Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Forgásos módszert hogy alkalma...

Forgásos módszert hogy alkalmazzátok?

Figyelt kérdés
Ti gyakoroltátok így a pórázra szoktatást? Mennyi időt szántatok rá alkalmanként? Tiétek is rágta közben a pórázt? Nem voltatok egy cseppet sem idegesek közben?
2010. nov. 8. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
az enyém nem eresztette el meg úgy húzta mintha kötél lenne. meg mindig hátranézett hogy mi az. meg ugrált az utcán stb...
2010. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát, a helyzet az, hogy az első néhány alkalommal semmi mást nem csináltam kb. mint fel-le járkáltam. Hogy ideges voltam-e, miközben ezt csináltam Budapest egyik sétáló utcájában? :) Egyet találhatsz :)


Hátul két kézben összefogtam a pórázt, és amint éreztem, hogy elém ér, fordulás. Nincs szólás, nincs figyelmeztetés, nincs hívás, fordulás van. Marhára nem érdekel merre akar menni, én megyek amerrre én akarok.


Ez mondjuk az első egy hétben úgy nézett ki, hogy minden séta elején fel-alá járkálás, és jó néhány séta közben is.


Aztán már elég volt néhány irányváltás, és utána egy ideig rendben volt. Mikor megint beelőzött, megint irányváltás.


Fél éve kezdtük el gyakorolni, mostmár nagyon ritkán fordul elő, hogy pórázon elém menne, és ha igen akkor is elég egyet köhintenemm, vagy szélszőséges esetben megállnom, már kerül is meg magától és jön vissza lábhoz.

2010. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na de várj, pórázhoz szoktatáááás? Húz a kutyád, vagy még kölyök, és nem tud pórázon közlekedni? Mert ha az utóbbi akkor nem a szigorkodást ajánlanám első körben.
2010. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi most voltunk, fél óráig bírtam! :) Javítanom kell e kitartásomon! De muszáj lesz megtanulni, mert már erős lett, és nem szeretnék az árokban kikötni, vagy bárhol máshol! :)
2010. nov. 8. 16:45
 5/9 A kérdező kommentje:
7 hónapos. Már kicsi kora óta sétáltatjuk (nem minden nap), hagytam hosszú pórázon, de most valahogy lehetetlenség sétáltatni!
2010. nov. 8. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos valószínűleg egyre dominánsabb is lesz, ahogy kezd felnőni. Idegőrlő ez tény, de nekem is olyan kutyám volt, aki inkább megfulladt volna, minthogy ne húzzon. Sose próbálkoztam fojtóval, mert a sima nyakörvet is annyira húzta sokszor, hogy hányt is. Biztos voltam benne, hogy ezen a fojtó nem segítene.


De valószínűleg ideje bevezetni a szabályokat is nála.


A Fennel könyvet olvastad? scribd.com/doc/8027039/Jan-Fennel-Kutyapszichologia


Érdemes elolvasni, tanulságos.


Kutyasulira nincs lehetőséged?

2010. nov. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor domináns kutyum van? Nem gondoltam volna, hogy a boxer ennyire makacs tud lenni!
2010. nov. 8. 21:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Látatlanban nem akarom rámondani, hogy domináns, de 7 hónapos kor tájt, az ivarérés környékén elkezd minden kutya dominánsabb lenni, mint korábban volt, ezért is érdemes ilyenkor bevezetni szabályokat.


De ha nem sétáltatjátok minden nap, akkor az is benne van, hogy csak simán szétrobban az energiától, és emiatt nem tudod féken tartani. Hihetetlen mozgásigényük van, valószínűleg a pórázfegyelmet is érdemesebb lenne úgy gyakorolni, hogy előtte lefárasztod egy kis labdázással, vagy más kutyákkal való játékal, esetleg futással.


Ha már nem abban túlfűtött állapotban van, könnyebb dolgod lesz. Érdemes lenne minél többet mozgatni, viszont ez kicsit ördögi kör is, mert minél többet mozog, annál jobb kondiban lesz, és annál több mozgás kell neki. Ezért érdemes agymunkára is gyúrni, pl. a szaglás nagyon kimerítő, játszhatsz vele olyat, hogy falatokal kell megtalálnia, amiket eldugtál, vagy ilyesmi, és akkor nem csak a testét fárasztod, hanem az agyát is.

2010. nov. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ma komolyan elkezdtük a forgást, háát elég kimerítő, de alakul. A vége felé már a pórázt sem rágta. Bár most elég nyugodt voltam én is, csak a kezem fáj, de nagyon! :)
2010. nov. 12. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!