Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát öltöztetni bűn?

A kutyát öltöztetni bűn?

Figyelt kérdés
Van egy ruhája a kutyámnak és sokan azt mondják kínzás.Ez igaz?
2010. nov. 6. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem nekem is volt olyan időm amikor ruhát akartam nekik de most már nem de ez nem azért van mert mások azmondták h bűn.

nem az nem is kínzás ez a kettő nagyon eltér.

ha neked tetszik és a kutyád sem ellenkezik akkor nyugodtan.:D

2010. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
NEM, én mindennap öltöztetem a yorkim
2010. nov. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
szerintem se bűn. énis adok pulcsit rá mert szobakutya és nem szeretném ha megfázna. nem igazán érdekli hogy rajta van és még aranyos is benne! :)
2010. nov. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem bőn, csak butaság. mmint ha természetes körülmények között él a kutyád. ha szobakutya, és nyírod, akkor nem olyan nagy butaság, tényleg fázhat kinn. de fontos h ő is jól tűrje, és ne csiricsáré, hanem praktikus ruhákat adj rá.
2010. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Az enyémnek is van egy mellénye, ráadásul épp olyan színű, mint az eb, hogy ne mondhassák, hogy divatozunk. A hideg téli éjszakákon bizony viselni fogja! Nem bűn, ha nem csupán esztétikai oka van.
2010. nov. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bűn, csak ha látszik a kutyán, hogy próbálja leszedni magáról, és te mégis ráadod.


Viszont szerintem elég nevetségesek az öltöztetett kutyák, pláne ha a gazdi lenyírja a szőrét, aztán felöltözteti - nem lenne egyszerűbb békén hagyni?

Na jó, nyilván nem ennyire fekete-fehér a dolog, igazából engem csak az irritál, amikor a kutyulinak ugyanolyan ruhácskája van, mint anyucinak, ugyanolyan masni van a fején, meg strasszos csillivilli nyakörv...

2010. nov. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bűnnek nem bűn. Én mondjuk nem szeretem a ruhát, viszont van egy alkalom amikor kénytelen vagyok ráadni: hosszú szőrű, kistestű kutyám van, aki ha nagy hóban indul sétálni, kb 5 perc után lépni sem tud, mert a hó beletapad a mellkasán a szőrébe, úgy hogy lépni sem tud, az egész egy nagy hógolyó lesz a mellkasán a két mellső lábánál :)) Na, ő ilyenkor kap ruhát, ami ettől megóvja s órákig tombolhat a hóban. Szóval van praktikus oldala is a dolognak.
2010. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha azért öltözteted, mert cuki, és divatos, hülye anyagokból készült ruhákat adsz rá, akkor hülyeség.


Jellemzően ilyen pamut meg kötött cuccoknak semmi értelmük, pont a szőr természetes szigetelését teszik tönkre.


De ha fázós, kistestű kutya kap egy ilyen esőkabátot, ami szélálló, akkor van értelme. Az előző kutyám nekem is reszketett szabályosan télen, ezért kapott egy kis kabátot, szerette. De ha nem fázik, felesleges öltöztetni.

2010. nov. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!