Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagykoromba tenyésztő akarok...

Nagykoromba tenyésztő akarok lenni és nehéz választani mert beagle labrador és golden retrievert szeretnékszámitásba venni a barátnőm pitbull teriert vagy staforahire teriert akr én azoktol félek?

Figyelt kérdés
Várok sok minél több választ az előző kérdésemben amiben anyukám meg győzésérek éen tanácsok
2010. nov. 7. 16:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves vagy?
2010. nov. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Ez most komoly?

Nem kamu kérdés?

Hány éves vagy????

2010. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mielőtt fajtát választanál, előbb menj el a Szent István Egyetemre tanulni a tenyésztésről. A tenyésztői munka tanulással kezdődik!
2010. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen 16 éves vagyok és fiú Martin nevem nem kamu egyszer barátnőmmel amikor sulit elvégezük akkor 3 fajtát akarom eltérő a kutya. Az első (előző) kérdésem az volt milyen fajtát válaszak goldit labrit vagy biglit mert mind 3 kutyát szeretem. Anyukám nem engedi 3 éves unokaöcsém miadt hogy legyen kutyám. kiszemeltem magamnak fajtamentőknél menhelyeken
2010. nov. 7. 18:35
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát figyelj,Jó dolog ez,sok pénz van benne,és sok munka is.

Én nem értek a kutyafajtákhoz,hogy melyiket kellen tartani.

De egy ismerősömnek asszem amerikai bulldogjai vannak.

Én azt hittem,hogy ez úgy megy,hogy megveszek egy párt,azok szépen lefialnak,eladják őket sok pénzért és kész.De amúgy nagyon sok munka van velük,némelyik fajtával legalább annyit kell törődni,mint egy csecsemővel,meg törzskönyveztetni,állatorvossal beolttatni, meg ilyenek.

Szerintem kérdezz meg tenyésztőket,akik ezzel foglalkoznak(nem biztos,hogy itt pont találsz majd:( )szóval olyat,aki mindenről fel tud világosítani.És olvass utánna neten,könyvekben,hogy melyik kutya tenyésztése mit igényel.És utánna döntsd el,hogy melyik fajtával akarsz törődni.mert tény,hogy jól hangzik az egész,meg minden...de komoly szakértelmet igényel.Gondolj csak bele,ha a szegény kölykök azért pusztulnának el,mert te nem tudtad,hogy hogyan kell gondjukat viselni,akkor aztán vakarhatnád a fejed.

Amúgy nekem a sharpeyek a kedvenceim,igaz kb 100ezerbe kerül egy kölyök,szóval hacsak ajándékba nem kapok,akkor nem hiszem,hogy egyhamar hozzájutok.

Informálódj minnél többet a kutyákról,meg úgy általában a tenyészet feltételeiről,hogy legálisan működjön a dolog,és utánna dönts,hogy milyen fajtát válassz!

2010. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
emailt irtam az összes beagle labrador és golden retriever tenyésztőknek némelyikek válaszoltak sajnos kevesen hiába irok nekik nem válaszolnak nem érnek rá gondolom. Ismerem fajtát töbször elmeztem mindent tudok labri goldirol és begalerol, bár az egyik retriever honlapon tenyésztés meg többi kennelnévtől az eladásig van leirás
2010. nov. 7. 20:13
 7/17 anonim ***** válasza:
50%
Inkább tanulj meg helyesen irni....
2010. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na igen, a helyesírásod hagy némi kívánni valót maga után... Először azt hittem 12 vagy max, már ne haragudj.

A tenyésztői munka komoly szaktudást igényel, a minimum hogy a jelenlegi biológia jegyeid szín ötösek legyenek, ez már azt jelentené valamilyen szinten hogy érzéked van hozzá. Sok genetikát kell tanulni, a kezdés nagyon nehéz, egy tenyészpár többszázezer forint, sőt, mégtöbb...A további költségek is tetemesek, állandó állatorvosi felügyelet, minőségi tápok, stb. Úgyhogy lehet hogy jól hangzik hogy egy kiskutya 100 Ft, de mire az a kiskutya megszületett, új gazdához került, stb, rengeteg pénz ment el. Úgyhogy nem olyan nagy a haszon. Egy nőstény kutya évente 1x, max 2x szülhet csak. Nagyon felelősségteljes munka ez, és komoly anyagi befektetést igényel, főleg a kezdeteknél komoly kezdőtőkére van szükség. Járj kiállításokra, tanulj sokat, és ugy gondolj erre mint egy szép hobbira, megélni nem nagyon lehet belőle! Tehát alapozd meg az élted, keress egy jó szakmát magadnak, amiből finanszírozni tudod majd a tenyésztői költségeidet is. Ne felejtsd el, nagy különbség van a tenyésztő, és a szaporító között.

2010. nov. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen .törzskönyves kenneles kutyát kell venni biologiát probálom 5-tösre 3-mast fel vinni .tanulmányoznom kell az egész kutyafajt kennelt és sok mindent.Szaporitó és kennel közöt az különbség hogy (szaporito rossz ember becsaphat meg törzskönyvnélküli betegségel születik kutya) kennelezés szép egészséges tenyészemle kiálitás sok mindent kell.Barátnőmnek is megirom vagy meg mondom neki hogy jövőnkkben hogy kutyázunk. Minden kenneles tenyésztő kan vagy szkával kezdi kennel honlap név 1000000-10000000000 ft közöti költség (panzios flausi vendéglátó és gépszerelő diákmunka remélem fedezi költségeket) rally szlalorma nem költök. Ha van kedved utolsó válasz ado msn-ned ha van megbeszélhetjük
2010. nov. 9. 20:13
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

A tenyésztők mind jól kereső emberek akik hobby szinten tenyésztenek. Ám a tenyésztéshez is sok idő, energia és pénz kell. Tehát nem minimál bérből élnek ezek az emberek.

Tenyész párt vesznek ugyan DE kicsi korban más és más helyekről.

Van egy elképzelésük egy tenyész cél. Tehát azt a minőséget karják hozni amit elterveztek. Viszont ez a lutri benne, mert nem biztos hogy a kölyök mire felnő, azt a formáját fogja hozni. Már mint genetikailag.

Ha már meg van a kölyök, azzal kiállításokra járnak. De nem csak egy kettőre. Egész évben szinte az összesre nevezni kell, majd tenyész szemle amikor eléri azt a kort, és szűrésre kell menni. Ha a szűrésen kiderül hogy Dp. - s akár a csípője, akár a könyöke akkor már baj van.

Bár a súlyosságától függ.

Ha minden jól sikerül akkor jöhet számításba maga a tenyésztés. De itt már több száz ezred van a kutyában...

Na holnap folyt köv... ha érdkel.

2010. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!