Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy ez a fajta vad? és miért szólnak meg állandóan?

Figyelt kérdés

2 amstaffom van , és amikor megyek velük sétálni, mindig kapkodják fel az anyukák előlem a gyerekeiket, vagy ha meglátnak egyből átmennek a túloldalra. Olyan is volt, hogy egy kb 6 éves kislány megakarta simogatni a kanomat. Mondtam neki , persze gyere nyugodtan. Odajött megsimogatta , a kutyám belenyalt a képébe. Kicsit nyálas lett szegény kislány. Erre rohan oda az anyja, hogy gyere el innét de azonnal , harapósak ezek , nemszabad !! Meg leharcikutyáznak stb...mért ilyenek?:/legalább maradnának csendbe. nem mondom , hogy szeressék a kutyáimat , csak ne szólogassanak be.. lehet , hogy ezek a kutyák félelmetesek kinézetre ,(mindkettő vágott fülű, talán ezért) de belül angyalok. és miért rögzült egy téves elképzelés az emberek agyába , hogy ezek a kutyák emberevők? ez az egyetlen fajta amiből kiveszett az ember elleni támadás.(mivel amikor KUTYÁK elleni harcra tenyésztették őket, semmilyen esetben sem támadhatott a gazdájára sem a ringben, sem máshol.amelyik támadt, likvidálták a tenyésztésből, így csak azokat tenyésztették tovább aki békés természetű volt.. szerintem a németjuhász előbb öl, mint a pitt vagy az amstaff( de ugye lényegében ugyanaz a kettő, nemkell szépíteni)sokszor már rosszul esik amikor beszólogatnak.Lány vagyok , és odakiabálnak ilyeneket, hogy majd megesznek a dögjeid. ti is így vélekedtek erről a fajtáról?



17 /L


2010. nov. 8. 15:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezt a fajtát tartja annak meg kell szoknia az emberek butaságát és hozzá nem értését a fajtákhoz :S.

A csapból is az folyik hogy huude veszélyesek ezek a kutyák meneküljenek előlük...egyszer madj csak rájön a többi ember,hogy minden kutya olyan amilyennek nevelik és bármilyen ajtájú is..

2010. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit vad a fejük, de állati aranyosak én nem ijednék meg tőlük. :)
2010. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szarnék rájuk.:) Nekem amúgy nagyon tetszik ez a fajta, ha egyedül lenne az utcán nagyon félnék tőle, de ha a gazdájával lenne, akkor nem:)


(Ha egyedül van kint az utcán még a palotapincsitől is félek..:D )

2010. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ugyan ez van.Nekem is nagyon emberszerető, barátságos amstaffom van, de mégis nagy ívben kikerülnek,a gyerekes anyukákról nem is beszélve.Be is szólogatnak, hogy majd idősebb korában ellenem fog fordulni stb., pedig soha semmilyen körülmény között nem bántana ebben 100%ig biztos vagyok.Remélem megváltozik lassan az emberek gondolkodása, de így ha a közelébe se mernek jönni nem hiszem.Pedig akárki odajönne hozzá max sok puszit kapna.

21/L

2010. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Az ember legjobb barátja a kutya,azt szokták mondani.

Viszont tény,hogy az emberek a kinézetük miatt félnek az izmos,nagytestű,vágott fülű,stb. kutyától.

Meg sokaknak van kellemetlen tapasztalata,főleg a gyerekkori kutyaharapások nagyon berögződnek.

Meg akármilyen szelíd is egy kutya,akkor is csak egy állat és ezért kiszámíthatatlan.

Az anyukák pedig általában mindentől féltik a gyereküket,nem csak a kutyától.

Ezeken a dolgokon nem lehet változtatni,nem tudsz odamenni minden emberhez,és megmagyarázni,hogy a te kutyád nem hamis.

De ne törődj az ilyenekkel szerintem.

2010. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tényleg csak az emberi butaság! Meg nem látnak! Lehet, hogy boxernek vagy bulldognak nézték szegényeket! De az tény, hogy ha nincs mellette a gazdája én se mernék egy ilyen kutyát meg simogatni! Pedig nagyon szépek!
2010. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez emberi butaság, nem tudsz semmit csinálni ellene, meg kell szoknod. Szerintem nagyon szép kutyák.
2010. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sajnos, aki amstaffot, pitt-et tart, ehhez hozzá kell szoknia.

Sőt, ez az (buta, tudatlan...stb) anyukákba bele van kódolva, hogy ha jön egy kutya (kb teljesen mindegy, hogy milyen kutya), akkor gyereket fölkapni, átrohanni a másik oldalra...stb, mert ugye az anya"tigrisek" szerint a kutya piszkos, betegségeket terjeszt, férges, harap, veszett, minden, ami életveszélyes lehet egy gyerekre nézve. :)


Az én anyám is ilyen volt, amikor gyerek voltam. Nálunk úgy működött, hogy ha anyu nem volt velem (tehát apu vitt valahova, vagy más rokon, nagymama...), kiéltem minden kutyaszeretetem és minden kutyához odaszaladtam. És élek-virulok. :)


Amúgy velem pont az történt a minap, hogy jött egy fiatal nő, kb 25-27 év körüli lehetett, sétáltatta a gyönyörű sötétszürkés amstaff-át, és már messziről kiszúrtam őket, alig vártam, hogy odaérjenek hozzám, minél közelebb jöttek, annál jobban mosolyogtam, és mikor odaértek hozzám, épp meg akartam kérdezni, hogy meg lehet e simogatni, amikor a nő a pórázzal úgy arrébb rántotta tőlem a kutyát, hogy csodálom, hogy nem fulladt meg szerencsétlen kutya. :S Vannak olyan mániákus kutyatartók, akik mindent megtesznek, hogy a kutyájuk csak őket szeressék, idegeneket egyáltalán ne, és senkitől se fogadjanak el ételt a kutyák...stb. Kár, hogy így kisajátítják a kutyáikat ezek az emberek. Persze joguk van hozzá, csak én úgy gondolom, hogy a kutyás gazdik (közösségek) "tartsanak össze", legyenek jóban egymással, álljanak ki egymásért, cseréljenek tapasztalatokat...stb. (ezt várhatom...)

2010. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 48%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:52



az enyémeket akkor is megsimogathatnád ha nemvagyok ott:Dtőlünk 1 utcára lakik egy kislány, mindig tesómmal akar játszani. (de még nemvolt nálunk, egészen tegnapelőttig). Fogta magát , besétált az udvarba,énmeg kimentem teregetni...:Derre mitlátok? a kislány húzza a farkánál fogva..namondom csóri kutyám:D utána együtt odajöttek hozzám..erre a kislány: biankát keresem néni, itthonvan? hát meghaltam neki:D:D

2010. nov. 8. 16:19
 10/25 A kérdező kommentje:
szóval hiába vannak félelmetes külsejű kutyáim, az törne be hozzám aki akarna..
2010. nov. 8. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!