Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felvagyok háborodva. Miért...

Felvagyok háborodva. Miért élnek ilyen emberek? Undorom van a saját fajtámtól.

Figyelt kérdés
Egy édes husky keverék kutyust kb 1 méteres láncon tartott a majom "gazdája".Átmentem hozzájuk( 2 utcával arréb lakik mint én), és szóltam neki, hogy azonnal engedje el. Erre elkezdett velem kiabálni a nő, hogy takarodj innen te hülye ri*anc , semmi közöd hozzá ! ezek után elmondtam mindennek. kicsivel később újra visszementem , mert nemhagyott nyugodni a kutya állapota.Ismét szidkozódott, fogtam magam , bementem a kapun és állbavágtam, és elkezdett vérezni az orra. Aztán elengedtem a kutyát, és a lánnccal együtt hazahoztam. Tudom nemvolt szép amit csináltam , de nálam nagyobb állatvédő talán nincs is:(mit csináljak ha feljelent? betudja bizonyítani , hogy az a kutya ami most nálam van az övé? menhelyre beadni nem akarom. nálam szabadonvan , megvan mindene, nemrég adtam neki enni , és fél perc alatt eltüntette, olyan éhes volt:( azon gondolkozok, hogy holnap felhívom a helyi menhelyet , hogy álljanak mellém ha netán rendőrségi ügy lesz belőle, valamint elviszem állatorvoshoz a kutyust , és igazolja hogy rosszul volt tartva.Így is származhat valami bajom ebből az egészből? Elég csúnyán megütöttem...
2010. nov. 7. 19:48
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
amúgy már régóta ismerem ezt a nőt, és már tesóm is szólt neki, hogy engedje el:(
2010. nov. 7. 19:51
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ mennyi agya van az illetőnek ha van egyáltalán neki :).

Feljelenthet testisértésért és magántulajdon elkobzásáért, de az is lehet nem érdekli az egész dolog és szerez egy másik kutyát vagy összehívja a rokonokat hogy szétcsapják a házad...

Nem tudom melyik kategóriába tartozik a kedves volt ˇkutyatartóˇ

Neked kéne felmérni milyen természetű ember.

2010. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint helyes amit tettél, de ha feljelent, akkor a törvény mellette áll, mivel bántottad, de nem hiszem, hogy egy orrvérzés 8 napon túl gyógyuló sérülés... Ami a feljelentést illeti te is megtehetted volna hivatkozva az állatvédelemre. Előbb eszedbe juthatott volna a menhelytől való segítségkérés.
2010. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm ugyan nem verekedett, de ellopott egy rossz sorsú kutyát, amit később megtaláltak nála és több százezerre büntették. A magyar állatvédők nem segítettek neki, Franciaországban meg még az újságban is megírták az esetet, hogy hogy lehet ilyet csinálni, de végül ki kellett neki fizetni részletekben. :S

Szerintem sózd rá valakire a kutyust pár hétre, de tényleg sürgősen, mert, ha megtalálják nálad, komoly bajba kerülhetsz, ugyanis ez lopásnak számít, akármilyen is az a "gazda"! :S


Egyébként csatlakozom a véleményedhez...

2010. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
16%
Az önbíráskodó emberektől én is undorodom. Remélem is, hogy feljelent. Hogy jössz Te ahhoz, hogy beleüsd az orrod más dolgába. Honnét tudod, hogy miért volt kikötve a kutya? A Husky nem éppen szőnyegcirkáló, lehet, hogy indokkal volt megkötve.(lehet lepontozni)
2010. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenthet igen,szép tőled,hogy segitettél a kutyuson,de a rendőrség ezt nem fogadja el kifogásnak.Azt fogják mondani máshogy kellett volna megoldanod,mert az erőszak nem megengedett.

Igazolni meg tudja,hogy az övé,gondolom az egész környék látta nála.

Mindenesetre én gratulálok,hogy segitettél rajta,szegény kutyu nem ezt érdemli:)

2010. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
48%

kellett neked csinálni a balhét bébi...

mostmár vállald fel amit csináltál!

am ha nyolc napon belül gyógyul az álla nem sok gondod lesz vele

2010. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
38%

Nézd, valahol igazad van.

Másrészről elgondolkodtató, hogy ha az illető a kutyát ütötte volna így, akkor rohansz az állatvédőkhöz, neked viszont semmi problémád nem volt azzal, hogy egy embertársad megüsd...


Amit tettél, azt önbíráskodásnak hívják és törvénybe ütköző cselekedet. Te is érzed, hogy nem jól tetted, amit tettél.

Miért nem lehetett az állítvédőket odahívni az illetőhöz??

2010. nov. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen cselekedtél, büszke vagyok rád! :) Viszont jogilag te fogod megjárni ha erre kerül a sor.. A jegyzőnek kellett volna szólnod hivatalosan aki kiment volna ellenőrizni a helyzetet, de tudjuk hogy a magyar állatvédelmi törvények sz*rt se érnek.. Jobb esetben a jegyző hatására változott volna a helyzet, rosszabb esetben ki se ment volna a jegyző vagy a helyzet nem változott volna! Büszke vagyok rád és remélem nem lesz belőle gondod!
2010. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
Igen,passzold le valakinek kis időre!Állatorvoshoz azért vidd el :-)
2010. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!