Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e valakinek tapasztalata...

Van-e valakinek tapasztalata a kutyák kémiai kasztrálásáról?

Figyelt kérdés

Tenyészkannak (Eü.szürt, eredményes törzskönyvezett tenyészállatról van szó)lehet-e egy időre ártalmas következmények nélkül beültettetni implantátumot, ami egy időre leállítja a tesztoszteron termelést? Magyarországon hol csinálnak ilyet és hozzávetőlegesen mennyiért? Lehet-e a későbbiekben élete folyamán ismételni az eljárást?

Egy helyen olvastam, hogy kétoldali szőrhullás, elhízás lehet a mellékhatása. Erről tudtok valamit, mennyire gyakori? Minden esetben visszaáll a hormonháztartása, nem veszíti el a nemzőképességét?


2010. nov. 7. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nincs. De gondolj bele az emberi gyógyszerekbe, fogamzásgátlókba - és ráadásul az állatgyógyászat azért közel sincs az emberi szintjén, főleg az állatoknak szánt gyógyszerek fejlesztése. Az esemény utáni injekció is a legtöbb szukánál nagyban növeli a gennyes méhgyulladás kialakulását. A fogamzásgátló injekciókat sem javasolják folyamatosan (értsd minden tüzelésnél), mivel igen komoly mellékhatásai vannak.

Én ilyen drasztikus kémiai beavatkozást biztos nem alkalmaznék a kutyám szervezébe. De lehet h csak nekem van ezzel kapcsolatban ellenérzésem.

2010. nov. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hű! Miért zavar ennyire a tesztoszteron termelése, hogy képes lennél kés alá küldeni, és hormonnal bombázni?


Tapasztalatom nincs, de biztosan nem kockáztatnék ilyet, pedig az én kutyám nem egy értékes darab (mármint csak nekem az).


Nem tudod a problémádat máshogy megoldani?


Szukával tartod együtt, és nem akarod elzárni? Vagy a dominanciára remélsz ettől megoldást?

2010. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

csakitti

A kérdező vagyok.

Ha nem tudod, miről van szó, akkor miért írsz?

2010. nov. 10. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
nyílván a kérdező tenyészállatairól van szó, és van egy fedezőkanja, és egy szukája, de ha a szuka tüzel, akkor egy másik kannal akarja bepároztatni, és addig az ő kanja ne legyen veszélyes.
2010. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért az implantátum és tesztoszterontermelés szavak számomra is ismertek. De elnézést kérek, hogy leírtam a véleményem, miszerint én egy értékes tenyészállatnál nem kockáztatnék meg ilyen nem eltejedt módszert, amivel kapcsolatban még kevés tapasztalat áll rendelkezésre.
2010. nov. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!