értem el, hogy "megutálta" a pórázt, és elég sokszor megrágja.

Azután áttértünk a fojtó használatára. Tudom, hogy kell a fojtót használni rendesen, de így sem akar lábnál jönni. Mikor húzni kezd, rászólok, hogy "lábhoz", és "megcsörrentem"(:D) a fojtót, hogy tudja, hogy fojtás következik, ha nem jön lábhoz, de csak kicsit összébb húzza magát, mert tisztában van azzal, hogy mi lesz a következménye a húzásának, de akkor sem akar lábnál jönni.

Nem tudom, mit tehetnék vele, mert elég nagy erő van benne, és egy rémálom vele a séta így.


2010. nov. 5. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Köss a lábadra egy darab húst :)
2010. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem rövid pórázon sétálj vele és amikor el akar "húzni" rántasz egyet a pórázon, olyankor kicsit megtorpan a kutya és te abban a pillanatban dicséred,akár jutifalattal is. Ezt csinálod amíg Az eb meg nem érti, mit akarsz tőle és nem árt ha növeled a dominanciád az ő szemében, akár a legegyszerűbb ül ,fexik, marad parancsal ill. a behívóparancsal.
2010. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hány éves a kutyád? mert ha kölyök természetes dolog nála ha rágcsál meg még kb2 éves koráig.ha megutálta a pórázt helyedbe azt tenném minél több sétát tennék vele. ha még azt sem engedi h felrakd rá akkor mutasd meg neki h nem rossz dolog igen is jó és ez úgy csinálhatod h kezedbe vagy zsebedbe raksz néhány szem tápot és a másik kezedbe fogod a pórászt aztán mondod neki h érintsd és ha megérinti, megdicséred és odaadod neki a jutalmat/tápot,vagy bármit/és többször megteszed ezt az úgy nevezett folyamatot és rárakod a pórászt és megfogja kedvelni de lehet az is h a kutya megmakacsolja magát hát ebben az esetben türelem!!! és remélem sikerül majd. a póráz vezetéssel pedig az lenne a tanácsom h ha húz téged azt mond h ne vagy fejezd be és megfordulsz mindig ha egyszerre húzni kezd ha megint mentek egyenesen és húz fordulj meg és újra ha érzed h húzni kezd. ezt amúgy sorozatban szoktam nézni a sprektum vagy mi a neve.:D a póráz két végén ez a címe :D ebben amúgy rossz kutyák vannak akit megtanítanak 1 hét alatt szinte mindenre.
2010. nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is most tanítom a kutyámat a bal oldalon való vezetésre, könyvben azt olvastam, hogy először nyugodt körülmények között pl, kertben kell kezdeni, hogy ne érjék a kutyát külső hatások, mint például a többi kutya ugatása. És ne tereljék el a figyelmét.
2010. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A tápot nem tartom elég ösztönzőnek, mert az eb tudja,hogy este vacsira úgyis kap. Én a legolcsóbb párizsiból kockákat adok neki félcenti*félcenti*félcentist.
2010. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Azt szoktam csinálni, hogyha húz, akkor megrántom a pórázt. De ez nem jött be. Vagy túlságosan bepörög a sétától, vagy teljesen hidegen hagyja, hogy én megrántottam a pórázt (pedig már erősen megrántom, de így sincs haszna). Arra is gondoltam már, hogy nem tudom elég erősen megrántani, hogy megértse, hogy nem szabad húznia, még akkor sem, amikor lát egy cicát. :)


Rendszeresen gyakorlok vele a kertben és korán reggel is ki szoktunk menni gyakorolni a kutyafuttatóra, amikor még nemigen van kint más kutya, és úgy jön lábnál, mint a kis angyal.

De ha az utcán sétálunk, csak akkor jön a lábamnál ha nagyon lefárasztottam (akkor se mindig). De ugye valahogy el kell jutni a kutyajátszótérre, hogy lefáradjon.

2010. nov. 5. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg a kutyámat, hogy mindig volt a kezemben egy bot és ha megakart előzni elé tettem a botot és ha húzott egy nagyon picit rácsapta.
2010. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van lehetősége elengedve rohangálni, póráz nélkül is lenni?

Mert ha ez nicns meg, akkor nem lehet elvárni egy kutyától, hogy fegyelmezetten közlekedjen pórázon.


Ha viszont ez meg van, akkor én nagyon ajánlom a visszafordulós módszert, csak jó időzítés, meg kitartás kell hozzá. Nem kell megvárni míg megfeszül a póráz, azonnal vissza kell fordulni. Türelem játék ez tény, és nem két nap alatt fog működni, az is lehet, hogy nem két hét alatt, de előbb-utóbb meg fogja figyelni még a gyengébb képességű kutya is, hogy akkor tud haladni, ha melletted van.


Valószínűleg a fojtó is működik (bár én ellenzem), csak ott is a kitartásodból van hiány. Hosszú ideje berögzült rossz viselkedéseket hosszú ideig tart megváltoztatni is. De ha kitartasz, és következetesen minden egyes alkalommal mikor húz, odateszel egy negatív következményt (megfodulsz, vagy megrántod) akkor meg fogja tanulni, hogy nem szabad húzni.

2010. nov. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
folytó...NA EZ SZÉP...tennék én a kedves gazdira folytót azt hiszem....
2010. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is elleneztem a fojtót, de ha nem azt teszek rá, akkor szószerint repülök utána... (amstaffom van).

A kutyaiskolában meg már azt mondták, hogy ha fojtózok, akkor már ne tegyek rá bőr nyakörvet, mert összezavarja a kutyát.

2010. nov. 14. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!