Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg úgy jó sétáltatni egy...

Tényleg úgy jó sétáltatni egy kutyát hogy nem engedem magam elé?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm úgy tanítja a kutyáját hogy csak mellette menjen, viszont egy másik ismerősöm úgy tanította meg hogy mehet akár merre viszont az úttestnél leül. Ja és nem sokára nekem is lesz egy kutyám és nem tom hogy mit csináljak.
2010. nov. 5. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

ne a kutya vezessen téged,nem ő a főnök.Tudod a kutya falkában élt..ott is mindig a falkavezér döntötte el,hogy merre menjen a falka vadászni..a családodat is falkának fogja tekinteni a leendő kutyusod:)Ha balra akar menni, húzd jobbra. Így hamar megfogja tanulni , hogy vagy melletted halad normálisan , és nem megy előre mint egy homályökör, vagy nem mentek sehova.hidd el beválik, és szófogadó lesz, nemfog húzni pórázon , és a lábad mellett fog jönni :)



üdv egy staffordshire terrier gazdi:)

2010. nov. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából ez a falkavezérségre jó. Mindig a falkavezér megy elől. Nálunk a kutya tudja, hogy én vagyok a falkavezér. Sétánál mellettem jön, de mivel van flexi pórázom és a reggeli gyors sétánál illetve városba azt használom így nyugodtan mehet előre is olyankor. De tudja, ha azt mondom mellettem jön akkor soha még csak nem is feszül a (normális) póráz és ugyanúgy flexin is ha magam mellé parancsolom ott jön. De először mindenképp a normális sétát tanítsd meg neki amikor a kutya láb mellett jön szépen. Utána ha tudja ezeket akkor nem hiszem, hogy komolyabb gond lenne ha előtted is megy néha. Inkább előttem menjen mint utánam (neki az a szokása) mert azt rühellem ha nem látom a kutyát.
2010. nov. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém néha előttem megy, míg el nem érünk a közeli kis parkig, mikor nagyon kell neki pisilni.
2010. nov. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A séta az kötetlen, akkor mehet szaglászni jobbra-balra, nyilván bizonyos kereteken belül.

De járdán, emberek között a kutya csak bal láb mellett.

2010. nov. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Terepen mehet amerre akar, szaglászhat. Csak akkor jön oda, ha hívom. De városban csak is bal láb mellett mehet. Nálunk ez a szabály.
2010. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És jobb láb mellett nem mehet?
2010. nov. 6. 20:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Hobbi kutya nyugodtan mehet jobb láb mellett is. De ha kiállításra akarod vinni, akkor ott mindenképp bal láb mellett menjen a kutya. Ez egy szokás.
2010. nov. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!