Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom (akár veszélyes)...

MME kérdése:

A szomszédom (akár veszélyes) maradékot dobál be a kutyámnak - mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Mármint nem arról, hogy bedobálja, hanem, hogy csontokat - eddig szerencsére csak (szerintem) oldalbordákat találtam :S Az is veszélyes? És a marha/sertés csont általában? Azt hiszem, csirkét még nem találtam, de többször annyira szétrágta, mielőtt megtaláltam, hogy nehéz volt megállapítani.


Kb. egy hete vettem észre, hogy mit csinál. Először bepánikoltam, mert nem tudtam, honnan jön az étel (mindig húscafatos csontokat találtam), a falumban nem ritka, hogy kutyát mérgeznek meg. Aztán a szomszéd unokáját megkérdeztem, nem látta-e, hogy valaki kaját dobott be hozzánk, és mondta, hogy a nagymama volt. A szomszéddal nem lehet megbeszélni, mert suttyomban folytatná - ugyanis ő az a szomszéd, aki fél éven át átjött, és kiengedte a kutyáinkat az utcára, ha ugattak éjjel, ezzel is volt munkám rendesen, mert emiatt rákaptak az éjszakai kerítésen kiugrálásra. Szóval nem egyszerű eset.


2010. nov. 8. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan magas betonkerítés, amin az öregasszony nem tud átdobni, vagy a kutya életterének szűkítése egy plusz kerítéssel, hogy ne tudjon a szomszéd közelébe menni. Hiába beszélnél vele, nem biztos, hogy eljut a tudatáig, hogy rosszat tesz.
2010. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
feljelenteném.
2010. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De mit mondhatnék a rendőröknek, jegyzőnek? Hogy a szomszéd eteti a kutyámat? Sajnos ez nagyon abszurd helyzet :S

De főleg a csontok aggasztanak - csak az gáz, ha csirkecsontot kap?

2010. nov. 8. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem az a legfőbb baj szerintem, hogy milyen csontot kap- persze ez is- hanem hogy egyáltalán etetik.

Az én szomszédom is ezt csinálta. Idős néni.

Aztán pénteken műtötték a kutyámat, ugye aznap már nem ehetett, és még szerencse hogy észrevettem, hogy épp egy almáspitét próbáld átdugni neki a kerítésen. Na akkor lekaptam a 10 körméről, nagyon ideges lettem.

Szerintem beszélj velük, mondd hogy láttad a csontokat, és nagyon kedvesek, de sajnos a kutyád nem ehet csontot, mert annyira érzékeny a gyomra, hogy hűha. És csak speckó táppal tud egyáltalán életben maradni és blabla.

Kamuzzál valamit.

Az a tapasztalat, hogy sajnos erről egyes emberek nem tudnak maguktól leszokni, és nem is értik hogy a gazdit miért zavarja ez a kedves gesztus.

Ezért kell velük beszélni.

2010. nov. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokan félnek a csontoktól, én sosem csináltam ebből problémát. 3 éves a kutyám, szokott kapni akár csirkeszárnyat is, pedig elvileg azt ugye szigorúan tilos. Lehet, hogy felelőtlenség, de mindig volt kutyánk, mióta külön élek a családtól nekem is van, és mindig mindegyik kapott csontot.


Az a vicces, hogy ausztráliában pl. soha nem is hallottak arról, hogy csirkét nem szabadna etetni, náluk a nyúlcsont a mumus.


A mérgezés viszont tényleg veszélyes.


Esetleg azt meg tudod oldani, hogy keményen elkezdesz dolgozni, és megpróbálsz egy komoly élelem megtagadást belenevelni a kutyádba. Nekem már vannak ötleteim, hogy hogy kell, meg ugye tanultuk a kutyasuliban is, de baromira melós mire odáig eljutsz, hogy biztos lehetsz abban, hogy a távollétedben sem fogad el senkitől semmilyen kaját.

2010. nov. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!