Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy a szuka kutya állvemhes lesz, ha nincs ivartalanítva?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyre gyakoribb az álvemhesség és az ezzel járó (gennyes méhgyulladás, méh-, mhnyakrák) szövődmények. Ha nem tenyészkutya, akkor inkább ne kockásd az egészségét és ivartalaníttasd.
2010. nov. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Minden szuka álvemhes lesz a tüzelés után, mert a hormonállapotuk hasonló lesz a vemhes kutyáéhoz. Egyedfüggő hogy melyik produkál klinikai tüneteket.
2010. nov. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy hallottam, hogy minden tüzelés után álvemhes lesz a szuka, ha nem lett bapároztatva. De általában nem észrevehetőek a tünetei.

Az én kutyám a 4. tüzelésénél lett álvmehes, és akkor 2 hónap kellett, mire minden tünet elmúlt. A cicijei tele voltak tejjel, nagyon rossz volt.

Amikor minden tünet elmúlt, azonnal vittem ivartalanítani, és akkor el is döntöttem, hogy innentől minden kutyámat az első adandó alkalommal ivartalaníttattom.

2010. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nekem most egy keverék kan kutyám van,aki ivartalanítva van.De szeretnék egy másik kutyát,akit semmiképpen nem szeretnék ivartalaníttatni,mert kiállításra,meg munkaversenyre akarunk járni.De akkor szerintem inkább kant választok.

2010. nov. 8. 20:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de kiállításnál szerintem nem kizáró ok, ha nem ivaros a kutya.
2010. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De,kizáró ok. Mksz kiállításon lehet indítani hobby kategóriába.
2010. nov. 11. 17:23
 7/7 anonim ***** válasza:
komolyan? ezt nem is tudtam, bocs.
2010. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!