Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktatnátok le a kölyök...

Hogy szoktatnátok le a kölyök kutyátokat a játékból való harapdálásról?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még picike és nem tudja, hogy ezzel rosszat csinál, csak játszani akar. De nem szeretném, hogy rászokjon, ezért még most el szeretném kezdeni az erről való leszoktatást
2010. nov. 8. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Madárfogással rászorítasz a pofájára és határozott NEM-et mondasz.
2010. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Így van, amit az előző mondott, az a szigorúbb módszer, kb. ezt csinálja az anyakutya is.


A szolídabb pedig, hogy felsikítasz, és ott hagyod, majd nem foglalkozol vele egyáltalán egy darabig. A tesói meg így csinálják.


Kombinálhatod is a kettőt :)

2010. nov. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezeket már próbáltam, de nem igazán váltak be..

Nagyon ideges tudok lenni, amikor rákap a pulcsimra és nem engedi, ennek rövid időn belül véget szeretnék vetni, de nem tudom hogy tegyem:S

2010. nov. 8. 19:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Ordíts fel fájdalmasan, abból tudni fogja, h ez neked nem jó. Az enyémnél bevált, most már direkt csak kicsiket harapdál, h ne fájjon, és sose a ruhámat, csak a kezemet :)
2010. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyit próbáltad? Nem fog működni egyszer-kétszerre.

Lehet, nem elég érthetően csináltad.

2010. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A következetesség, meg az időzítés is kulcsfontosságú. Más nincs, ha megütöd, akkor csak mégjobban behergeled, ráadásul megtanulja, hogy a helyzetek rendezési módja az agresszió.


Ha minden egyes alkalommal mikor erősen harap, lesz egy negatív következménye (játék vége, vagy pofa szorítás) akkor pár hét és leesik neki a tantusz.


Emellett persze fontos, hogy legyen lehetősége máshol levezetni az energiáit, más dolgokat rágni, és kutyákkal játszani, rohangálni.


Ha életmód oldalon semmit nem adsz, akkor ne várj engedelmességet.


Esetleg játszhatsz a tűz/víz technikával. Büntetés, jutalom. Ha olyan helyre harap, amit te nem szeretnél, akkor nagy csattanósat rászólsz, és ha ettől abba hagyja, akkor előkapsz egy játékot, amit viszont ész nélkül marcangolhat, mondjuk húzhattok kötelet, meg ilyemik.


Mennyi idős? És mennyi idősen lett elválasztva?

2010. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még az enyém is harapdál pedig már 8 hónapos.. És legtöbbször a pulcsi/kabát ujjára megy :S

Én úgy szoktam h rászólok, hogy fujj, nemszabad! és ilyen fegyelmező/szidó pózt veszek fel. Kihúzom magam meg csípőre tett kéz és csúnya nézés. Ebből már érti, hogy rosszat csinált és akkor normálisabb.. De eddig még nem nagyon akar leszokni róla :S Vagy ha már nagyon csunyán összeszorítja a kezem, vagy bármi más akkor felordítok és nem foglalkozok vele, vagy elrakom a helyére, de legfőképp nagyon leszidom. Ütni sose ütöm meg, max egy kicsit ráütök az orrára :)

2010. dec. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!